Romantik Yolcular

Bölümler

139 bölüm 137:30:32
Johannes Brahms
Brahms'ın piyano, keman, viyola ve viyolonsel için la majör, 2 numaralı dörtlüsü ve ardından op. 101 numaralı eseri, do minör 3 numaralı triosundan presto non assai başlıklı bölümü dinliyoruz.
59:01
Johannes Brahms
Romantik dönemin usta bestecilerinden Johannes Brahms'ın keman-piyano sonatlarından ilk ikisini
57:33
Ludwig van Beethoven
Ludwig van Beethoven’ın Op.67, do minör 5 numaralı Senfonisini, 1954 yılına ait bir kayıttan sunuyoruz. Viyana Filarmoni Orkestrası’nı Wilhelm Furtwangler yönetiyor. Ardından programımıza ayrılan süre çerçevesinde sizlere op.92, la majör 7. Senfoninin ilk iki bölümünü, yine W. Furtwangler yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrasının yorumu ile sunuyoruz.
59:21
Jean Sibelius
Bugün sizlere bir geç romantik ve yüzyıl dönümü bestecisinin, Jean Sibelius'un eserlerinden seçtiklerimizi sunacağız. 1865-1957 yılları arasında yaşamış olan Sibelius’un müzik dili, 20. yüzyılda modern müzik akımlarının başlamasına rağmen hiç değişmemiş, besteci, kendi ülkesinin etnik kaynaklarından da yararlanarak, 100’den fazla eser yazmıştır. Özellikle yazdığı 7 senfoni, çok sayıda senfonik şiiri ile kendinden sonraki birçok besteciyi etkilemiştir.
01:00:04
Jean Sibelius
Sibelius'un eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
59:07
Giuseppe Verdi
Giuseppe Verdi’nin sevilen operası “Maskeli Balo”nun bugün dinlediğimiz kaydı, 1957 yılındaki sahne performansı sırasında alınmış.
58:47
Ludwig van Beethoven
Beethoven'ın piyano sonatlarından bir seçki ve 3. senfonisinden bölümler dinliyoruz.
59:02
Bruckner
Bruckner ve Respighi'nin eserlerini dinliyoruz.
59:54
Ludwig van Beethoven
Beethoven'ın 1. senfonisinden ilk iki bölümü, ardından op. 36, re majör, 2. Senfonisini, 1948 yılına ait bir kayıtta, Wilhelm Furtwängler yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrasından dinliyoruz. Programımız Daniel Barenboim'den dinleyeceğimiz Beethoven'ın 1. Piyano Sonatı ile son bulacak.
01:00:49
Richard Strauss
Alman besteci Richard Strauss’un başyapıtlarından biri olan ve 1915 yılında tamamlanmış olan “Bir Alp Senfonisi” uzun öyküsü ve üstün orkestral yapısı ile şefler ve orkestralar için zorlu bir sınav niteliği taşır
58:20
Ralph Vaughan Williams
Vaughan Williams’ın Antarktika Senfonisi'ni ve ardından “The Wasps” -yani Eşekarıları- başlıklı Aristophanic Süitini dinliyoruz. Bestecinin yakın dostu, aynı zamanda eserlerinin en başarılı yorumcusu olarak bilinen orkestra şefi Sir Adrian Boult ve Londra Filarmoni orkestrası ile gerçekleştirdiği kayıtlar, 1967 yılına ait.
59:20
Bedrich Smetana
Usta orkestra şefi ve özellikle Smetana kayıtları ile tarihe geçen Rafael Kubelik'in kayıtlarından bir seçki dinliyoruz.
59:23
Richard Wagner
Richard Wagner’in “Uçan Hollandalı” adlı operasından bölümler dinliyoruz.
59:22
Hector Berlioz
0. yüzyılın en önemli şeflerinden, Carlo Maria Giulini’ nin bir kaydından bir 19. Yüzyıl başyapıtını Berlioz'un Romeo ve Juliet'ini sunuyoruz.
58:26
Gustav Mahler
Usta orkestra şefi George Szell'in yönettiği bir kayıtta, Mahler'in efsanevi eseri 6. Senfonisi'ni dinliyoruz.
59:30
Johannes Brahms ve Frederick Delius
Johannes Brahms ve Frederick Delius'un eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
01:00:40
Piotr İlyiç Çaykovski
Piotr İlyiç Çaykovski'nin Rokoko Çeşitlemeleri ve Floransa Hatıraları'nı dinliyoruz
59:27
Wolfgang Amadeus Mozart
Tüm zamanların en büyük dehalarından, müzikte kendisinden sonra doğan bestecilerin ortak ilham kaynağı Mozart'ın klarnet ve flüt konçertolarını dinliyoruz.
