Müziğe Adanmış Yaşamlar

Bölümler

136 bölüm 13:43:33
Palestrina/arr. Stokowski, Eichner, Melartin, Tarrega, Akses, Sutcliffe, Lehar, A. Benjamin ve Bizet
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Palestrina/arr. Stokowski, Eichner, Melartin, Tarrega, Akses, Sutcliffe, Lehar, A. Benjamin ve Bizet’nin eserleri yer alıyor.
58:59
Vivaldi, Marcello, Fanny Mendelssohn Hensel, Dvorak, Koday, Saygun ve Erkin
Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Vivaldi, Marcello, Fanny Mendelssohn Hensel, Dvorak, Koday, Saygun ve Erkin’in eserleri yer alıyor.
58:58
R. Casadesus, J. S. Bach, M. Rautio (arr.Folk Song), Krufft, Ginastera, Puccini, Tchaikovsky, Kodallı ve Theodorakis
Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda R. Casadesus, J. S. Bach, M. Rautio (arr.Folk Song) , Krufft, Ginastera, Puccini, Tchaikovsky, Kodallı ve Theodorakis’in eserleri yer alıyor.
58:58
Vivaldi, D. Cimarosa, Mendelssohn/arr. Segovia, Duparc, R. Gauldin, C. R. Rey, Falla ve Moises Simons
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Vivaldi, D. Cimarosa, Mendelssohn/arr. Segovia, Duparc, R. Gauldin, C. R. Rey, Falla ve Moises Simons’un eserleri yer alıyor."
58:59
Loeillet, A. Rejcha, J. Field, F. Sor, Glazunov ve Cemal Reşit Rey
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Loeillet, A. Rejcha, J. Field, F. Sor, Glazunov ve bestecimiz Cemal Reşit Rey’in eserleri yer alıyor.
59:00
Grainger, Mozart, Petrini, D. Popper, Brahms, Debussy, Stravinsky, Albeniz ve Ferit Tüzün
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Grainger, Mozart, Petrini, D. Popper, Brahms, Debussy, Stravinsky, Albeniz ve Ferit Tüzün'ün Eserleri yer alıyor."
58:59
Purcell, Sammartini,J. Mysliveček, Chopin, Falla, Ç. Üstüntaş, Anderson ve R. McBride
Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Purcell, Sammartini,J. Mysliveček, Chopin, Falla, Ç. Üstüntaş, Anderson ve R. McBride’ın eserleri yer alıyor.
58:57
J. F. Peter, Carulli, Kreisler, Hahn, Rossini/arr. Chopin, M. Sun, Sibelius, Verdi ve Nicolai
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda J. F. Peter, Carulli, Kreisler, Hahn, Rossini/arr. Chopin, M. Sun, Sibelius, Verdi ve Nicolai’nin eserleri yer alıyor.
59:00
Beethoven, Boccherini, Respighi, Granados, Mompou, O. V. Özbayrak ve Suppé
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Beethoven, Boccherini, Respighi, Granados, Mompou, O. V. Özbayrak ve Suppé nin eserleri yer alıyor.
58:59
Pergolesi, J. Stamitz Castelnuovo-Tedesco, Schubert, Dvorak, A. A.Saygun ve Bruch
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Pergolesi, J. Stamitz Castelnuovo-Tedesco, Schubert, Dvorak, A. A.Saygun ve Bruch’un eserleri yer alıyor.
59:02
J. Mattheson/ Stokowski, J. S. Bach, Albrechtsberger, Tournier, A. Darmar, Faure ve Glazunov
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda J. Mattheson/ Stokowski, J. S. Bach, Albrechtsberger, Tournier, A. Darmar, Faure ve Glazunov eserleri yer alıyor.
58:24
Boccherini, Crusell, Grieg, Brahms/arr. Kreisler, Domeniconi, Cemal Reşit Rey ve Donizetti
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Boccherini, Crusell, Grieg,Brahms/arr. Kreisler, Domeniconi, Cemal Reşit Rey ve Donizetti’nin eserleri yer alıyor."
