5 Bölüm

00:52:33
Tüm Bölümler
Tüm Bölümler
Çalınmayanlar
Devam Edenler
Yeniden Eskiye
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Alfabetik

İşkolik Olmak

İşkolik olmanın ortaya çıkardığı sıkıntıları, işkoliklik ve tükenmişlik arasındaki ilişkiyi, işkolikliğe yönelme nedenlerini öğrenmek için Klinik Psikolog İclal Gözcü Atayay'a kulak veriyoruz.
11:00
1. BÖLÜM

Alışveriş Bağımlılığı

Alışverişten önce kendimize sormamız gerekenleri, ihtiyaç ile istek arasındaki farkı, alışveriş bağımlılığının nasıl anlaşılabileceğini ve nasıl kontrol altına alınabileceğini konuşuyoruz.
10:03
2. BÖLÜM

Güzel Olma İsteği

"Güzellik takıntısını nasıl anlarız? Bu takıntının sebepleri nelerdir? Ergenlikte güzellik takıntısı normal midir? Güzellik takıntısı olan kişilere nasıl yardımcı olabiliriz?" soruları ve daha fazlası Klinik Psikolog İclal Gözcü Atayay ile yanıt buluyor.
10:03
3. BÖLÜM

Psikolojik Ağrılarımızın Karşılıkları

Üzüldüğün Şeye Bak'ın bu bölümünde, ağrının psikolojik kaynaklı olup olmadığının nasıl anlaşılabileceğini, psikosomatizasyonda bedensel faktörlerin etkisini, psikolojik ağrıların tedavisini ele alıyoruz.
10:20
4. BÖLÜM

Psikolojik Şiddet

"Psikolojik şiddet nasıl anlaşılabilir? Psikolojik şiddette mağdur olan taraf ne yapmalıdır? Psikolojik şiddet alışılmış bir iletişim haline geldiyse ne yapmalıyız, kendimizi nasıl koruyabiliriz?" sorularının cevapları için Klinik Psikolog İclal Gözcü Atayay'a kulak veriyoruz.
11:05
5. BÖLÜM