01:00:46
Jacques Offenbach ve Claude Debussy
Fransa'dan bir rüzgar, bu haftaki programımıza Jacques Offenbach, Hector Berlioz ve Claude Debussy'nin eserlerini taşıyor.
58:12
Ludwig van Beethoven
Beethoven'ın eşsiz repertuvarının en önemli parçalarından biri olan yaylı çalgılar dörtlülerinden bir seçki dinliyoruz.
58:51
Glinka ve Çaykovski
Rusya'nın 19. yüzyıl müziğindeki belirleyici iki ismi, Mikhail Glinka ve Piort İlyiç Çaykovski'nin eserlerini dinliyoruz.
59:07
Robert Schumann ve Johannes Brahms
Robert Schumann ve ömrü boyunca ona hayranlığını dile getirmiş olan bir başka romantik usta, Brahms'ın eserlerini dinliyoruz.
59:17
Mikhail Glinka
Çaykovski'nin 1. Piyano Konçertosu ve ardından Mikhail Glinka'nın Grand Sextet'ini dinliyoruz.
59:09
Beethoven ve Weber
Bu hafta programımızda Beethoven ve Weber'in eserleri var. Beethoven'ın 6. Senfonisi'nin ardından, Carl Maria von Weber'in ünlü Dansa Davet valsini dinliyoruz.
58:37
Beethoven ve Mendelssohn
Beethoven ve Mendelssohn'un keman konçertolarını art arda dinliyoruz.
59:59
Johannes Brahms
Romantik dönemin usta bestecisi Johannes Brahms'ın eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
58:54
Schubert ve Beethoven
Franz Schubert'in 2. Senfonisi ve ardından onun bir numaralı ilham kaynağı olan Ludwig van Beethoven'ın Do Majör Missa'sından bölümler dinliyoruz.
59:33
Jean Sibelius
Jean Sibelius'un keman konçertosu ve 6 Humoresque'i bu hafta sizlerle.
59:13
Rahmaninoff
Bir yüzyıl dönümü bestecisi, Sergey Rahmaninof'un 1. Senfonisi ve Ölüler Adası adlı senfonik şiirini dinlemekteyiz.
59:14
Clara Schumann
Avrupa'da 19. yüzyılın en başarılı kadın bestecisi olarak kabul edilen Clara Schumann'ın Op. 22 Romans'ı, La minör konçertosu ve Trio'sunu dinliyoruz.
59:48
Piotr İlyiç Çaykovski
Romantik Yolcular'da 2019 yılının son programı, yeni yılı karşılamaya en uygun eserlerden biri ile sizlerle olacak. Piotr İlyiç Çaykovski'nin Fındıkkıran Balesi'nden bölümler dinliyoruz. Andre Previn yönetimindeki Londra Senfoni Orkestrası'ndan dinliyoruz.
59:28
Schubert, Mascagni ve Mendelssohn
Schubert, Mascagni ve Mendelssohn'un seçtiğimiz eserlerinden oluşan bir programla sizlerleyiz.
59:41
Çaykovski ve Sibelius
Çaykovski'nin 4. Senfonisi ve Sibelius'un Karelia Süiti'nden bölümler dinlemekteyiz.
59:32
Mendelssohn ve Sibelius
19. yüzyılın sevilen bestecilerinden Mendelssohn ve Sibelius'un eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
59:39
Louis Spohr ve Anton Bruckner
Programımızın bu bölümünde Louis Spohr ve Anton Bruckner'in yapıtlarını dinliyoruz
58:54
Liszt ve Schubert
Romantik dönem repetuvarının en seçkin eserlerinden Beethoven'ın Liszt uyarlaması ve Schubert'in eserlerini dinliyoruz.
59:19
Johannes Brahms
Johannes Brahms'ın op. 77 numaralı eseri, re majör keman konçertosunu, solist Anne Sophie Mutter ve Herbert von Karajan yönetimindeki Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan dinliyoruz. Ardından bestecinin op. 54 numaralı eseri olan song of destiny başlıklı koral müziğini Sir Thomas Beecham yönetimindeki Kraliyet Filarmoni Orkestrası ve Denis Vaughan yönetimindeki Beecham Koral Topluluğu'nun kaydından dinliyoruz.
