Türkü Şehirler

Bölümler

20 bölüm 09:55:39
Adana ve Türküleri
Sıcak havası kadar sıcak insanlarıyla da özdeşleşmiş ve lezzetli yemekleriyle tanınan şehirlerimizden biri olan Adana'dayız.
1. Bölüm
30:04
Erzurum ve Türküleri
Anadolu’daki en eski yerleşim yerlerinden biri olan; Urartulardan İskitlere, Hititlerden Bizans’a, Selçuklu'dan ve Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Doğu Anadolu'nun en büyük ili Erzurum’dayız.
2. Bölüm
28:41
Balıkesir ve Türküleri
Verimli toprakları ve şahane iklimiyle, Batı Anadolu'nun incisi olan, Marmara ve Ege denizlerinin kıyısında tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış şehrimiz Balıkesir'deyiz.
3. Bölüm
29:13
Ordu-Giresun ve Türküleri
Boztepe'nin eteklerine kurulu Ordu ile beraber dünyanın en lezzetli fındıklarını bizlere sunan Giresun’dayız.
4. Bölüm
28:58
Kayseri ve Türküleri
Anadolu’nun tam ortasında yer edinmiş, asırlardır bu coğrafyanın adeta kalbi niteliğinde yaşayan ve yaşatan bir şehirde, Kayseri'deyiz.
5. Bölüm
29:15
Muğla ve Türküleri
Ülkemizin belki de en masalsı şehirlerinden biri olan, güneşin sarısına, denizin mavisine, doğanın yeşiline boyanmış Muğla’dayız.
6. Bölüm
29:22
Gaziantep ve Türküleri
Ülke mutfağımızın vazgeçilmez şehri, türküler diyarı Gaziantep'teyiz.
7. Bölüm
29:47
Trabzon ve Türküleri
Nefes kesen doğal güzellikleri ve dolu dolu tarihiyle dün olduğu kadar bugün de önemli bir merkez olan, yeşilin her tonunun denizle buluştuğu Trabzon’dayız.
8. Bölüm
29:52
Kütahya ve Türküleri
Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli merkezlerinden biri olan Kütahya’dayız.
9. Bölüm
29:56
Çankırı-Kırıkkale ve Türküleri
Şiirlere konu olmuş karla kaplı yüce dağları, ormanları ve yaylalarıyla, Anadolu’da birçok medeniyete ev sahipliği yapmış yarenlerin diyarı Çankırı ile bozlakların, kırık havaların ve oyun havalarının zengin yurdu Kırıkkale'deyiz.
10. Bölüm
30:03
Çanakkale ve Türküleri
Geçilmez kılınmış boğazı, güçlü tarihi ile asırlardır önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan, hem doğası hem de coğrafyası ile görenleri büyüleyen Çanakkale'deyiz.
11. Bölüm
28:52
Erzincan ve Türküleri
Anadolu’nun bağrında yer alan, yüzyıllar boyu canlı bir tarihi ve kültürel yaşamı devam ettiren, seyyahların ve tarihçilerin dikkatini çeken; “irem bağı”, “cennet ülkesi”, “Belkıs şehri” olarak adlandırılan Erzincan’dayız.
12. Bölüm
29:54
Diyarbakır ve Türküleri
Tarihi, mutfağı ve doğal güzellikleriyle Güneydoğu'nun en güzel şehirlerinden biri olan, türküleriyle de geçmişten günümüze adından söz ettiren Diyarbakır'dayız.
13. Bölüm
30:01
Bursa ve Türküleri
Köklü geçmişi ile adeta bir tarih ve kültür kenti olan, büyük cihan devleti Osmanlı’nın ilk başkenti unvanına sahip Bursa'dayız.
14. Bölüm
31:52
Manisa ve Türküleri
Anadolu yarımadasının batısında, Ege Bölgesi'nin ortasında yer alan, yemyeşil ormanları, tertemiz havası, tarihi yapıları ve şifalı suları ile ünlü Manisa’dayız.
15. Bölüm
30:54
Şanlıurfa ve Türküleri
Tarih boyunca birçok devlet ve beyliğin hüküm sürdüğü, değişik kültürlerin geçiş ve kaynaşma alanı olan, doğuyu batıya bağlayan şehrimiz Şanlıurfa’dayız.
16. Bölüm
30:03
Çorum ve Türküleri
Tarihin derinliklerinden günümüze dikkate değer izler taşıyan bir bölgede, birçok yerinde eski medeniyetlere ait kalıntılara rastlanan, Hititlerin Anadolu egemenliklerini başlattıkları bir şehirde; Çorum'dayız.
17. Bölüm
29:41
Tunceli ve Türküleri
M.Ö. 3 binlere kadar uzanan tarihi ve muhteşem coğrafi zenginlikleriyle Tunceli’deyiz.
18. Bölüm
28:44
Tokat ve Türküleri
Yeşilırmak havzasının bereketli toprakları üzerinde kurulmuş, tarih boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olmuş Anadolu şehri, Tokat'tayız.
19. Bölüm
30:22
Sivas ve Türküleri
Ülkemizin önemli kentlerinden ve türküler dendiği zaman akla gelen ilk şehirlerden birisi olan Sivas’tayız.
20. Bölüm
29:55