Efsane Konuşmalar

Bölümler

35 bölüm 17:59:14
Mustafa Kemal Atatürk - Onuncu Yıl Nutku
Yirminci yüzyılın askeri dehası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet’in onuncu yılında irad ettiği efsanevi: ‘’Onuncu Yıl Nutku’’, yirminci yüzyılın askeri dehasının şanlı hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Genç Cumhuriyet’in vizyonunu Gazi Mustafa Kemal’in kendi sesinden duyacağınız konuşmasını, Doç. Dr. Bengül Polat yorumluyor. Zafer Elgin ise kadim Türk milletinin yeniden şahlanışını, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir cumhuriyet doğurarak gerçekleştiren Gazi Paşa’nın yaşam öyküsünü, tüm çarpıcılığı ile aktarıyor.
35. Bölüm
34:17
Sultan Alparslan - Malazgirt Konuşması
Al-i Selçuklu’nun büyük hükümdarı, Ebu’l Feth Sultan Alparslan Han’ın, 26 Ağustos 1071 günü, Anadolu’yu ebedi olarak Türk yurdu kılacak fethin öncesinde, savaş alanında askerlerine yaptığı efsane: ‘’Malazgirt Konuşması’’, cenk meydanlarında, seferlerden zaferlere koşturarak tükettiği şanlı hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, dinleyenleri Malazgirt Ovası’ndaki savaş alanında buluşturan seslendirmesi ile dile getirdiği konuşmayı, Prof. Dr. Erkan Göksu yorumluyor. Zafer Elgin, çift başlı kartalın göğe yükselişini, o kartalın pençesi Sultan Alparslan’ın ihtişamlı mücadelesini, tarifsiz sunumu ile adeta yeniden yaşatıyor.
34. Bölüm
31:59
İmparator Hirohito - Teslim Konuşması
Japonya’nın en uzun süreli saltanatının sahibi, Şova döneminin mimarı İmparator Hirohito’nun, İkinci Dünya Savaşı’nın bitişini, Japonların müttefiklere teslim oluşunu, hepsinden öte imparatorluğun ‘’Tanrılık’’ algısının çöküşünü ilan ettiği 14 Ağustos 1945 tarihli radyo konuşması, güneşin oğlunun yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. İmparator Hirohito’nun Hiroşima ve Nagazaki’nin acısı ile çıkan sesine, Birol Reçber’in o şokla karışık yıkılmışlığı yeniden hissettirircesine eşlik ederek seslendirdiği konuşmayı, Dr. Sinan Levent yorumluyor. Zafer Elgin, savaşın, atom bombalarının açtığı tarifsiz yıkımı, İmparator Hirohito’nun yaşadığı kırılma noktalarını tüm dramatikliği ile sunuyor.
33. Bölüm
31:02
Mohandas Karamçand Gandhi - Hint Ulusal Kongresi
Hindistan Bağımsızlık Mücadelesinin önderi, Hint halkının Bapu’su Mohandas Karamçand Gandhi’nin 7 Ağustos 1942 günü Hint Ulusal Kongresi’nde yaptığı, bağımsızlığın kıvılcımı olacak efsanevi konuşması, şiddetsizlik politikası ile nam salan liderin yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Rıza Okur’un, dinleyenleri Hint Ulusal Kongresi’nde toplarcasına seslendirerek dile getirdiği konuşmayı, Doç. Dr. Yalçın Kayalı yorumluyor. Zafer Elgin ise İngilizlerin Hint halkına yaşattığı acıları, Gandhi’nin direnişle geçen hayata hazin vedasını tüm çıplaklığı ile sunuyor.