59:34
Johannes Brahms
Johannes Brahms'ın, op 15 numaralı eseri, re minör piyano konçertosunu Maurizio Pollini'den dinleyerek başlıyoruz programımıza, piyaniste Karl Böhm yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası eşlik ediyor. Hemen ardından Robert Schumann'ın Bunte Blatter albümünden Scherzo ve Geschwindmarsch başlıklı iki bölümü piyanist Sviatoslav Richter'den dinleyeceğiz.
58:56
Johannes Brahms
Johannes Brahms'ın op. 98 numaralı eseri, mi minör 4 numaralı senfonisini Herbert von Karajan yönetimindeki Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan ve ardından Franz Liszt'in si minör 2 numaralı baladını piyanist Jorge Bolet'den dinliyoruz.
59:36
Beethoven
Romantik Dönem'in ilk kilometre taşını koyan Beethoven'ın Fidelio operasının uvertürünü Fritz Reiner yönetimindeki Chicago Senfoni Orkestrası'ndan dinliyoruz ardından bestecinin 3. Piyano Konçertosu'nu dinleyeceğiz.
59:07
Liszt ve Wagner
Romantik Yolcular bu hafta bir piyano başyapıtı ile başlıyor: Franz Liszt’in si minör piyano sonatını, Jorge Bolet’den dinleyeceğiz. Ardından ise bir tarihi kayıt sunacağız: Richard Wagner’in Tristan ve Isolde adlı operasının 2. Perdesinden liebestnacht ve 3. Perdesinden liebestod adlı bölümleri Leopold Stokowski yönetimindeki Philadelphia Orkestrası’ndan dinleyeceğiz.
59:32
Piotr İlyiç Çaykovski
Piotr İlyitch Tchaikovsky’ nin “Polonyalı” başlıklı 3. Senfonisini Igor Markevitch yönetimindeki Londra Senfoni Orkestrası'ndan dinleyeceğiz. Ardından çok sevilen bir kayıt gelecek: Paul Dukas’ nın Sihirbazın Çırağı başlıklı eserini, Leopold Stokowski yönetimindeki Philadelphia Orkestrası’ndan dinleyeceğiz.
01:00:17
Beethoven ve Brahms
Romantik Dönem senfonilerinin öyküsü: Beethoven ile başlayan, Brahms ile devam eden eşsiz bir yolculuk. Önce Beethoven'ın 2. Senfonisini, ardından Brahms'ın 1. Senfonisini dinliyoruz.
59:10
Robert Schumann
Romantik Yolcular, efsane kayıtlarla sizlerle. Robert Schumann’ın op. 92 numaralı eseri, piyano ve orkestra için sol majör konser parçasını 20. Yüzyılın en usta piyanistlerinden Wilhelm Kempf ve Rafael Kubelik yönetimindeki Bayerischen Rudfunks senfoni orkestrasından dinleyeceğiz.
59:18
Richard Strauss
Richard Strauss'un Bir Kahramanın Yaşamı adlı senfonik şiirini Rudolf Kempe yönetimindeki Staatskapelle Dresden topluluğundan dinliyoruz. Programımızın bu bölümü yine Richard Strauss'un İtalya'dan başlıklı senfonik fantezisinin, Sorrento Plajı'nda alt başlığını taşıyan 3. Bölümü ile son buluyor.
01:00:21
Brahms, Liszt ve Schubert
Romantik Yolcular, bu dönemin repertuvarını efsane kayıtlarıyla taçlandıran sanatçılardan dinleyeceğimiz eserlerle sizlerle. Johannes Brahms'ın Do Majör 1. Piyano sonatını, Franz Liszt'in Consolation adlı eserinin 6. bölümü ve hemen ardından 17. Macar Rapsodisi'ni, Scherzo ve Marş ve hemen ardından Re bemol majör Akşam Armonileri'ni, Franz Schubert'in sırası ile Re bemol majör Scherzo'sunu, la majör parçasını ve 4 Landler'ini ve Frederick Chopin'in Op. 10 etüdlerinden 3 numaralı mi majör etüdü Sviatoslav Richter'in konser kayıtlarından dinliyoruz.
59:45
Johannes Brahms
Johannes Brahms’ın “Trajik” Uvertürünü ve ardından Jean Sibelius’un mi minör 1. Senfonisini Leopold Stokowsi yönetimindeki Ulusal Filarmoni Orkestrasından dinliyoruz, sanatçılardan dinleyeceğimiz son eser ise Jacques Ibert'in Escales'i.