58:47
Rameau, Mozart, Schubert, Gossec, A. Peci, Rodrigo, Grainger, Ahmet Adnan Saygun ve Verdi
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Rameau, Mozart, Schubert, Gossec, A. Peci, Rodrigo, Grainger, Ahmet Adnan Saygun ve Verdi’nin eserleri yer alıyor."
58:54
Albinoni, Stamitz, J. Rutter, Albeniz, Sanz, Stravinsky, İvanov, Necil Kazım Akses ve Serrano
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Albinoni, Stamitz, J. Rutter, Albeniz, Sanz, Stravinsky, İvanov, Necil Kazım Akses ve Serrano’nun eserleri yer alıyor."
59:03
Telemann, Carl P. E. Bach, Rolla, Tchaikovsky, Brahms, Gradanos, Ekrem Zeki Ün, Offenbach, ve Albeniz
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Telemann, Carl P. E. Bach, Rolla, Tchaikovsky, Brahms, Gradanos, Ekrem Zeki Ün, Offenbach, ve Albeniz’in eserleri yer alıyor."
58:37
Alfvén, Vivaldi/arr. Puhol, Ibert, Saint-Saens, Tchaikovsky/arr. Rachmaninov/R. Strauss, R. V. Williams, Leoncavallo, Bizet ve Erkin
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Alfvén, Vivaldi/arr. Puhol, Ibert, Saint-Saens, Tchaikovsky/arr. Rachmaninov/R. Strauss, R. V. Williams, Leoncavallo, Bizet ve Erkin’in eserleri yer alıyor.
58:59
Brahms, Mendelssohn, Schumann, Melikov, Villa Lobos, Weber ve bestecimiz U. C. Erkin
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Brahms, Mendelssohn, Schumann, Melikov, Villa Lobos, Weber ve bestecimiz U. C. Erkin’in eserleri yer alıyor."
59:00
Mozart, J.Haydn, R.Dyens, B. V. Asafiyev, Hasan Ferit Alnar, Saint-Saens ve Vives
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Mozart, J.Haydn, R.Dyens, B. V. Asafiyev, Hasan Ferit Alnar, Saint-Saens ve Vives’in eserleri yer alıyor.
58:58
J. S.Bach, Boccherini, W. Croft, Faure, Tchaikovsky, İ.Taviloğlu, Dvorak, Khatchaturian ve Danzi
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda J. S.Bach, Boccherini, W. Croft, Faure, Tchaikovsky, İ.Taviloğlu, Dvorak, Khatchaturian ve Danzi’nin eserleri yer alıyor."
58:59
Debussy, Giuliani, Dussek,Schumann, Muammer Sun, Glinka, Rodrigo, Meyerbeer, Mahlerve Giordano
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Satie/ arr. Debussy, Giuliani, Dussek,Schumann, Muammer Sun, Glinka, Rodrigo, Meyerbeer, Mahlerve Giordano’nun eserleri yer alıyor."
59:02
Respighi, 2. Friedrich, Reis , Tailleferre, Ravel, K. Çokoğullu, Godard ve Dvorak
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Respighi, 2. Friedrich, Reis , Tailleferre, Ravel, K. Çokoğullu, Godard ve Dvorak’ın Eserleri yer alıyor.
58:59
Visée, Telemann, J.Mysliveček, Paradis, Mangoré, Grieg ve K. Sünder
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Visée, Telemann, J.Mysliveček, Paradis, Mangoré, Grieg ve K. Sünder’in eserleri yer alıyor.
58:58
Allegri, Beethoven, Babajanian, Borodin/arr. S. T. Tırpan, Bull ve bestecimiz C.R. Rey
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Allegri, Beethoven, Babajanian, Borodin/arr. S. T. Tırpan, Bull ve bestecimiz C.R. Rey’in Eserleri yer alıyor."
