Şair Evlenmesi

Hemen Dinle
Durdur

Bölümler

8 bölüm 00:21:38
1. Bölüm
MÜŞTAK BEY — Hele bu akşam damat giriyorum ya... Bereket versin ki. Bugün nikâhım kıyıldı, yoksa aşk ile telâşımdan az kaldı nikâhsız damat girecektim. HİKMET EFENDİ — Hiç öyle şey olur mu? MÜŞTAK BEY — Neye olmaz? Buna âşık evlenmesi derler.
1. Bölüm
03:27
2. Bölüm
ZİBA DUDU — Müjde, evlâdım, müjde! Gelin hanım geliyor. Yoldadır. MÜŞTAK BEY — Ah benim valideciğim! Sen olmasan, ya ben hasretime kavuşur muydum? Bunun için sana ne iyilik edeceğimi bilmiyorum.
2. Bölüm
01:10
3. Bölüm
MÜŞTAK BEY (kendi kendine) — Şimdi benim Kumrucuğum kafesine girecek ha? Ah, bir kere kanadının altına girebilseydim! Fakat insan kısmının yediği bir yem vardır ya. Adına para derler...
3. Bölüm
00:53
4. Bölüm
ZİBA DUDU — Evlâdım, gelin hanımı getirdim. Gel, koltuğuna gir de köşeye oturt! MÜŞTAK BEY (sevincinden türlü türlü tuhaflıklar sergileyerek, Sakine Hanım’ı Habbe Kadın koltuklamış olduğu halde karşılar) — Vaaay!...
4. Bölüm
02:50
5. Bölüm
MÜŞTAK BEY — Vay! Mahalleli beni zorla damat mı yapacaklar? ZİBA DUDU — Evet. Ya damat yapıp koyarlar, ya hapse.
5. Bölüm
01:05
6. Bölüm
EBÜLLÂKLÂKA (başında bir boyalı mendil, tebdil-i kıyafet ve lisaniyle ayınları çatlatarak ve kafları patlatarak) — Sanki bir telâş ile beni böyle uykudan kaldırıp da getirmenin ne mânası var? Ortaoyununa çıkar gibi, bakın şu kıyafetime! Ayıp... Gürültünüz noluyor?
6. Bölüm
02:58
7. Bölüm
ATAK KÖSE (arkasında küfe ve bir elinde kürek ve bir elinde süpürge ile) — İstemeyiz! HİKMET EFENDİ (dahi Atak Köse’nin arkasından yetişerek) — Ne istemiyorsunuz?
7. Bölüm
04:51
8. Bölüm
HABBE KADIN (Kumru Hanım’ı bir halde getirir ki, kâh ağlar gibi gözlerini ovuşturur, kâh bir eliyle yüzünü kapayıp parmaklarının arasından yan yan Müştak Bey’e bakar) — İşte efendim, asıl gelin hanım!
8. Bölüm
04:20