59:42
Schubert ve Schumann
Romantik Yolcular'da bu hafta da bir önceki bölümümüzde sunmaya başladığımız Sviatoslav Richter'in kayıtlarını dinlemeye devam ediyoruz. Öncelikle Franz Schubert’in Ölüm ve Genç Kız başlıklı yaylı çalgılar dörtlüsünü Borodin Quartet’ten dinleyeceğiz ve ardından Robert Schumann’ın op. 44 numaralı mi bemol majör piyanolu beşlisini Borodin Quartet ve piyanoda Sviatoslav Richter’den dinleyeceğiz.
59:19
Piotr İlyiç Çaykovski
Piotr İlyitch Tchaikovsky’ nin Op. 36 Fa minör 4. Senfonisini Sir Thomas Beecham yönetimindeki Kraliyet Filarmoni Orkestrası'ndan dinleyeceğiz. Hemen ardından Nikolay Rimsky-Korsakov'un "Antar" başlığını taşıyan 2. Senfonisi'nden programımıza ayrılan süre çerçevesinde 1. ve 4. bölümleri aynı sanatçılardan dinleyeceğiz.
59:10
Ludwig van Beethoven
Ludwig van Beethoven'ın op.19 si bemol majör 2 numaralı piyano konçertosunu dinliyoruz. Eseri, devlet sanatçısı piyanistimiz İdil Biret seslendirecek. Sanatçıya Antoni Wit yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşlik ediyor. Eserin bölüm başlıkları, Allegro con brio, Adagio, Rondo-Molto Allegro...Bu eserin ardından bestecinin Op. 80 numaralı eseri piyano, koro ve orkestra için fantezisini dinleyeceğiz.
01:00:04
Ludwig van Beethoven
Romantik Yolcular'da bu hafta Beethoven'ın bir yapıtı ile başlıyor. Macar asıllı Amerikalı kemancı Joseph Szigeti'yi, Ludwig van Beethoven’ ın Op. 61 Re Majör Keman Konçertosu’ nda dinleyeceğiz. BU yapıtın ardından Felix Mendelssohn’ un Op. 64 Mi minör Keman Konçertosu’ nu solist kemancı Nathan Milstein ve Bruno Walter yönetimindeki New York Filarmoni Orkestrası'ndan dinleyeceğiz.
59:58
Frederick Delius
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Frederick Delius’un Over The Hills and Far Away adlı orkestral eserini, Florida Süiti’ni ve Sleigh Ride, (Kış Gecesi) Kızakta adlı eserlerini, Sir Thomas Beecham, Kraliyet Filarmoni Orkestrası'nın kayıtlarından dinliyoruz.
01:00:01
Alexander Scriabin
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Alexander Scriabin’in “Prometheus: Ateş Şiiri” adlı eserini, piyanoda Konstantin Şerbakov ve İgor Golofşin yönetimindeki Moskova Senfoni Orkestrası’ndan dinliyoruz. Ardından ise yine Scriabin'in op.20 fa diyez minör piyano konçertosunu aynı sanatçılardan dinleyeceğiz.
59:24
Leo Delibes
Romantik dönem, aynı zamanda beyaz balelerin dönemidir. Programımızın bu bölümünde bale repertuvarının en sevilen eserlerinden biri olan Leo Delibes’in Sylvia balesi’nin ilk perdesini ve 2. perdesinden bölümler dinliyoruz
59:35
Carl Nielsen
Danimarkalı besteci Carl Nielsen'in "Gençler ve Yaşlılar için Piyano Müziği"ni ve ardından "Sinfonia Semplice" başlıklı senfonisi olan 6. Senfonisini dinliyoruz.
59:52
Max Bruch
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde oda müziği eserleri dinliyoruz. Max Bruch'un do minör, 1 numaralı yaylı çalgılar dörtlüsünü Goldner Quartet'ten, sol minör piyanolu beşlisini Goldner Quartet ve piyanist Piers Lane'den dinleyeceğiz.
58:58
Leo Delibes 2
Programımızda bu hafta, bir önceki bölümümüzde dinlemeye başladığımız Sylvia balesini dinlemeye devam ediyoruz. Leo Delibes'in bu ünlü eserini Jean Baptiste Mari yönetimindeki Paris Opera Balesi Orkestrası seslendiriyor
59:11
Carl Maria von Weber
Klasik dönemden Romantik döneme geçiş yıllarının tanığı olan besteci Carl Maria von Weber'in Op. 73 fa minör 1. klarnet konçertosunu, op. 74 mi bemol majör 2. klarnet konçertosunu ve Op. 26 numaralı klarnet için konçertinosunu solist Frederic Rapin ve ona eşlik eden Jean-François Antonioli yönetimindeki Timisoara Filarmoni Orkestrası'ndan dinliyoruz.