58:59
Handel, Leo, J.Haydn, Liszt, J.Lauber, N. K. Akses, Bellini ve Delius
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Handel, Leo, J.Haydn, Liszt, J.Lauber, N. K. Akses, Bellini ve Delius’in eserleri yer alıyor."
58:59
Falconieri, Pleyel, Torroba, A. Rubinstein, Rossini, Elgar, Bizet, Stravinsky, F.Tüzün ve Granados
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Falconieri, Pleyel, Torroba, A. Rubinstein, Rossini, Elgar, Bizet, Stravinsky, F.Tüzün ve Granados’un eserleri yer alıyor."
59:04
Loewe, Beethoven, Sandström, Bizet, Holst ve Hasan Ferit Alnar
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Loewe, Beethoven, Sandström, Bizet, Holst ve Hasan Ferit Alnar’ın eserleri yer alıyor."
59:03
Viyolonselin yorumuyla “Ninni”
Purcell, Vivaldi, Brahms, Seiber, Schumann, Rangström’ın duygusal notaları eşliğinde güzel bir saat geçirmeniz dileğiyle.
59:03
J.S.Bach, J.Haydn, Falla, Brahms, R. Strauss, Verdi, Copland ve Ahmet Adnan Saygun
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda J.S.Bach, J.Haydn, Falla, Brahms, R. Strauss, Verdi, Copland ve Ahmet Adnan Saygun’un eserleri yer alıyor.
58:59
Mozart, Boieldieu, Kleynjans, Paganini, Saygun, Faure, Ponchielli ve Grgin
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Mozart, Boieldieu, Kleynjans, Paganini, Saygun, Faure, Ponchielli ve Grgin’in eserleri yer alıyor.
59:04
Vivaldi, A.Scarlatti, Pachelbel, Beethoven, J.Haydn, E. Z. Ün, Weiner, Tchaikovsky ve Puccini
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Vivaldi, A.Scarlatti, Pachelbel, Beethoven, J.Haydn, E. Z. Ün, Weiner, Tchaikovsky ve Puccini’nin eserleri yer alıyor."
59:02
“Yalnız”
Vivaldi, C.P.E.Bach, Mozart/Salieri’ nin eserleriyle, kemanın Saygun,Bas sesin Strauss, piyanonun Grieg yorumlarına yer veriyoruz.
58:59
Reichardt, D.Scarlatti, Hummel, Mendelssohn, M.K.Saydam, Verdi ve Chabrier
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Reichardt, D.Scarlatti, Hummel, Mendelssohn, M.K.Saydam, Verdi ve Chabrier’nin eserleri yer alıyor.
59:02
Caserta, Purcell, Mertz, Guastavino, Poulenc,Debussy,Akses ve Chopin
Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Caserta, Purcell, Mertz, Guastavino, Poulenc,Debussy,Akses ve Chopin’in eserleri yer alıyor.
59:03
Krommer, Casella, Friedman, Respighi, Holst, Bruch ve Alnar
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Krommer, Casella, Friedman, Respighi, Holst, Bruch ve bestecimiz Alnar’ın eserleri yer alıyor.
59:03
Buxtehude, Zamboni, Telemann, Beethoven, Hahn, Kula Ve Erkin
"Müziğe duyduğumuz “Aşk” ile hazırladığımız programımızda Buxtehude, Zamboni, Telemann, Beethoven, Hahn, Kula ve bestecimiz Erkin’in eserleri yer alıyor."
59:03
What A Wonderful World
Müziğe duyduğumuz AŞK ile hazırladığımız 2019 yılının son bölümünde yer alan keyifli notalar eşliğinde güzel bir saat geçirmeniz dileğiyle.
59:00
Pavan
Blow, Marcello, Brahms, Massenet, Gounod ve Tchaikovsky’nin eserlerine yer veriyoruz bu bölümde.