32. Bölüm
30:41
Muhammed Mursi - 2 Temmuz Konuşması
Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı merhum Muhammed Mursi’nin ülkesini yeniden karanlık güçlere teslim etmek isteyen askeri vesayete, darbe tehdidine karşı 2 Temmuz 2013 günü TV ekranından yaptığı efsanevi konuşması, Mursi’nin bilime adadığı ömrünü vatanına nasıl vakfettiğinin nişanesi hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, Muhammed Mursi’nin kendi sesine, o mücadeleci tavrını yansıtarak eşlik ettiği seslendirmesi ile vücut bulan konuşmayı, Doç. Dr. İsmail Numan Telci yorumluyor. Zafer Elgin, kardeş Mısır halkının askeri vesayetle çektiği çileleri, Arap baharının kışa savruluşunu, Muhammed Mursi’nin sınır tanımayan azmini ve maruz kaldığı katliamı, tüm dramatikliği ile sunuyor.
31. Bölüm
31:44
Nelson Mandela - Rivonia Duruşması
Güney Afrika’nın unutulmaz lideri Nelson Mandela’nın, Apartehid Rejimi ile giriştiği mücadelede, haklı davasını savunmak için çıktığı: ‘’Rivonia Duruşması’’nda, bağımsızlığa giden yolun kıvılcımı olacak efsanevi konuşması, siyahi liderin yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, dinleyenleri Rivonia’daki mahkeme salonuna misafir eder nitelikteki seslendirmesi ile yeniden dile gelen konuşmayı, Dr. Mürsel Bayram yorumluyor. Güney Afrikalıların yaşadığı acılar ve Mandela’nın onca güçlüğe rağmen yılmaksızın Devlet Başkanlığına uzanan hayat hikayesi, Zafer Elgin’in hayran bırakan sunumu ile aktarılıyor.
30. Bölüm
31:56
Recep Tayyip Erdoğan - 15 Temmuz Konuşması
Türkiye Cumhuriyeti’nin halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı, şanlı Türk Ordusu’nun Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi esnasında, Türkiye’nin makus darbeler tarihini değiştirecek, demokrasi literatürüne altın harflerle yazılacak, CNN Türk ekranındaki o efsanevi konuşması, mazisi rekorlarla dolu liderin hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi sesinden, o hazin gecede yaşananları, vatanın ve milletin selameti için tarihe geçen dik duruşunu yeniden hatırlatan konuşmasını, Prof. Dr. Talip Küçükcan yorumluyor. Rıza Okur ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en az siyasi arenadaki kadar mücadele dolu yaşam öyküsünü, etkileyici sunumu ile aktarıyor.
29. Bölüm
34:38
Efsane Konuşmalar - Ankara - 10/07/2020
-
28. Bölüm
32:55
Efsane Konuşmalar - Ankara - 03/07/2020
-
27. Bölüm
31:00
Halide Edip Adıvar - Sultanahmet Konuşması
Türk romanının anası, Kurtuluş Savaşı’nın Halide Onbaşısı Halide Edip Adıvar’ın, İzmir’in işgalinden sonra kabına sığmayan bir milletin ve yüzbinlerce İstanbullu’nun duygularına tercüman olan, bekledikleri alevin kıvılcımı niteliğindeki, efsanevi: ‘’Sultanahmet Konuşması’’ Cumhuriyeti kuran iradenin yılmaz neferinin hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Ece Akyüz, Halide Edip’in: ‘’Allah var…’’ nidası ile titreyen Sultanahmet meydanındaki o duygu selini yeniden yaşatan seslendirmesi ile konuşmayı vücuda getirirken, konuşmanın analizini Dr. Hacı Murat Arabacı yapıyor. Zafer Elgin’in Halide Edip’in ruh dünyasını her yönü ile aktaran eşsiz sunumu, dinleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatıyor.