58:47
Johannes Brahms 2
Piyano repertuvarının en sevilen parçalarından biri de Johannes Brahms'ın konçertolarıdır. Bestecinin op. 15 eser sayılı re minör 1. piyano konçertosunu devlet sanatçısı piyanistimiz İdil Biret ve Antoni Wit yönetimindeki Polonya Ulusal Radyo Senfoni Orkestrası'ndan dinliyoruz.
59:16
Johannes Brahms
Romantik dönem senfonileri arasında çok özel bir yere sahip olan Brahms'ın senfonilerinden en sevileni belki de 4. Senfonidir. Johannes Brahms'ın Op. 98 mi minör 4. Senfonisi'ni Herbert von Karajan yönetimindeki Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan dinliyoruz.
59:39
Sir Thomas Beecham Kayıtları
Romantik Romantik Yolcular'da Sir Thomas Beecham'ın kayıtlarını dinlemeye bu hafta da devam ediyoruz. Piotr İlyich Tchaikovsky’ nin Op. 36 Fa minör 4. Senfonisini ve ardından Rimsky-Korsakov’ un “Antar” başlıklı 2. Senfonisinin 1. ve 4. bölümlerini dinliyoruz.Senfonisini ve ardından Rimsky-Korsakov’ un “Antar” başlıklı 2. Senfonisinin 1. ve 4. bölümlerini dinliyoruz.
59:02
Sir Thomas Beecham Kayıtları
Romantik Yolcular'da Sir Thomas Beecham'ın kayıtlarından bir seçki dinliyoruz. Rossini’nin Guillaume Tell operasının uvertürü, Frederick Delius’un koro ve orkestra için bir köle şarkısı üzerine varyasyonlar alt başlığıyla yazılmış Appalachia başlıklı eseri, Carl Maria von Weber’ in Der Freischütz operasının uvertürünü dinliyoruz.
59:58
Giuseppe Verdi 2
Müzikte 19. yüzyılın en önemli opera akımlarından Verismo, yani Gerçekçilik akımının temsilcisi, Giuseppe Verdi'nin Maskeli Balo adlı operasının üçüncü perdesini dinliyoruz.
58:54
Sergey Rahmaninof
Sergey Rachmaninov’un op.5 sol minör iki piyano için 1 numaralı süitini ve Anton Arensky’nin op.23 “Siluetler” başlıklı iki piyano için 2 numaralı süitini 20. yüzyılın efsane piyano ikililerinden biri olan Lyubov Bruk ve Mark Taimanov’un kayıtlarından dinliyoruz.
57:56
Walter Gieseking Kayıtları
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, 20. yüzyılın usta piyanistlerinden Walter Gieseking'in kayıtlarından bir seçki; Grieg'in Lirik Parçaları ve Mendelssohn'un Sözsüz Şarkılarını dinliyoruz.
59:10
Alexander Glazunov
Sergey Rachmaninov ve Alexander Glazunov'ın 2. Piyano Konçertoları, iki Rus bestecinin iki eseri, bu hafta Romantik Yolcular'da sizlerle.
59:47
Giuseppe Verdi
Müzikte 19. yüzyılın en önemli opera akımlarından Verismo, yani Gerçekçilik akımının temsilcisi, Giuseppe Verdi'nin Maskeli Balo adlı operasının ilk iki perdesinden bölümler dinliyoruz.
59:27
Beethoven
Romantik Yolcular'da haftanın bestecisi, Ludwig van Beethoven. Bestecinin 1. Senfonisi'nden bölümler, 2. Senfonisi ve 1. Piyano Sonatı'ndan bölümler dinliyoruz.
59:05
Bruckner ve Respighi
Anton Bruckner'in 4. Senfonisi'nden bölümler ve Ottorino Resphigni'nin “Roma Festivalleri” adlı eserinden “Büyücü Kadınlar” başlıklı bölümü dinliyoruz.
59:53
Gustav Mahler
Gustav Mahler'in başyapıtlarından biri olan 1. Senfonisi ve Des Knaben Wunderhorn şarkı dizisinden Nicht Wiedersehen başlıklı lied'i dinliyoruz.
58:43
Richard Strauss
Richard Strauss'un Burlesque, Aus Italien adlı eserinden Allegro molto con brio başlıklı bölüm ve Dance Suite after Couperin adlı sevilen eserleri sizlere.