58:59
Gergëly-járás
G. Feidmann, A. Scholl, R. Kerppo, M.Ülkü, Budapeşte Festival Orkestrası,... sizce hangi eserleri yorumluyor.
59:00
The Dark - Eyed Sailor
Besteciler; Albinoni, Krommer, Boccherini, M. Sun’un Granados, Rossini, eserler-yorumcular acaba kimler?
59:03
Koral Prelüd
Eichner,Rachmaninov/Tchaikovsky,Dvorak,Brahms,Turina,C. R.Rey ve Sorozábal’ın birbirinden güzel eserleri yer alıyor.
58:59
Ali Doğan, Viyolonsel
Mozart, Rossini, Mertz, Schubert, Garcia ve N.K.Akses’in notalarla enstrümanları buluşturduğu muhteşem melodilerine yer veriyoruz.
58:59
Angela Gheorghiu
Clementi , Tedesco, Brahms, Delius ve Ferit Tüzün’ün eserleri eşliğinde güzel bir saat geçirmeniz dileğiyle.
58:59
Chanson de Matin
J. C. Bach, J. Field, E. Elgar’ın F. Molino, U. C.Erkin,...notaya aldığı birbirinden kıymetli eserler bu bölümde.
58:59
Welcome to this place
Müzik Tarihinin temel taşları Albinoni, Debussy, Chopin, Crusell, U. C. Erkin’in eserleri bu bölümde.
58:59
Henry Heveningham
Flüt-piyano, Fagotlar’ı Yalçın Tura’nın muhteşem eseri izliyor, Lăsați-mă să cânt operetinin ardından Khachaturian’ın notaları ile buluşuyoruz.
58:59
Asturiana
Handel, Yepes/Sanz, Mendelssohn, Faure, Chabrier, Dvorak ve C. R. Rey’in muhteşem eserleri bu bölümde.
58:59
Se Di Farmi Morire
Sol Majör Quartet, Lied, Rondino, Jig, Senfonik Şiir ve daha fazlası bu bölümde.
59:03
L’Arlésienne
M.Graf, P.Ireland, Karin & Doris Adam,V.Kosal, J.Cura, T.Mork,... sizce hangi eserleri yorumluyor.
58:59
Müziğin Geliştirilmesi
Müziğe duyduğumuz “AŞK”la Handel’den Hertel’a... Brahms’tan Laura’ya... Mascagni’den Canteloube’a... muhteşem eserler-yorumlar bu bölümde.
58:59
Çingene Şarkıları
"Dowland’ın Ayre’leri, Mozart’ın piyano’ya yazdıkları, klarnetin Rossini - sopranonun Dvorak yorumu ile Akses’in TRT için yazdığı eseri bu bölümde."
59:03
Dal Tuo Stellato Soglio
Manfredini, Crusell, Paganini, Schubert, E.Z. Ün’ün, Puccini Smetana ve Bruch ..muhteşem eserlerini ve yorumcuları bizi dinleyenlere saklıyoruz.
58:59
Dertli Kaval
M. Chance, J.P. Rampal, I. Hebler, H.Matthiesen, Ayşen-Özcan ve Birsen Ulucan, S.McNair’in muhteşem yorumları sizce hangi bestecinin eserleridir.
58:59
Ave Maria
I Solisti Veneti, P. Romero, M Hirvikangas Y. Gökalp, T. Hugh, Bayerisches Staatsorchester, R. Tebaldi, Ulf Forsberg... yorumları yer alıyor.
59:01
Bona Nox, Bist A Rechta Ox
Viyolonsel Vivaldi, Gitar Carulli, piyano Liszt, arp Pierné, orkestra Ponchielli yorumluyor, eşliğinde güzel bir saat geçirmeniz dileğiyle.
58:59
Fandango En Rondeau
Yer verdiğimiz besteciler;Zelenka, Albrechtsberger, Schumann, Hasselmans, Tedesco, Shostakovich, Holst ve ülkemizin değerlerinden Nevit Kodallı.
58:59
Suna Kan, Doğan Cangal, Gülay Uğurata
Purcell, Albinoni, Mozart, Poulenc, Shostakovich, Curtis ve Alnar’ın Kurumumuz TRT’nin sipariş ettiği muhteşem eseri bu bölümde.