26. Bölüm
30:56
İndira Gandhi - Kız Çocuklarının Eğitimi
Hindistan Bağımsızlık Mücadelesinin önderlerinden Cevahirlal Nehru’nun kızı, Hindistan’ın ilk kadın Başbakanı İndira Gandhi’nin, İndrapstha Kız Koleji’nde yaptığı ve Hint kadınının makus talihini değiştiren konuşması, Demir Kadın’ın yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Sevda Türkeri’nin 1974 Hindistanı’ndaki İndira’nın Hint kadınına bakışını ve duygularını birebir yansıtarak seslendirdiği konuşmayı, Doç. Dr. Yalçın Kayalı yorumluyor. Zafer Elgin her zamanki dramatik sunumu ile mayası Hint kadının acısı olan İndira’nın hayatını, İngiliz esareti beri süregelen mücadelesi ile birlikte, hissedercesine aktarıyor.
25. Bölüm
30:54
Efsane Konuşmalar - Ankara - 12/06/2020
-
24. Bölüm
33:29
Efsane Konuşmalar - Ankara - 05/06/2020
-
23. Bölüm
28:36
Fatih Sultan Mehmed - Son Hücum
Devlet-i Aliyye’nin tartışmasız en büyük hükümdarı olan Sultan İkinci Mehmed’i Fatih, Konstantinopolis’i İstanbul, Osmanlı Devleti’ni ise Cihanşümul bir imparatorluk haline getirecek fethin öncesinde, Büyük Türk’ün yaptığı efsanevi: ‘’Son Hücum İradı’’, bu askeri ve siyasi dehanın hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Ceyhan Buran’ın, dinleyenleri, Konstantinopolis surlarını saran o ateş çemberinin içine çektiği seslendirmesi ile yeniden vücut bulan konuşmayı, Prof. Dr. Feridun Mustafa Emecen yorumluyor. Zafer Elgin ise destansı sunumu ile dinleyenleri, Türklerin unutulmaz Hakan’ının ve fethinin öyküsünde unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.
22. Bölüm
35:49
Hz. Muhammed - Veda Hutbesi
İnsanlığın yaşadığı karanlığa, Cahiliye dönemine bir güneş gibi doğan İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in, ahirete irtihalinden kısa süre önce Mekke’de toplanan yüzbinlerce Müslümana yaptığı ve tüm insanlığa vasiyeti niteliğindeki: ‘’Veda Hutbesi’’ iradı, son peygamberin güzel ahlakı tamamlamak için kılındığı elçilik vazifesi uğrunda çileli, mücadele dolu hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Rıza Okur’un o ulvi ana adeta yeniden götüren seslendirmesi ile dile gelen konuşmayı Prof. Dr. Ömer Türker yorumluyor. Zafer Elgin ise bir dinin ve o dinin peygamberinin ortaya çıkış öyküsünü, dinleyenlerin yüreklerine işleyecek, gözlerindeki yaşla dışa vuracak bir tatta sunuyor.
21. Bölüm
36:55
Efsane Konuşmalar - Ankara - 15/05/2020
-
20. Bölüm
30:51
Efsane Konuşmalar - Ankara - 08/05/2020
-
19. Bölüm
29:17
Efsane Konuşmalar - Ankara - 01/05/2020
-
18. Bölüm
29:17
Efsane Konuşmalar - Ankara - 24/04/2020
-
17. Bölüm
28:00
Mihail Gorbaçov - Yeni Düzen Konuşması
Sovyetler Birliği’nin, en çok tartışılan, dünyada, hakkında en çok eser verilen 100 Kişi arasında yer alan Başkanlarından Mihail Gorbaçov’un, 1988 yılında, ülkesindeki ve aktörlerinden biri olduğu iki kutuplu dünyadaki tıkanıklığı aşmak için Birleşmiş Milletler kürsüsünden: ‘’Glasnost’’ ve ‘’Perestroyka’’ diyerek haykırdığı yeni düzen konuşması, Başkan Gorbaçov’un yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in Soğuk Savaş’ın son demlerini sonuna kadar hissettiren seslendirmesi ile vücut bulan konuşmayı, Prof. Dr. Salih Yılmaz yorumluyor. Zafer Elgin ise belgesel tadındaki sunumu ile dinleyenleri Sovyetlerin kuruluşundan yıkılışına tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor.
