Örnek

Hemen Dinle
Durdur

Bölümler

20 bölüm 03:13:07
Peygamberimiz ve Kardeşlik
İstanbul Emekli Başvaizi Mustafa Akgül, hadis-i şerifler ışığında; iman ile sevgi arasındaki ilişkiyi, selamlaşmanın önemini, sevgi yokluğunun insanlar üzerindeki etkisini, sevgide ölçümüzün nasıl olmasının daha iyi olabileceğini anlatıyor.
1. Bölüm
08:30
Peygamberimiz ve Gençlik
"Peygamberimizin davetini daha çok gençlerin kabul etmesinin sebebi ne olabilir? Gençlerin ibadeti daha mı kıymetlidir? Gençler ile anne-baba veya yaşlıların ilişkisi nasıl olmalıdır?" sorularına Başvaiz Mustafa Akgül ile yanıtlar buluyoruz.
2. Bölüm
09:09
Peygamberimiz ve Sosyal Hayat 1
İslam ile sosyal hayat arasındaki ilişki, kişinin topluma karşı hak ve ödevleri, topluma ve çevreye zarar vermenin hak ihlaline girip girmediği üzerine konuşuyoruz.
3. Bölüm
09:16
Peygamberimiz ve Sosyal Hayat 2
"Eziyete itiraz ettiğimizde imandaki derecemiz düşer mi? Medeni olmak ile modern olmak aynı anlama gelir mi?" sorularının cevapları için podcastimize kulak veriyoruz.
4. Bölüm
09:11
Peygamberimiz ve İyi Geçinme
Müminler için dostluk kavramı nasıl olmalıdır? Eşlerin birbirine davranışında eşitlik nasıl olmalıdır? sorularının cevapları için podcastimize kulak veriyoruz.
5. Bölüm
09:51
Peygamberimiz ve Eğlenmeye Karşı Tutumu
Peygamber Efendimizin eğlenmeye karşı tutumunu öğreniyoruz.
6. Bölüm
09:11
Peygamberimiz ve Hayvan Sevgisi
Peygamber Efendimizin hayvanlara karşı tutumu nasıldı? Peygamber Efendimiz neden hayvanları aç ve susuz bırakanları lanetlemiştir? sorularının cevaplarını ve Peygamber Efendimizin hayvan sevgisini Emekli Başvaiz Mustafa Akgül'den dinliyoruz.
7. Bölüm
09:11
Peygamberimiz ve Doğa Sevgisi
Peygamber Efendimizin doğa sevgisi ve temizliğe yaklaşımını konuşuyoruz.
8. Bölüm
11:02
Peygamberimiz ve Hoşgörü
"Peygamber Efendimizin insanlara davranışı nasıldı? Hoşgörüsüzlük, toplumu nasıl etkiler? Peygamber Efendimizin Müslüman olmayanlara karşı tavrı nasıldı?" sorularının cevaplarını ele alıyoruz.
9. Bölüm
09:38
Peygamberimiz ve Hayata Müspet Bakış
"Sevgili Peygamberimiz zorluklar karşısında nasıl davranılmasını tavsiye ederdi? Başımıza gelen musibetlerin iyi yanlarını görmeye çalışmak bize ne kazandırır? Müspet bakışı hayatımıza nasıl uygulayabiliriz?" Mustafa Akgül'den dinliyoruz.
10. Bölüm
10:00
Peygamberimiz ve Merhamet
İnsana merhamet etmek Allah'ın merhametiyle nasıl ilişkilendirilir? "İnsana merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez" hadisinden ne anlamalıyız? Allah'ın merhametli olduğunu bilmek bizim için neden önemlidir? Merhamet sadece insanlara mı gösterilir? sorularının cevaplarını Dr. Faik Özdengül' den dinliyoruz.
11. Bölüm
09:49
Peygamberimiz ve Komşuluk
"Komşuluk nedir? Komşuluk ilişkisi neden önemlidir? Komşumuzda bir sorun varsa ne yapmalıyız? Peygamber Efendimize komşu olmak kavramı ne anlama gelir? Komşuluk toplum olmanın ilk adımı olarak düşünülebilir mi?" sorularının cevapları için podcastimize kulak veriyoruz.
12. Bölüm
09:26
Peygamberimiz ve Sabır
Podcastimizin bu bölümünde sabır konusunu dinliyoruz.
13. Bölüm
09:44
Peygamberimiz ve Paylaşmak
Paylaşmanın anlamını ve Peygamber Efendimizin paylaşmaya yönelik tutumunu dinliyoruz.
14. Bölüm
10:10
Peygamberimiz ve Tevazu
"Tevazu nedir? Tevazu insana ne kazandırır?Tevazunun fazlası zarar verir mi?" sorularının cevapları için Dr. Faik Özdengül' e kulak veriyoruz.
15. Bölüm
08:50
Peygamberimiz ve Dua
İbadetin özü olan duanın önemi, duanın nasıl edilebileceği ve daha fazlası podcastimizde.
16. Bölüm
09:48
Peygamberimizin İsrafa Bakışı
"İsraf nedir? Peygamberimizin israfa bakışı nasıldı? Zaman israf edilir mi? Peygamber Efendimiz harcamanın sınırlarını nasıl tarif etmiştir? Tüketim toplumu olmak, israfı arttıran bir sebep olarak düşünülebilir mi? Birey olarak israfı nasıl önleyebiliriz?" Dr. Faik Özdengül' den dinliyoruz.
17. Bölüm
09:55
Peygamberimiz ve Adalet
Adalet kavramı ve Peygamber Efendimizin adalete bakışı üzerine konuşuyoruz.
18. Bölüm
09:10
Peygamberimiz ve Paylaşmak, İncinmek-İncitmek
"Peygamberimizin incitmekle ilgili nasıl bir öğüdü vardı? İncitmek insan gönlünü kırmakla eşdeğer midir? Neden incitmemeliyiz?" Dr. Faik Özdengül yanıtlıyor.
19. Bölüm
10:37
Peygamberimiz ve İyilik
"İyilik ve kötülük yapan insan Allah katında nasıl bir yere sahiptir? Kötülüğe karşı tavrımız nasıl olmalıdır? Peygamberimizin iyiliğe bakışı nasıldır?" soruları için podcastimize kulak veriyoruz.
20. Bölüm
10:29