58:59
Jesus, Que Ma Joie Demeure
Barok dönemden Bach, Telemann, Handel’in ardından Beethoven, Moszkowski, Mendelssohn, Rossini, Bizet, Elgar Guerrero ve Erkin’e yer veriyoruz.
58:59
Flower Of This Purple Dye
Viola, gitar, piyano ve viyolonsel’in muhteşem yorumlarıyla, notalarla seslerini buluşturan Mark Tucker ve Monteverdi Korosunu konuk ediyoruz.
59:00
That Time Of Year
Bu bölümde yer verdiğimiz besteciler; Bishop, C.P. E. Bach, Baran, Villa-Lobos ve Dvorak.
58:59
Volez, volez charmants Amours
Müziğe duyduğumuz AŞK ile Paisiello, Field, Segovia, Faure, Weber ve ülkemizin değerlerinden Cemal Reşit Rey’in eserlerine yer veriyoruz.
58:59
Aconquija
Müziğe duyduğumuz “AŞK” ile Rachmaninoff/Bach, R.Strauss, Canteloube, Barrios, Tosti, U. C. Erkin ve Rimsky-Korsakov’un eserlerine yer veriyoruz.
59:00
Die Tote Stadt
Müzik Kitaplığımızdan Purcell, Beethoven, Melartin, Poulenc, C. Şaklar, Korngold ve Roland Batik’in eserlerine yer veriyoruz.
58:59
Müzisyen olmak ne demektir ?
Dönem sazlarından Anonim, piyanonun Schumann - M. Groop’un Grieg yorumu, K.Sazlı’nın gitara yazdıkları, Puccini’nin aryaları
58:59
Wenn Mein Schatz Hochzeit Macht
Boccherini, Chopin, Gliére, Fauré, Mahler, Rodrigo’nun besteleriyle TRT Kurumunun N.K.Akses’e sipariş ettiği eserinden bir bölüm yer alıyor.
58:59
Eugene Onegin
"Dinlemeye doyulmayan bestecilerin Vivaldi, Kreutzer, Rutter, Tournier, Schubert, Tura, Williams ve Tchaikovsky’nin eserlerine yer veriyoruz."
58:59
Hurdy-Gurdy
K. Lenski, I.Presti, G. De Peyer, C.Aronowitz, E.Goodman, C.Henkel, Londra Senfoni-Budapeşte Filarmoni Orkestralarının muhteşem yorumları bu bölümde.
59:03
Grotesk
Gitar R. Bartoli, tenor R. Schock, klarnet E.Brunner, piyanist Ş. Karayel, soprano Sylvia McNair , BBC, Berlin ve Londra Senfoni Orkestraları
59:00
Ode on the Witches and Fairies of Shakespeare
Geminiani, Mozart, Granados, Brahms, Wolf ve Saygun’un notaya aldığı muhteşem eserlere yer veriyoruz bu bölümde.
58:59
La Rossignoll
Müziğe duyduğumuz “AŞK” ile hazırladığımız bu bölümde Torelli, Krommer, Schubert, Dvorak ve Alnar’ın eserleri yer alıyor.
58:58
Corazόn,porqué pasáis
Reichardt, Locatelli, Schumann, Maza, Obradors, Liadov, Tcherepnin, C.R.Rey’in eserlerine yer veriyor yorumcuları bizi dinleyenlere saklıyoruz.
59:00
Elégie
J. Williams, D. Guilet, F. Orval, Macaristan Devlet Sen. Ork. N.İmai, E.Ameling, Eastman-Rochester Ork. Sizce hangi eserleri seslendirmiştir.
58:59
Danses Des Ombres Heureuses
“Günden güne değil de, saatten saate hızla gelişiyor.” hangi besteci için söylenmiş; Vivaldi, Gluck, Valentini, Saygun, Falla, Glazunov.