59:29
İdil Biret Kayıtlarından Chopin Mazurkaları
Devlet sanatçısı piyanistimiz İdil Biret'in kayıtlarından Chopin'in Mazurkaları'ndan bir seçki ve ardından Richard Strauss'un Don Kişot'undan bölümleri dinliyoruz.
59:44
Anton Arensky
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, oda müziği ustası Anton Arensky'nin op. 32 numaralı piyanolu Trio'su ve Antonin Dvorak'ın op. 24 keman ve orkestra için Fantezisi'ni dinleyeceğiz.
58:51
Edvard Grieg
Romantik Yolcular'da haftanın bestecisi, Edvard Grieg. Bestecinin Lirik Süiti, Holberg Süiti ve İki Melodisi'ni dinliyoruz.
58:20
İdil Biret Kayıtlarından Ludwig van Beethoven
Devlet sanatçısı piyanistimiz İdil Biret'in kayıtlarından bir seçki dinliyoruz. Beethoven'ın Koral Fantezisi ve ardından ünlü Hammerklavier sonatından Adagio Sostenuto tempo başlıklı bölümü dinliyoruz.
58:35
Sibelius ve Çaykovski
Romantik Yolcular'ın bu haftaki bölümünde kuzey rüzgarının etkisi altındayız. Jean Sibelius ve Piotr İlyiç Çaykovski'nin eserlerini dinliyoruz.
58:00
Georges Bizet
Fransız besteci Georges Bizet Arles'lı Kız Süitleri ve Do Majör Senfonisi'nden bölümleri dinliyoruz.
59:20
Anton Bruckner
Romantik Yolcular'da bir senfoni ustası, Anton Bruckner'in 3. Senfonisi'ni dinliyoruz.
59:37
Hector Berlioz
Fransız besteci Hector Berlioz, eserleriyle 19. yüzyılın ikinci yarısına damga vurmuştu. Bu hafta programımızda bestecinin Requiem'inden bölümler dinliyoruz.
58:34
Anton Bruckner 2
Romantik Yolcular'da Anton Bruckner'in senfonilerini dinlemeye devam ediyoruz. Bu hafta bestecinin 4. Senfonisi'ni dinliyoruz.
59:37
Frederic Chopin
Romantik döneme ruhu, müziği ve yaşam öyküsüyle tam olarak uyum sağlayan besteci Frederic Chopin'in 1. Piyano Konçertosu ve 2. Piyano Konçertosu'ndan Larghetto başlıklı bölümü dinliyoruz.
59:21
Franz Liszt
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Franz Liszt'in Macar Halk Temaları Üzerine Fantezisi'ni ve 2. Balad'ını, hemen ardından Johannes Brahms'ın op. 114 numaralı eseri olan Trio'sunu dinliyoruz.
58:47
Richard Strauss
Geç romantik ve yüzyıl dönümü bestecisi Richard Strauss'un Böyle Buyurdu Zerdüşt ve Intermezzo başlıklı yapıtları, Romantik Yolcular'ın bu haftaki eserleri.
59:17
Franz Liszt
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Franz Liszt’in “Faust Senfonisi”nden bölümler dinliyoruz.
58:55
Gustav Mahler
Romantik Yolcular, bir geç romantik dönem usta bestecisinin, Gustav Mahler'in 8. Senfonisi ile sizlerle.
58:53
Johannes Brahms, Johann Strauss II ve Anton Bruckner
Romantik Yolcular 2019'un bu ilk programında Johannes Brahms, Oğul Johann Strauss ve Anton Bruckner'in eserleriyle sizlerle.
59:40
Franz Schubert
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde haftanın bestecisi: Franz Schubert. Bestecinin Fa Majör Sekizlisi'ni dinliyoruz.
59:53
Richard Strauss
Bir post romantik, yani Romantik dönem sonrasının önemli isimlerinden biri olan Richard Strauss'un neo klasik döneminden bir yapıt olan Kibarlık Budalası adlı eseri ve Igor Stravinsky'nin, Pergolesi'nin müziğinden esinlenerek yazdığı bale eseri Pulcinella'yı dinleyeceğiz.
59:37
Saint-Saens
Franz Schubert ve Camille Saint-Saens'in eserlerinden bir seçki, Romantik Yolcular'da bu hafta sizlerle.
57:08
Gustav Mahler
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde haftanın bestecisi: Gustav Mahler. Bestecinin 6. Senfonisi'nden bölümler dinliyoruz.
