Saklı Notalar

Bölümler

35 bölüm 34:21:49
Elhamra'da Bir Akşam
Norveçli Knut Nystedt, Avusturalyalı Peggy Glanville-Hicks, İrlandalı John Francis Larchet eserleri ve Andrés Gaos’un “Elhamra'da Bir Akşam”ı ile buluşuyoruz.
57:56
Fırtına
Antonín Dvořák’ın “Čert a Káča” operası, Wilhelm Popp’un flüt sanatı, Ernest Chausson’un Shakespeare esinli "Fırtına"sı ile buluşuyoruz.
58:56
Fantastik Offenbach
Offenbach'ın fantastik dünyasının kapılarını aralayıp, Fin besteci Erkki Melartin’in “Mavi İnci” balesi ile tanışıyoruz.
58:56
İspanyol Saati
Toivo Kuula, Archibald James Potter, Bright Sheng eserleri ve Ravel'in "İspanyol Saati" başlıklı komik operasıyla tanışıyoruz.
58:56
Rüya Perileri
Frédéric Chopin müziklerinin bale sahnesine aktarıldığı “Les Sylphides” (Periler) , Eugen D’Albert’in “Tiefland” Operası ve Glière’in “Sirenler”i ile tanışıyoruz.
57:56
Kış Masalı
Maurice Duruflé’nin koor müziği, Ottorino Respighi’nin Rossini esini, Grieg'in gölgedeki notaları ve Lars-Erik Larsson’un “Kış Masalı”ile tanışıyoruz.
58:56
Sevilla Senfonisi
Joaquín Turina’nın “Sevilla Senfonisi”, Arensky'nin Çaykovski esini, Finlandiyalı besteci Uuno Klami’nin Ural kavmi Çeremisler'e adadığı eserle tanışıyoruz.
58:55
Aşkın Emeği Boşuna
Alphons Czibulka, Juan Crisóstomo Arriaga, Castelnuovo-Tedesco'nun "Love's Labor's Lost", Samuel Coleridge-Taylor’un “Hiawatha Kantatı" ile tanışıyoruz.
58:56
Kar Taneleri
A.Gretchaninov’un “Kar Taneleri”, Glazunov’un “Mevsimler Balesi”, Wilhelm Peterson-Berger’in “Frösön’ün Çiçekleri” ile tanışıyoruz.
58:56
Sonbahar Hasreti
Hırvat besteci Anđelko Igrec, Jean Wiener’in “Franco Americain” konçertosu, Gustav Holst’un “Somerset Rapsodisi", Yu Xunfa’nın “Sonbahar Hasreti” Moeran’ın Noktürnü...
58:56
Yıldızlar
Ēriks Ešenvalds’in "Yıldızlar"ı, Pablo de Sarasate’nin "San Fermin" ve "Rüya"sı, Edward MacDowell’ın Piyano konçertosu ve N.Westlake'in Antarctica Süiti...
58:56
Örümceğin Şöleni
Jón Leifs’ın sınıflandırılamayan müziği, Albert Roussel’in “Örümceğin Şöleni”, George Butterworth’un “İki İngiliz İdili" ile tanışacağız.
58:56
The Piecemakers
Danimarka romantik koro müziğinden örnekler, “Gesunda”senfonik şiiri, Salvador Bacarisse ve Karl Jenkins’in “The Piecemakers” ı ile tanışıyoruz.
58:55
Sihirli Opal & Venedikte Bir Gece
Avusturalyalı besteci Dan Walker’ın koral yapıtı, İsaac Albéniz’in gölgedeki eserleri, Max Bruch’un kayıp serenadı, Johann Strauss’un “Venedik’te Bir Gece” opereti...
58:56
Gökyüzü Süiti
James Whitbourn’un “Gökyüzü Süiti, Jesús Guridi’nin Bask folklorundan esinli yapıtları ve Ernest Chausson’un “Viviane” i ile tanışıyoruz.
58:56
Deniz Kızı
Polonyalı besteci Wawrzyniec Żuławski, Górecki’nin “Kurpia Şarkıları" ve Alexander von Zemlinsky’nin “Denizkızı” ile tanışıyoruz.
