Müzik Ve Doğa

Bölümler

26 bölüm 25:31:29
Kışla İlgili Eserler
Kışla ilgili eserler. Debusyy "The Snow is Dancing", "Kardaki Ayak İzleri", Palmgren "Kar Taneleri", Williams "Dört Mevsim"den "Kış", Yoshimatsu "Beyaz Kır Manzaralaı", Çaykovsky 1 numaralı senfoniden "Kış Yolculuğu."
58:56
Fırtına, Kış, İlk Kar, Uzak Kayalıklardan ve Okyanus
Kurt Attenberg 3.senfoniden "Fırtına" bölümü, Joachim Raff "Kış" senfonisinden "İlk Kar", Hugo Alfven "Uzak Kayalıklardan" senfonisi Anton Rubinstein "Okyanus" başlıklı senfoni dinleyeceğiniz eserler.
58:55
Yaprakların Dökülüşü, November Woods ve Sene
Imogen Holst ve Gerald Finzi'nin aynı adlı eseri "Yaprakların Dökülüşü", Arnold Bax'ın "November Woods" ve Fanny Mendelssohn'un "Sene" başlıklı eseri yer alıyor programda.
58:57
Hayvanlarla İlgili Eserler
Scarlatti Kedi Fügü, Chopin Kedi ve Köpek Valsi, Kroll "Eşek", Sagreras "Sinekkuşu", Elgar "Bulldog", Barry "Çılgın Köpek", Crumb "Köpeğin Dünyası" ve Williams "Tarlakuşu Havalanıyor."
58:55
Hayvanlarla İlgili Çeşitli Eserler
Hayvanlarla ilgili çeşitli eserler. Grieg Domuz, Atsineği, Kuzgun, Massenet Ağustos Böceği, Handel Gugukkuşu ile Bülbül, Messiaen Kuşlar ve Schubert Alabalık.
58:55
Deniz Temalı İki Eser
Deniz temalı iki eser. İlki Finlandiyalı Uuno Klami'nin "Deniz Sahne leri" başlıklı orkestral suiti, ikincisi ise Sir Granville Ransome Bantock'un "Hebridler Senfonisi."
58:57
Deniz Temalı Eserler
Deniz temalı eserler. Zhou Long "Derin Deniz", Michael Kurek "Deniz Biliyor", Maurice Ravel "Aynalar"dan "Okyanusta Bir Gemi" ve Grace Willimas "Deniz Sahneleri" dinleyeceğiniz eserler.
57:59
Sonbaharla İlgili Beş Eser
William Alwyn, Josef Strauss, Sergei Prokofiev, Cecile Chaminade ve Edward Grieg'e ait sonbaharla ilgili beş eser, müzik ve mevsimler ilişkisine en güzel örneklerden.
59:38
Vermont'un Yeşil Dağlarına Doğru, From the Northland ve Comes Autumn Time
Alan Hovhaness'in "Vermont'un Yeşil Dağlarına Doğru" başlıklı senfonisi, Leo Sowerby'nin "From the Northland" başlıklı piyano eseri ve yine bestecinin "Comes Autumn Time" başlıklı eseri yer alıyor.
58:07
Çiçek Sepeti, Fredo e Caldo, Beyaz Kır Manzaraları, Nergisler ve Deniz Fırtınası
Teresa Carreno "Çiçek Sepeti", Laurent Boutros "Fredo e Caldo", Takashi Yoshimatsu "Beyaz Kır Manzaraları", Kosaku Yamada "Nergisler" ve Rued Langgaard "Deniz Fırtınası" yer alan eserler.
58:54
Dağları ve Geceyi Anlatan Doğa Temalı İki Eser
İlki dağları, ikincisi ise geceyi anlatan doğa temalı iki eser. Pavel Haas'ın "Maymun Dağları'ndan" başlıklı eseri ve Joachim Raff'ın 3 numaralı senfonisinin "Gecede" başlıklı bölümü.
58:56
O'Connor, Takemitsu ve Paul Winter
O'Connor Amerikan Senfonisi, Takemitsu "S Takımadaları", Paul Winter "Anne Balinadan Yavru Balinalara Ninni", Takemitsu "Toward to the Sea" ve "Tree Line" dinleyeceğiniz eserler.
59:01
Kuş Temalı Eserler
Kuş temalı eserler. Petar Obradovic'in Kuşlar Konçertosu, Einojuhani Rautavarra'nın "Cantus Arcticus" başlıklı konçertosu ve Kamil Kosecki'nin "Kuşlar ve Orkestra İçin Konçertosu"nu dinleyebilirsiniz.
