Renkleri Duymak

Bölümler

41 bölüm 40:17:09
Edward Mirzoyan
Rusya Toprakları ile son program
59:09
Hector Tosar
Geçtiğimiz günlerde ülkesinde, doğumunun 97. yılında anılan Uruguaylı besteci Hector Tosar'la olan ilk beraberliğimizde yaşam öyküsüne ve eserlerine yer vereceğiz.
58:57
Hector Tosar
Besteci, piyanist ve orkestra şefi Hector Tosar'ın Uruguay klasik müzik tarihine katkısı, yaşam öyküsü ve ikisi synthseizer için yazılmış dört ilginç eseriyle irdelenecek.
58:56
Eduardo Fabini
Uruguay müzik tarihi dizisi kapsamında, Uruguaylı besteci Eduardo Fabini, çalgısal ya da vokal, farklı kombinasyonlarıyla dikkat çeken eserleri ile konuk edilecek.
58:57
Eduardo Fabini
1910 ve 20'li yıllarda Uruguay ulusalcı müziğinin gelişiminde önemli rol oynayan isimlerden Eduardo Fabini eserleri ve yaşam öyküsüyle konuk edilecek.
58:56
Juan Bautista Plaza
Venezuelalı besteci Juan Bautista Plaza'nın gerek koral gerek çalgısal, gerek dinsel gerekse dünyasal yedi eseri yer alacak, yaşam öyküsü ve müzik tarihine katkıları eşliğinde.
58:56
Paul Desenne
Venezuela'nın yakın tarihteki önemli bestecilerinden biri, çoğu eserini 21. yüzyılda yazmış olan Paul Desenne konuğumuz. Bestecinin çeşitli çalgılar içindeki eserleri yer alacak.
58:57
Jose Angel Lamas
Veenzuela klasik müzik tarihinde dinsel eserler yazan çok az sayıda besteciden biri, Jose Angel Lamas.
58:57
Antonio Lauro
Güney Amerikalı gitar müziği bestecileri arasında ilk sıralarda sayılan Venezuelalı besteci Antonio Lauro'nun gitar eserlerine yer verilecek, bestecinin Venezuela müzik mirasına katkısı incelenecek.
58:56
Evencio Castellano
Venezuela klasik müzik tarihini incelediğimiz programımızda bu hafta, ülkesinde 105. doğum yıldönümünde anılan besteci Evencio Castellano'un eserlerini dinleyebilirsiniz.
58:48
Antonio Estevez
Venezuelalı orkestra şefi ve besteci Antonio Estevez'in ülkede klasik müziğin gelişimine olan katkıları yaşam öyküsüyle birlikte anlatılacak ve çeşitli eserlerine yer verilecek.
58:57
Teresa Carreno
Venezuela'nın yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan kadın besteci Teresa Carreno'nun yaşam öyküsü ikle ülke müzik mirasının gelişimine katkıları incelenecek ve bestecinin çeşitli eserlerine yer verilecek.
58:56
Boris Papandopulo
Hırvatistan müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan Boris Papandopulo'nun yaşam öyküsü ve ülkesinin müziğine katkısı konu edilerek dört eserine yer verilecek.
58:56
Maria Teresa Carreno
Ülkesinin, hatta tüm dünyanın en önemli ve gözde kadın bestecilerinden olan Maria Teresa Carreno'nun çeşitli eserlerine yer veriyoruz.
58:57
Teresa Carreño
Venezuelalı bir piyanist, soprano, besteci ve orkestra şefini yakından tanıyoruz
58:57
Pedro Elias Guiterrez Ve Modesta Bor
Venezuela klasik müzik tarihinde ilk sıralarda yer alan Pedro Elias Guiterrez ve kadın besteci Modesta Bor'un eserleri eşliğinde ülkenin müzik geçmişi incelenecek.
58:51
Çeşitli Ülkelerden Noel Şarkıları
Çeşitli ülkelere ait geleneksel Noel şarkılarını dinle!