59:00
İnfanta’nın Doğum Günü
Pēteris Vasks’in “Yaz” ve “Yakarış”, Franz Schreker’in “İnfanta’nın Doğum Günü”süiti ve Emilé Jaques Dalcroze sanatıyla tanışıyoruz.
58:56
Maori'nin Divası
Kiri Te Kanawa’nın yorumladığı Maori halk şarkıları, Christian Sinding, Gabriel Pierné, Katalan şarkıları ve Evencio Castellanos’un “Navidad”ı ile tanışıyoruz.
58:56
Sonbahar Şiiri
Danimarkalı besteci Frederik Rung, Respighi'nin "Sonbahar Şiiri", Meksikalı besteci Ricardo Castro-Herrera ve Robert Kajanus’un Finlandiya Rapsodisi ile tanışıyoruz.
59:00
Müziğin Yüceliğinde
Koro müziğinin günümüzdeki özgün sesi Pawel Lukaszewski, Amadeo Vives’in “Çingeneler”i ve Dominick Argento’nun “In Praise of Music”i ile tanışıyoruz.
58:56
Gölgelerden Işıklara
Çek, Rus, Venezuela, Arjantin ve İngiliz klasik müziğinin gölgede kalmış eser ve bestecileri ile tanışıyoruz.
59:00
23 Nisan Özel Bölümü
Ulusal egemenliğimiz 100. yılına adanmış özel bölümümüzde buluşuyoruz.
58:56
Neo klasik Klavsen
Macar besteci Frigyes Hidas, Brahms'ın kadınlar korosuna özel şarkıları ve William Henry Bell’in “Gizemli Gül"ü ile tanışıyoruz.
59:00
Siyah Rapsodi ve Kukla Oyunu
İngiliz koro müziğinin genç adımları, Küba'dan bir "Siyah Rapsodi", “Pedro Ustanın Kukla Oyunu”, V.Trojan’ın “Peri Masalları” ile tanışıyoruz.
59:00
Ēriks Ešenvalds
Ēriks Ešenvalds'in genç koral dehası, Luis Gianneo’nun çiçekleri, Tuomas Kantelinen'in "Karlar Kraliçesi" ile tanışıyoruz.
59:00
Karlar Kraliçesi
Ēriks Ešenvalds'in genç koral dehası, Luis Gianneo’nun çiçekleri, Tuomas Kantelinen'in "Karlar Kraliçesi" ile tanışıyoruz.
59:00
Tayvan Müziği ve Kuzey ışığı
Tayvanlı besteci Shui-Long Ma’nın Bambu flüt konçertosu ile tanışıyor, Nordik orkestra renklerinin zarafet ve dinginliğini az bilinen bestecilerle dinliyoruz.
59:00
Ağır Yayın
Ülkemizde yaşanan çığ felaketi nedeniyle ağır müzik akışlı bir bölüm...
59:00
John Rutter'in Dünyası
İngiliz besteci ve şef John Rutter’ı tanıyor, İspanyol müziğinin romantik gölgelerinden, 21. yüzyılın sahne ışıklarına çıkan bir bale ile tanışıyoruz.
59:00
Kelebek Aşıklar
Galler'den Çin'e, Finlandiya'dan Letonya'ya uzanan saklı notalar ve bestecileriyle tanışıyoruz.
59:00
Alaaddin'in Rüyası
Amerikan koro müziğinde “Gül Şarkıları", Danimarka müziğinde Alaaddin masalı ve William Alwyn’in “Lyra Angelica”sı ile tanışıyoruz.
59:00
Mevsimlerden Müziğe
Çağdaş koro müziğinden karla kaplı bir sayfa, İsveç'ten danslar, Sarı Nehir Kantatı, Avusturalya'da Bir Yaz...
59:00
Masaldan Müziğe
Almanya'dan masallar, Danimarka'dan koral renkler, Granville Bantock’un “Atlas Cadısı”...
59:00
Baltık ve Nordik Rüyalar
Norveç, Rusya, Letonya, Belçika, Finlandiya'da saklı notalar ve bestecileri...
59:00
Çılgın Satie & Üzgün Mozart
Ünlü bestecilerin fazla bilinmeyen yönleri, eserleri ve yüzyılımızdan sanatçılar ile tanışıyoruz.
58:56