Müziğin Rengi

Bölümler

17 bölüm 16:41:25
Neşet Ruacan'la Big Band
Derya Türkan ve Baki Duyarlar, yeni yılın bu ilk programında, TRT Big Band orkestrasının şefi, kıymetli müzisyen Neşet Ruacan ile dünyada Big Band orkestralarını konuşuyor. Dixieland Jazz Band, Duke Ellington ve orkestrası, Glenn Miller, TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ve Ömür Göksel yorumuyla Misty, dinleyeceğiniz harika müzikler arasında.
1. Bölüm
01:00:16
Ömür Göksel ile
Derya Türkan ve Baki Duyarlar, Türk Pop müziğinin öncülerinden ve ülkemizde caz müziğin ustalarından Ömür Göksel'i konuk ediyor. Sammy Davis, Frank Sinatra ve Antonio Carlos Jobim, Tony Bennet, Bill Evans, Joe Willimas ve Arturo Sandoval, Louis Armstrong programda yer alan efsaneler.
2. Bölüm
59:01
Sakin Sesler
Derya Türkan, bu programda dünyanın çeşitli yerlerinden duygulu parçalara yer veriyor. Miles Davis'ten Blue in Green ile başlıyoruz. Sonny Stitt'den Body and Soul, Chet Baker'dan But Beautiful, Wes Montgomery'den Here's That Rainy Day, Bunny Berigan'dan I Can't Get Started, John Coltrane ve Johnny Hartman'dan Lush Life, Ella Fitzgerald'dan My Funyy Valentine, John Coltrane'den Naima, McCoy Tyner'dan When Sunny Gets Blue dinleyeceğimiz sanatçıların parçaları arasında.
3. Bölüm
59:21
Yekta Kopan ile
Derya Türkan ve Baki Duyarlar yazar, tiyarocu, televizyon programcısı, seslendirme sanatçısı Yekta Kopan ile sohbet ediyorlar. GRP All Star Band, Miles Davis ve John Coltrane, Fazıl Say, New Orleans Jazz Band programda yer alan yıldızlar arasında.
4. Bölüm
58:23
Mutlu Torun ile
Derya Türkan ve program danışmanı Baki Duyarlar, ud sanatçısı, hoca Mutlu Torun ile sohbet ediyor. Okay Temiz, Baki Duyarlar, Önder Focan bizden sesler, Ray Brown ve Joe Pass, The Dave Brubeck Quartet dünyadan sesler getiriyor radyonuza.
5. Bölüm
59:27
Alp Ersönmez ile Wayne Shorter
Derya Türkan ve program danışmanı Baki Duyarlar, konuk Alp Ersönmez ile Wayne Shorter hakkında konuşuyorlar. Wayne Shorter'ın müziğini örnekler üzerinden yorumluyorlar.
6. Bölüm
58:54
Yeşim Pekiner ile
Derya Türkan ve program danışmanı Baki Duyarlar, konuk Yeşim Pekiner ile caz müziği üzerine keyifli bir sohbet yapıyorlar. Dianne Reeves, Norma Winstone, Maria Creuza-Toquinho-Vinicus de Moraes üçlüsü, Universty Of North Texas College of Music ve Christian McBride, Boswell Sister programda dinleyeceğiniz sanatçılar.
7. Bölüm
59:00
Kağan Yıldız ile
Derya Türkan ve program danışmanı Baki Duyarlar, kontrbas sanatçısı Kağan Yıldız ile buluşturuyor sizi. Duke Ellington'dan, Charles Mingus'a, Christian McBride Trio'dan Francois Rabbaht'a pek çok yıldızın yer aldığı listeyi konuğumuz sizin için hazırladı.
8. Bölüm
59:18
Emre Kayhan ile
Derya Türkan ve program danışmanı Baki Duyarlar, trompet sanatçısı Emre Kayhan ile sohbet ediyor. J.J. Johnson, Frank Rosolino, Mark Bassey, Steve Turre program sahnemizden gelip geçecek olan sanatçılar.
9. Bölüm
57:44
Piyanistler
Derya Türkan ve program danışmanı Baki Duyarlar ile geniş bir yelpazede piyanistleri konuşuyorlar. Art Tatum, Oscar Peterson, Bill Evans, Duke Ellington, Thelonious Monk, programda yer alacak. Piyanist Baki Duyarlar'ın bir icrasıyla veda edeceğiz.
10. Bölüm
57:59
Seçtiklerimiz
Derya Türkan kendi seçtiği çalma listesi ile sizlerle. Eric Van Der Westen, Markus Stokhausen, NDR Big Band, Roy Hargrove Quintet, Ray Charles, Antonie Carlos Jobim program sahnemizde sırayla yer alacak.
11. Bölüm
58:04
Caz Deryası
Derya Türkan kendi seçtiği çalma listesi ile sizlerle.Sonny Rollins, Ella Fitzgerald, Chet Baker, Bill Evans, Ron Carter, John Coltrane-Stan Getz, Norah Jones ve Lester Young dinleyeceğiniz sanatçılar..
12. Bölüm
58:48
Sizin İçin Caz
Derya Türkan dünyanın çeşitli bölgelerinden seçtiği müziklerle bir program hazırladı. Dinleyeceğimiz isimler; Dave Brubeck, Al Jarreau, BNR Big Band, Michel Legrand, Feyza Eren, Ornette Coleman, Clifford Brown & Max Roach, Benny Goodman, Art Blakey, Charlie Haden Quartet.
13. Bölüm
59:12
Cazın Renkleri
Derya Türkan dünyanın çeşitli bölgelerinden seçtiği müziklerle bir program hazırladı. Freddie Hubbard ile başlayan yolculuğumuz, Oscar Peterson Trio, Gil Evans, Billie Holiday, Nat King Cole, Aydın Esen ile sürecek ve Chick Corea ile sona erecek.
14. Bölüm
59:31
Dünyadan Caz
Derya Türkan dünyanın çeşitli bölgelerinden seçtiği müziklerle bir program hazırladı. Lee Morgan'dan The Sidewinder, Art Blakey'den Kozo's Waltz, Chet Baker-Jean Louis Rassinfosse-Philip Catherine ile Lament, Louis&Ella'dan Dream A Little Dream Of Me, Tony Bennet-Michel Legrand, NDR Big Band'den Petite Flour, Maria Schineider'dan Gumba Blue, Django Reinhardt'tan La Mer, dinleyeceğimiz sanatçılar ve parçaları. Yayın Tarihi: 23.07.2020
15. Bölüm
58:51
Caz Dünyasından
Derya Türkan bu programda sizler için; John Coltrane, Antonio Carlos Jobim, Eddie Palmieri, Quincy Jones, Avisai Cohen Trio, Joe Williams, Tigran Hamasyan'dan parçalar çalıyor.
16. Bölüm
58:33
Bizim Seçtiklerimiz
Derya Türkan bu programda; Miles Davis, Dexter Gordon, Ellis&Branford Marsalis, Wynton Marsalis, Carl Fontana, Tony Bennet-Amy Winehouse, Baki Duyarlar yer alıyor.
17. Bölüm
58:56