58:56
Hırvatistan'ın Müzikal Kalkınmasında Önemli İsimler; Luka Sorkocevic ve Vatroslav Nisinski
Hırvatistan'ın müzikal anlamda kalkınmasında önemli rol oynayan besteciler Luka Sorkocevic ve Vatroslav Nisinski'yi ağırlıyoruz.
58:57
Hırvatistan'dan Ferdo Livadic, Franjo Krezma ve Ivan Zajc
Klasik müzik tarihine geç dahil olduğu halde çok sayıda önemli isim yetiştiren Hırvatistan'dan Ferdo Livadic, Franjo Krezma ve Ivan Zajc'ın eserlerini dinliyoruz.
58:56
Hırvatistan Klasik Müzik Tarihi; Boris Papandopoulo
Hırvatistan klasik müzik tarihinin gelişiminde büyük rol oynayan Boris Papandopoulo'ya ve şarkılarına yer veriliyor.
58:56
Dora Pejacevic İle Hırvatistan Müzik Tarihi
Dünya müzik tarihinin kayda geçen önemli kadın bestecilerden biri olan Dora Pejacevic'in eserleriyle Hırvatistan'ın müzik tarihine ışık tutuyoruz.
58:55
Hırvatistan Klasik Müzik Tarihinin Önemli Bestecileri
Hırvatistan klasik müzik tarihinin önemli bestecileri Ivan Lukacic, Blagoje Bersa ve Jakov Gotovac'ı ve eserlerini irdeliyoruz.
58:56
Yunanistan Klasik Müzik tarihinin En Popüler Bestecilerinden Biri; Manos Hadjidakis
Yunanistan klasik müzik tarihini kuşkusuz en popüler bestecilerinden biri olan Manos Hadjidakis'le inceliyor, bestecinin farklı türlerdeki eserlerine yer veriyoruz.
58:55
Mikis Theodorakis'in Yunan Klasik Müzik Dağarcığına Armağanları
Yunanistan'ın en tanınmış ve en önemli müzisyenlerinden olan Mikis Theodorakis, ülke klasik müzik dağarcığına armağan ettiği eserleriyle konuğumuz olacak.
58:56
Eva Fampas'ın Gitarından Esintiler
Eva Fampas'ın gitarından geç dönem Yunan bestecilerin, Dmitri Fampas, Kyriakos Tzortzinakis, Kostas Hadjopoulos, Yorgo Mavroedes, Nickos Harizanos ve Nikos Athanassakis'in eserlerini dinleyebilirsiniz.
58:56
Mikis Theodorakis'in Yunan Klasik Müzik Dağarcığına Armağanları 2
Yunanistan klasik müzik tarihini yine Mikis Theodorakis ile incelemeyi sürdürüyoruz. Çok yönlü bestecinin farklı türlerdeki eserlerini dinleyebilirsiniz.
58:28
Yunanistan'ın Gözde Film Müziği Bestecilerinden Manos Hadjidakis
Yunanistan'ın özellikle film müziği konusunda en gözde bestecilerinden olan, fakat klasik müzik dağarcığına da önemli eserler kazandıran Manos Hadjidakis'i yaşam öyküsü ve eserleri ile ağırlayacağız.
58:55
Yunanistan Klasik Müzik Tarihine Yön Veren En Önemli İsimlerden Biri, Nikos Skalkotta
Yunanistan'ın yetiştirdiği ve ülke klasik müzik tarihine yön veren en önemli isimlerden biri, Nikos Skalkottas'ın eserlerini dinleyebilirsiniz.
59:56
Nikos Skalkottas İle Yunan Klasik Müzik Tarihine Bakış
Nikos Skalkottas'ın "Genç Kız ve Ölüm" Bale Suiti, İki Piyano İçin Suiti, Çello ve Piyano İçin Bolero'su ve La Majör Senfoni'si ile Yunan klasik müzik tarihine bir bakış.