59:17
Haftanın Bestecisi Çaykovski
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde haftanın bestecisi: Piotr İlyiç Çaykovski. Bestecinin "Uyuyan Güzel" balesinden bölümler dinliyoruz.
58:54
Maurice Ravel
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde haftanın bestecisi: Maurice Ravel. Bestecinin "Daphnis ve Chloe" adlı koreografik senfonisini dinliyoruz.
59:05
Frederic Delius ve Ottorino Respighi
Romantik Yolcular'da bu hafta Frederic Delius ve Ottorino Respighi'nin eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
01:00:06
Edvard Grieg ve Antonin Dvorak
Romantik Yolcular'da bu hafta Edvard Grieg, Sergey Rachmaninov ve Johannes Brahms'ın eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
59:09
Antonin Dvorak ve Johannes Brahms
Romantik Yolcular'da bu hafta Antonin Dvorak ve Johannes Brahms'ın eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
01:00:06
Richard Strauss
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde haftanın bestecisi: Richard Strauss
58:46
Gustav Mahler
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Gustav Mahler'in "Titan" başlıklı 1. Senfonisi'ni dinliyoruz.
01:00:06
Franz Liszt ve Frederic Chopin
Romantik Yolcular'da bu hafta Franz Liszt ve Frederic Chopin'in eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
58:29
Clara Schumann
Romantik Yolcular'da bu hafta, Romantik Dönem'in sevilen kadın bestecisi Clara Schumann'ın eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
59:36
Carl Nielsen 2
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Danimarkalı besteci Carl Nielsen'in 3. ve 4. Senfonilerini dinliyoruz.
59:28
Schumann, Çaykovski ve Mozart Eserleri
Schumann, Çaykovski ve Mozart'ın eserlerinden bir seçki, efsane yorumcular Rostropoviç ve Richter'in kayıtlarıyla bu hafta Romantik Yolcular'da sizlerle.
59:10
Carl Nielsen
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Danimarkalı besteci Carl Nielsen'in 1. ve 2. Senfonilerini dinliyoruz.
01:01:42
Bedrich Smetana
Bedrich Smetana'nın eserlerinden bir seçki, Romantik Yolcular'ın bu hafta sizlerle.
59:18
Camille Saint-Saens
Fransız besteci Camille Saint-Saens'in eserleri, Romantik Yolcular'ın bu haftaki bölümünde sizlerle.
59:35
Edvard Grieg ve Antonin Dvorak
Bu hafta Romantik Yolcular'da Edvard Grieg ve Antonin Dvorak'ın eserlerini dinliyoruz.
59:43
Johannes Brahms
Johannes Brahms'ın eserlerinden bir seçki dinliyoruz.
58:59
Jean Sibelius 3
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, ünlü Finlandiyalı besteci Jean Sibelius'un eserlerinden seçtiklerimizi dinleyeceğiz.
01:00:27
Jean Sibelius 2
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, ünlü Finlandiyalı besteci Jean Sibelius'un eserlerinden seçtiklerimizi dinleyeceğiz.
58:41
Jean Sibelius
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, ünlü Finlandiyalı besteci Jean Sibelius'un eserlerinden seçtiklerimizi dinleyeceğiz.
01:00:49
Richard Strauss
Richard Strauss'un Josephslegende, Till Eulenspiegel ve Don Juan başlıklı eserleri Romantik Yolcular'ın bu haftaki bölümünde sizlerle.
01:00:28
Johannes Brahms
Romantik Yolcular'da bu hafta Johannes Brahms'ın piyano eserlerinden bir seçkiyi, usta yorumcu Wilhelm Kempff'ten dinliyoruz.
58:44
Frederick Delius ve Sergey Rahmaninof
Romantik Yolcular'da bu hafta Frederick Delius ve Sergey Rahmaninof'un eserlerinden bir seçki var.
01:00:21
Piyano Konçertosu ile Romeo ve Juliet Başlıklı Orkestral Yapıtı
Çaykovski'nin 2. Piyano Konçertosu ve Romeo ve Juliet başlıklı orkestral yapıtını dinliyoruz.
59:09
Antonin Dvorak
Romantik Yolcular'da haftanın bestecisi, Antonin Dvorak.
01:00:16
Schumann, Weber ve Johann Strauss
Bu hafta Romantik Yolcular'da Schumann, Weber ve Johann Strauss'un sevilen eserlerini dinliyoruz.
58:56
Ludwig van Beethoven
Ludwig van Beethoven'ın viyolonsel ve piyano için bestelediği eserlerden bir seçki, Romantik Yolcular'ın bu bölümünde sizlerle.