16. Bölüm
29:22
Abraham Lincoln - Gettysburg Hitabı
Köleliği kaldıran Amerikan Başkanı Abraham Lincoln’ün, Amerikan İç Savaşı’nın en çetin anlarından birinde, 1863 yılında Gettysburg’da yaptığı, yalnız Amerikan halkı için değil dünya halkları için de örnek teşkil eden efsanevi konuşması, İkinci Kurucu olarak nitelenen Başkan Lincoln’ün yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, dinleyenleri Gettysburg’deki anıtın önüne toplayan seslendirmesi ile dile gelen konuşmayı, Dr. Cem Kılıçarslan yorumluyor. Zafer Elgin ise o dramatik sunumu ile Lincoln’ün benzersiz hayat öyküsünü, Amerikan iç savaşının acılarını, siyahilerin yaşadığı insanlık dramını iliklerinize kadar hissettiriyor.
15. Bölüm
29:13
Martin Luther King - Bir Hayalim Var
Hayatını Afroamerikalıların temel hak ve hürriyetlerini elde etmelerine adamış sembol isim Martin Luther King’in ateşli vaazlarının havasını aratmayan, efsanevi: ‘’Bir Hayalim Var’’ konuşması, acılarla dolu yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, Martin Luther’ın kendi sesi ile bütünleşen seslendirmesi, dinleyenleri 1963 yılında Lincoln Anıtı önünde toplanan yüzbinlerin arasına katıyor. Konuşmayı Dr. Özge Özbek Akıman yorumluyor. Zafer Elgin her zamanki dramatik sunumu ile Martin Luther’in ve Afroamerikalıların yaşadıklarını yüreğinize nakış nakış işliyor.
14. Bölüm
28:36
Otto Von Bismarck – Kan ve Demir
Alman Birliği’nin kurucusu, Demir Şansölye Otto Von Bismarck’ın Prusya Eyalet Meclisi’nde yaptığı efsanevi: ''Kan ve Demir'' konuşması, büyük mareşalin yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in 1862 yılının bütçe görüşmelerindeki o hararetli anlara götürürcesine seslendirdiği konuşmayı, Doç. Dr. Sedat Şahin yorumluyor. Zafer Elgin, Bismarck’ın sarsılmaz iradesi ile birleşen mücadelesine ışık olacak her zamanki akıcı sunumu ile dinleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatıyor.
13. Bölüm
30:36
Muhammed İkbal - Hindistan Müslümanlar Birliği Konuşması
Ömrünü Hindistan Müslümanlarının mücadelesine adayan, Lahor Meydanını Çanakkale aslanları için titreten, bayram namazında 250 bin kişiyi Kurtuluş Savaşı için duaya çağıran, şair ve mütefekkir Muhammed İkbal’in Hindistan Müslümanları Birliği’nde yaptığı efsanevi konuşması, allame lakabının hakkını fazlasıyla veren hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, Pakistan’ın meşalesini yeniden yakarcasına seslendirdiği o konuşmayı Prof. Dr. Celal Soydan yorumluyor. Rıza Okur’un nadide sunumu ise Muhammed İkbal’in mücadelesi uğruna döktüğü gözyaşına nazire yaparcasına akıyor.
12. Bölüm
32:06
Mehmet Akif Ersoy - İstiklal Marşı’nın Kabulü
Cephede silahşörlüğü ile bir milleti küllerinden yeniden doğurmak için savaşan, kalemşörlüğü ile kahramanlıklarını ölümsüzleştiren dini şair Mehmet Akif Ersoy’u milli şair, Hamdullah Suphi’yi de milli hatip yapan İstiklal Marşı’nın kabulüne dair efsanevi konuşması, Akif’in mücadele ile geçen hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, dinleyenleri 1921 yılının 12 Mart’ındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumuna götürdüğü seslendirmesi ile dilen gelen konuşmayı ve milli marşımızı Prof. Dr. Nurullah Çetin yorumluyor. Mehmet Akif ve Hamdullah Suphi’nin Kurtuluş Savaşımıza yön veren mücadelesi, Türk bayrağı göndere çekilirken göğe yükselen nidanın öyküsü, Zafer Elgin’in yüreklere işleyen sunumu ile aktarılıyor.