59:04
Beş Ayrı Bestecinin Gün Doğumu
Beş ayrı bestecinin gün doğumuyla ilgili yapıtlarının yer aldığı programda, Frederic Delius, Max Richter, Peter Maxwell Davies, Aulis Sallinen ve Jean Sibelius'un eserlerini dinleyebilirsiniz.
58:56
Yaz Mevsimi Üzerine Yazılmış Eserler
Yaz mevsimi üzerine yazılmış eserler. Bridge "Yaz", Delius "Bir Yaz Şarkısı", Glazunov "Mevsimler'den Yaz bölümü, Çaykovsky Mevsim lerden yaz ayları ve Elden Bolcom "Yaz Rüyaları."
59:14
John Luther Adams'ın İki Eseri
Neredeyse tüm eserleri doğayla ilgili olan John Luther Adams'ın iki eseri, "Songbirdsong" ve "dark Waves" "Karanlık Dalgalar" bu gün dinleyeceğiniz eserler.
58:56
Novak, Ivanov ve Arnold Bax
Vitezslav Novak "Tatra Dağları"nda", Mikhail Ivanov "Kafkas Sahneleri", Arnold Bax "Mutlu Orman" ve "Çam Ağaçlarının Bildiği Masal" doğayla ilgili dinleyeceğiniz eserler.
58:56
Boutros, Asherov, Tzortzinakis, Miyagi, Taki ve Yamada
Boutros "Amasya" ve "Ağrı Dağı", Asherov "Ayın Döngüsü", Tzortzinakis "Dört Yunan Sahnesi", Miyagi "Baharda Deniz", Taki "Çiçekler" ve Yamada "Üç Yapraklı Portakal Çiçekleri" yer alıyor.
58:54
Yuka Tada, Yoko Suzuki, Schubert, Sanggu, Vassiliev ve Hayasaka
İki çevreci çocuk şarkısı, Yuka Tada Miyama Suiti, Yoko Suzuki "Şeftali Çiçekleri", Schubert "Auf wasser zu singen", Kang Sanggu "Baharın Sesleri", Konstantin Vassiliev "Üç Orman Sahnesi" ve Fumio Hayasaka "Bülbül" dinleyeceğiniz eserler.
58:39
Rosenthal, Saariaho, Grieg, Alabiev ve Glinka
Moritz Rosenthal "Kelebekler", Kaija Saariaho "Kelebekler", Edward Grieg "Kelebek", Alabiev ve Glinka "Bülbül", Balakirev"Tarlakuşu", Williams Dört Mevsim"den "Bahar" başlıklı bölüm.
58:54
Doğadan Esinli Eserler
Bedrich Smetana "Vatanım", Laurent Boutros "Fredo e Caldo", Takashi Yoshimatsu "Tüylü Kuş" ve Alexander Glazunov "Deniz." Hepsi de doğadan esinli eserler.
58:56
Bloch, Faure, Delius, Crumb
Bloch "Denizin Şiiri", Faure "Kelebek ve Çiçek", Delius "İlk Guguk Kuşu Duyulduğunda" , "Nehirde Yaz Gecesi" ve George Crumb'ın gerçek balina ses kaydını da içeren "Balinanın Sesi" başlıklı eseri müzik ve doğa ilişkisine örnekler.
58:53
Nielsen, Nystörm, Maccunn, Vaughan Williams
Carl Nielsen'in "Helios"uvertürü, Gösta Nystörm'ün "Fırtına" Hamish Maccunn'un ise "Dağlar ve Sular Diyarı" başlıklı eseri, Ralph Vaughan Williams'ın "Antartica" Senfonisi'ni dinleyebilirsiniz.
59:14
Mendelssohn, Grofe, Hasselmman, Farnon, Marsick
Su temalı programda Mendelssohn'un Fingal Mağarası, Ferde Grofe'nin Hudson Nehri Suiti, Alfonse Hasselmman'ın Dere, Robert Farnon "Ormanın Gölleri" ve Armand Marsick'in "Pınar" başlıklı eserleri yer alıyor.
58:56
Sibelius, Respighi, Hovhaness, Grofe
Ferde Grofe Grand Canyon Suiti, Jean Sibelius'un Ağaçlar"ı, Alan Hovhaness'in "Ve Tanrı Büyük Balinaları Yarattı" başlıklı eseri, Ottorino Respighi'nin "Kuşlar" suiti dinleyeceğiniz eserler.
58:38
Debussy, Jannequin, Britten, Delius, Selim Palmgre
Programda Jannequin'in "Kuşların Şarkısı",Debussy'nin "Kar Dans Ediyor" ve "Kardaki Ayak İzleri", Britten'ın "Beş Çiçek Şarkısı", Selim Palmgren'in "Kar Taneleri", Delius'un "3 Küçük Senfonik Şiir"i yer alıyor.
58:56