Özcan'la Dünyanın Manşeti

Bölümler

7 bölüm 02:36:53
Fransa için karar günü
Gazeteci Özcan Tikit ve Paris’ten Kerim Üster birlikte yorumluyor. Irkçı ve İslam karşıtı Le Pen mi? Yoksa AB’ci Macron mu? 24 Nisan’daki Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye’yi ve AB’yi nasıl etkileyecek?
7. Bölüm
24:13
Putin için 'onurlu bir çıkış' mümkün mü?
Gazeteci Özcan Tikit, Rusya’nın Ukrayna işgalinde geldiği noktayı ve Rus kamuoyunun savaşa bakışını Moskova’dan Gazeteci Eşref Yalınkılıçlı ile yorumluyor.
6. Bölüm
16:32
Fransa’da Le Pen dönemi mi başlıyor?
TRT Haber Dış Haberler Müdürü Özcan Tikit, Paris’ten gazeteci ve uluslararası hukuk uzmanı Kerim Üster ile Fransa seçimini değerlendiriyor.
5. Bölüm
19:42
Savaşın Gölgesinde Fransa Cumhurbaşkanlığı Seçimi
Fransa’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye-Fransa ilişkisini nasıl etkileyecek? Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 10 Nisan’da seçiminin sonucuna yansıyacak mı? Seçimde kimler cunhurbaşkanlığı için yarışıyor? Bu podcast’te Gazeteci Özcan Tikit, Paris’te yaşayan Uluslararası hukuk ve Türkiye-Fransa ilişkileri alanlarında uzman Kerim Üster ile sorulara yanıt arıyor.
4. Bölüm
28:56
Türkiye ve İsrail’in ‘sürdürülebilir’ normalleşmesi mümkün mü?
İsrail Cumhurbaşkanı İsaac Herzog 9-10 Mart tarihlerinde Türkiye’de olacak. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın başkanlığındaki heyet kritik ziyaret öncesi Kudüs’te İsrail heyetiyle görüştü. Tarihi ziyaretin ve normalleşme arayışının perde arkasında neler var? TRT Haber Dış Haberler Müdürü Özcan Tikit, gelişmeleri TRT Haber Kudüs Muhabiri Kubilay Çakır ile konuştu.
3. Bölüm
23:48
Çin'in Ukrayna krizindeki hesabı ne?
Çin Rusya-Batı hattında yaşanan Ukrayna krizine nasıl bakıyor? Rusya Lideri Putin’in Çin Devlet Başkanı Şi Jinping ile açıkladığı deklarasyon ne anlama geliyor? Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u Putin ile oturduğu uzun masadan istediğini alabildi mi? Emekli subayların Putin’e yaptığı ‘Ukrayna’ya girersek Türkiye de bunu fırsat bilir Kırım ve Kafkasya’ya asker gönderir’ uyarısına Kremlin nasıl bakıyor? TRT Haber Dış Haberler Müdürü Özcan Tikit, TRT Pekin Muhabiri Musab Eryılmaz ve Moskova Muhabiri Eşref Yalınkılıç ile değerlendiriyor.
2. Bölüm
27:39
Putin Ukrayna'yı işgal edecek mi?
TRT Haber Dış Haberler Müdürü Özcan Tikit, Ukrayna krizini TRT Moskova Temsilcisi Eşref Yalınkılıçlı ile yorumluyor. Rusya, Ukrayna'yı işgal edecek mi? Dünyaca ünlü uluslararası İlişkiler uzmanları bu soruya ne cevap verdi. Olası işgalin Türkiye'ye ve dünyaya etkileri neler olacak? Uzmanlar TRT Dinle için yorumluyor.
1. Bölüm
16:01