11. Bölüm
32:54
Rauf Raif Denktaş - BM Konuşması
Kıbrıs Türklerinin unutulmaz lideri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın, 1963 yılında Rumların faili olduğu soykırımın ardından, Kıbrıs Türk’ünün yaşadığı tarifsiz acıyı, haklı davalarını dünyaya anlattığı Birleşmiş Milletler’deki efsanevi konuşması, Kıbrıs Türk Cemaat Meclisi Başkanlığından Kurucu Cumhurbaşkanlığına uzanan kahramanlıklarla dolu hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Ferruh Bakır’ın Birleşmiş Milletler’deki o anı yeniden yaşatan seslendirmesi ile vücut bulan konuşmayı Dr. Ahmet Zeki Bulunç yorumluyor. Zafer Elgin her zamanki eşsiz sunumu ile Kıbrıs davasına adanmış bir ömre ve o yolda verilen şehitlere ışık tutuyor.
10. Bölüm
30:48
Efsane Konuşmalar - Ankara - 28/02/2020
-
9. Bölüm
29:08
Malcolm X - Oxford Konuşması
Afroamerikalıların ve Amerikalı Müslümanların sembol ismi Malcolm X’in, şehit edilişinden bir hafta önce, 1965 yılının 21 Şubat’ında haklı davasını haykırmak için Oxford Union’da yaptığı efsane konuşma, mücadele dolu hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in, Malcolm X’in kendi sesi ile birleşen seslendirmesi, dinleyenleri adeta yeniden Oxford Union’da topluyor. Konuşmayı Prof. Dr. Ali Köse yorumluyor. Zafer Elgin’in yüreğinize işleyen sunumu ise Malcolm X’in kederi ile yoğrulan dik duruşuna göz kırparcasına, o dava ile bütünleşerek akıyor.
8. Bölüm
29:54
Marcus Antonius - Caesar Tiradı
Roma’nın büyük komutanı ve senatonun alt edilemez hatibi Marcus Antonıus’un, Julius Caesar’ın ölümünün ardından yaptığı, Roma’yı kasıp kavuran, etkileri Mısır’a kadar uzanan o efsane konuşması, Kleopatra’nın aşkı ile bütünleşen yaşam öyküsü ile birlikte sunuluyor. Hakan Şahin’in dinleyenleri Ceaser’ın cesedinin başında toplarcasına seslendirdiği konuşmayı, Doç. Dr. Çağatay Aşkit yorumluyor. Zafer Elgin ise Akdeniz’in serin sularından Mısır Piramitlerine ilerleyen ve finali beklenmedik bir zirvede sonuçlanan öyküyü, dramatik sunumu ile zihninizde adeta yeniden canlandırıyor.
7. Bölüm
30:04
Galileo Galilei - Engizisyon Konuşması
Modern bilimin babası İtalyan Galileo Galilei’nin Ortaçağ karanlığını aydınlatmak için çıktığı yolda: ‘’Dünya dönüyor.’’ tezi için çıkarıldığı, Vatikan’ın kara lekelerinden Engizisyonda yaptığı konuşma, Rönesans dâhisinin hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Rıza Okur’un Galilei’yi yeniden konuştururcasına sizleri Engizisyon’a götürdüğü konuşmayı, Prof. Dr. Hüseyin Gazi Topdemir yorumluyor. Zafer Elgin ise tarih kokan sunumu ile dinleyenleri zaman makinesinde bir yolculuğa çıkarıyor.