58:53
Giritli Besteci Yannis Markopoulos İle Yunan Klasik Müzik Mirasına Bir Bakış
Giritli besteci Yannis Markopoulos'un Girit Kemençesi İçin Konçertosu, Shape in Motion, Evilia Topia, Erotokritos ve Areti başlıklı eserleri ile Yunan klasik müzik mirasına bir bakış.
58:56
Yunanistan Klasik Müzik Tarihi; Yannis Markopulos
Programda Yunanistan klasik müzik tarihinde gerek klasik müzik, gerekse film müzikleri söz konusu olduğunda ilk sıralarda yer alan Yannis Markopulos'un eserleri yer alıyor.
58:56
Sırbistan Klasik Müzik Tarihi
Sırbistan klasik müzik tarihi biri kadın olmak üzere üç besteciyle irdelenecek. Isıdor Basic, Jociip Stolcer Slavenski ve kadın besteci Ludmila Frajt konuklarımız.
58:57
Sırbistan'ın Klasik Müzik Dünyasındaki Yeri
Sırbistan'ın klasik müzik dünyasındaki yeri üç bestecinin ülke müzik mirasına katkıları ve eserleriyle incelenecek. Stevan Mokranjac, Petar Konjovic ve Stevan Hristic konuklarımız.
58:57
Kosova Klasik Müzik Tarihi
Kosova klasik müzik tarihine yön veren, ülkenin müzik mirasını zenginleştiren isimler, Rauf Dhomi, Mendi Mengjiqi ve Rexho Mulluqi konuklarımız.
58:56
Arnavutluk Klasik Müzik Tarihi; Tish Daija, Vasil Tole, Limos Dizdari ve Alexander Peçi
Arnavutluk klasik müzik tarihinin gelişiminde gerek eserleri gerekse girişimleri ile önemli rol oynayan isimler, Tish Daija, Vasil Tole, Limos Dizdari ve Alexander Peçi konuklarımız.
58:57
Yeşim Gökalp'in Mavi Anadolu Adlı Albümündeki Yorumları; İlhan Baran, Hasan Ferit Alnar ve Mithat Fenmen
Dünyaca ünlü piyanistimiz Yeşim Gökalp'in Mavi Anadolu adlı albümündeki yorumları programımızda yer alıyor. İlhan Baran, Hasan Ferit Alnar ve Mithat Fenmen ise konuklarımız.
58:56
Arnavutluk Klasik Müzik Tarihi
Arnavutluk klasik müzik tarihini beş ayrı bestecinin yaşam öyküsü ve eserleriyle değerlendireceğiz. Nikolla Zoraqi, Ferdinand Deda, Çesk Zadeja, Lorenc Antoni ve Tonin Harapi.
58:56
Kosovalı Çellist Antonio Gashi Ve Dünyaca Ünlü Piyanistimiz Yeşim Gökalp İle Söyleşi
Kosovalı çellist Antonio Gashi ve dünyaca ünlü piyanistimiz Yeşim Gökalp ile söyleştiğimiz programda, ikilinin seslendirdiği üç Türk bestecinin eseri yer alıyor; İlhan Baran, Hasan Ferit Alnar ve Necil Kazım Akses.
58:55
Anadolu Ezgileriyle Süslü Ermeni Klasik Müzik Örnekleri
Anadolu ezgileriyle süslü Ermeni klasik müzik örnekleri. Nikoghayos Tigranian, Armen Tigranian, Sargis Barkhdaryan, Stephan Elmas ve Edgar Manas konuklarımız.
58:55
Ermenisten Klasi Müzik Tarihi
Ermenistan klasik müzik tarihini Ramanos Melikian, Alexander Spendiaryan ve Tigran Mansurian'ın eserleri ve katkıları ışığında değerlendireceğiz.
58:56
Gürcistan Klasik Müzik Tarihi
Gürcistan klasik müzik tarihini ülkenin önemli bestecileriyle irdeliyoruz. Komuklarımız Zurab Nadarezhvili, Iosep Bardanashvili,Giya Koncheli, Otar Gordelli ve Victor Dolidze.
58:57