01:01:00
Giuseppe Verdi 2
Romantik Yolcular'da bu hafta, Giuseppe Verdi'nin Macbeth operasının üçüncü ve dördünci perdelerinden bölümler dinliyoruz.
59:23
Giuseppe Verdi
Romantik Yolcular'da bu hafta, Giuseppe Verdi'nin Macbeth operasının ilk iki perdesinden bölümler dinliyoruz.
58:52
Franz Liszt
Romantik Yolcular'da bu hafta Franz Liszt’in “Mazeppa” adlı 6 numaralı senfonik şiirini sunuyoruz.
59:29
Jaromir Weinberger 2
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Jaromir Weinberger’in “Gaydacı Şvanda” adlı operasının ikinci perdesinden bölümler sunuyoruz.
58:19
Isaac Stern ile Brahms
Dünyanın en önemli kemancılarından biri olarak kabul edilen Isaac Stern ile Brahms eserleri ve Schubert
58:30
Jaromir Weinberger
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde Jaromir Weinberger’in “Gaydacı Şvanda” adlı operasının ilk perdesinden bölümler sunuyoruz.
01:00:09
Robert Schumann
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, usta Romantik Robert Schumann'ın eserlerine yer veriyoruz.
57:49
Anton Bruckner
Senfonileriyle müzikte Romantik Dönem'e damgasını vuran bestecilerden biri Anton Bruckner, Romantik Yolcular'ın bu haftaki bestecisi. Bu hafta bestecinin 9. Senfonisini dinleyeceğiz.
59:32
Franz Schubert
Romantik Dönem'in usta bestecilerinden Franz Schubert'in eserlerinden bir seçki, Romantik Yolcular'ın bu bölümünde sizlerle.
59:08
Frederic Chopin
Programımızın bu bölümünde eserleri ile müzikte Romantik Dönem'e damgasını vuran Frederic Chopin'in eserlerine yer veriyoruz
59:07
Nikolay Rimski-Korsakov
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, Nikolay Rimski-Korsakov'un eserlerine yer veriyoruz.
59:05
Piotr İlyiç Çaykovski
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, Çaykovski'nin eserlerine yer veriyoruz.
01:00:32
Ralph Vaughan Williams
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, İngiliz besteci Ralph Vaughan Williams'ın eserlerine yer veriyoruz.
59:23
Sergey Rahmaninof 2
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, Rachmaninov'un eserlerine yer veriyoruz.
58:07
Sergey Rahmaninof 3
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, Rachmaninov'un eserlerine yer veriyoruz.
57:42
Sergey Rahmaninof
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, Rachmaninov'un eserlerine yer veriyoruz.
59:33
Anton Bruckner 3
Senfonileriyle müzikte Romantik Dönem'e damgasını vuran bestecilerden biri Anton Bruckner, Romantik Yolcular'ın bu haftaki bestecisi. Bu hafta bestecinin 7. Senfonisini dinleyeceğiz.
01:00:57
Edward Mc Dowell
Romantik Yolcular'ın bu bölümünde, 19. yüzyılda yaşamış bir Amerikalı besteciden, Edward Mac Dowell'dan söz ederek eserlerinden seçtiklerimizi dinleyeceğiz.
59:43
Anton Bruckner 2
Senfonileriyle müzikte Romantik Dönem'e damgasını vuran bestecilerden biri Anton Bruckner, Romantik Yolcular'ın bu haftaki bestecisi. Bu hafta bestecinin 4. Senfonisini dinleyeceğiz.
59:24
Anton Bruckner
Senfonileriyle müzikte Romantik Dönem'e damgasını vuran bestecilerden biri Anton Bruckner, Romantik Yolcular'ın bu haftaki bestecisi.
58:44
Richard Strauss
Bu hafta eserlerini dinleyeceğimiz besteciler, kendinden sonra doğmuş olan bestecilerin bir numaralı ilham kaynağı Mozart ve yüzyıl dönümünün hakkını veren usta besteci Richard Strauss.
01:00:07
Antonin Dvorak, Edward Elgar ve Jean Sibelius
Yeni yılın bu ilk programında sizlere Dvorak, Elgar, Sibelius, Liszt ve Çaykovski'nin eserlerinden seçtiklerimizi sunuyoruz.
58:43
Edward Elgar ve Gustav Holst
Bu hafta, eserleri 19. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan yılların etkilerinden beslenen Elgar ve Holst'a kulak vereceğiz.
59:21