6. Bölüm
29:02
Kraliçe Birinci Elizabeth - Tilbury Hitabı
Tudor Hanedanı'nın Kraliçesi Birinci Elizabeth’in İspanyol Armadası karşısında ordusuna yaptığı efsane Tilbury Hitabı, ‘’Bir kadının naçiz bedenine ve bir kralın yüreği ve cesaretine…’’ nasıl sahip olunacağının timsali Kraliçe’nin yaşam öyküsü ile birlikte ele alınıyor. Konuşmayı, sizi on altıncı yüzyıl Tilbury’sine götüren seslendirmesi ile Özden Kahraman vücuda getirirken, Prof. Dr. Hande Seber yorumluyor. Zafer Elgin ise her zamanki tarifsiz sunumu ile Kraliçe’nin efsanelerden farksız hayatını, masal tadında sizlerle buluşturuyor.
5. Bölüm
28:42
Socrates - Savunma
Felsefe’nin babası olarak kabul edilen Socrates’in, inandığını inkâr etmekten ise ölmeyi yeğlediği dillere destan Savunması, fikirleri kadar dirayetli hayat hikayesi ile birlikte sunuluyor. Rıza Okur’un binlerce yıl önce Atina’da yaşanan o anlara sizi misafir eden seslendirmesi ile yeniden vücut bulan o konuşmayı Prof. Dr. Habip Türker yorumluyor. Zafer Elgin ise Atinalıları fikirleriyle yoğurmaya çalışırken, felsefe bilimin doğuşunu da müjdeleyen filozofun hayatını, su gibi akıp giden sunumu ile sizlere aktarıyor.
4. Bölüm
27:59
Mete Han - Vatan Konuşması
Türklerin kadim devlet geleneğinin mimarı, dünya ordularının kullandığı onluk sistemin öncüsü, kimi tarihçilere göre ise efsanelerin ana karakteri Oğuz Kağan’ın ta kendisi, Asya Hun İmparatoru Mete Han’ın, vatan toprağının bir karışının dahi verilemeyeceğine dair Toy’da yaptığı efsane: ‘’Vatan Konuşması’’, Ulu Türk’ün hayat hikayesi ile birlikte sizlerle buluşuyor. Hakan Şahin’in Türk Toy’una sizi konuk edercesine seslendirdiği konuşmayı, Prof. Dr. Konuralp Ercilasun yorumluyor. Mete Han’ın hayat öyküsü kadar şanlı ülküsü, Zafer Elgin’in benzersiz sesi ile yeniden hayat buluyor.
3. Bölüm
29:08
F. Delano Roosevelt - Dört Özgürlük Konuşması
Amerika Birleşik Devletleri’nin otuz ikinci başkanı Franklin Delano Roosevelt’in 1941 yılında kongrede yaptığı: ‘’Dört Özgürlük Konuşması’’ ve sonuçları, engel tanımayan Başkan Roosevelt’in yaşam öyküsü ile birlikte ele alınıyor. Hakan Şahin’in Amerikan kongresindeki atmosferi birebir yansıttığı seslendirmesi ile yeniden vücuda getirdiği Dört Özgürlük Konuşmasını Dr. Cem Kılıçarslan yorumluyor. Zafer Elgin ise özgün sunumu ile sizleri Roosevelt’in yaşam öyküsünde, Büyük Buhran ile İkinci Dünya Savaş’ının izini süreceğiniz soluksuz bir yolculuğa çıkarıyor.
2. Bölüm
28:30
Büyük İskender - Asya Seferi Konuşması
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük hükümdarından Makedonya Kralı Büyük İskender’in, Asya Seferi öncesinde ordusuna yaptığı efsane konuşma ve sonrasında yaşananlar, bu askeri dehanın benzersiz hayat hikayesi ile sizlere sunuluyor. Hakan Şahin’in binlerce yıl öncesine götüren seslendirmesi ile hayat bulan o unutulmaz konuşmayı, Dr. Sultan Deniz Küçüker yorumluyor. İskender’in örneği bir daha görülmeyen askeri başarıları ve macera dolu hayat hikayesi ise Zafer Elgin’in eşsiz sunumu ile aktarılıyor.
1. Bölüm
28:39