58:59
Jésus La Caille
Pachelbel, Pokorný, D. Scarlatti, Granados, Kosma, Debussy, Tarrega ve U. C.Erkin’in eserlerini sizce kimler yorumluyor.
58:59
Tick-tock Polka
Telemann, Albrechtsberger, Grieg, Dyens, O. Demiriş, Tedesco, Barbieri ve Strauss’un eserlerine yer veriyoruz.
58:59
O Sel’ge Zeit
Müziğe duyduğumuz “AŞK” ile hazırladığımız bu bölümde yer alan besteciler;Fasch, Schumann, Sor, Brahms, Mompou, Grieg, Debussy ve Kodallı
59:03
For Iris I sigh
Bu bölümde yer alan yorumculardan bazıları; Aradia Ensemble, Ransom Wilson, C. Arrau, Camille Maurane, Arnold Steinhardt, Hollanda Radyo Korosu.
59:00
Elle Est Lá… A La Voix D’un Amant Fidele
J. Fiala,J. Haydn, Bartholdy, İ. Taviloğlu, A. Previn ve G. Bizet’nin eserlerine yer veriyor yorumcuları bizi dinleyenlere saklıyoruz.
58:59
A Chloris
Müziğe duyduğumuz “AŞK” ile hazırladığımız bu bölümde Crusell, Paganini, Faure, Hahn, A. Darmar ve Foulds’un eserlerine yer veriyoruz.
59:03
Buğday Tarlalarında
Bu bölümde yer verdiğimiz besteciler; A.Falconiero, Haendel, C. Stamitz, F.Chopin, Tchaikovsky, Rodrigo ve N. K.Akses.
58:58
Yurt Renkleri
Taube, Giuliani, C. M. Von Weber, M.Sun’un, Respighi, Faure ve Borodin’in hangi eserlerine yer verdiğimizi bize dinleyenlere saklıyoruz.
58:59
Papillon
Jämtland, Kegelstatt, Paganini ve Debussy’nin Romansı, Belle nuit, o nuit d’amour, “ Itri’nin Nevâ-Kâr’ı Üzerine Büyük Orkestra için Scherzo”.
58:58
Shades - And
Mozart, A. Rolla, F. Carulli, R. Casadesus, F. Lehar, I. Stravinsky ve E. Korkmaz’ın eserleri yer alıyor.
58:58
L’Apoteosi d’Ercole
Bu bölümde Spohr, Satie, Tarrega, Borodin, Erkin, Mercadante ve Dvorak’ın sizce hangi eserleri yer alıyor ?
58:59
Mon coeur s’ouvre á ta voix
Besteciler, yorumcular; Murcia, Angeles String, Gossec, P. Crossley, Betin Güneş, M. Larrieu, Bayerisches Staatsorchester
58:58
Danza De La Gitana
Bu bölümde yer alan besteciler; C. P. E. Bach, P.I.Tchaikovsky, I.Albeniz. E. Halffter, H. Wolf ve K. Sünder.
58:59
Reve D’amour
Bu bölümde yer verdiğimiz yorumcular; P.Casals, Le Concert Des Nations, İ.Biret, A. Kraus, M. Barrueco, R.Fleming ve Verda Ün.
58:59
Pastourelle En Un Vergier
Bu bölümde F. Geminiani, S. L. Weiss, A. A. Saygun, G. Rossini Ve P. I. Tchaikovsky’nin eserlerine yer veriyoruz.
58:59
Polonez
Korno’nun özel tınısı, Canonici ve Hendricks’in güzel sesi, arpın büyülü yorumu, Arrau’nun tuşesi ve daha niceleri buluşuyor bu bölümde.
59:00
Valse Sentimentale
Birbirinden keyifli eserlerin yer aldığı 2018’in son programı eşliğinde keyifli bir saat geçirmeniz dileğiyle.
59:00
Çingene Kızın Şarkısı
Müziğe duyduğumuz “AŞK”la bu bölümde yer alan besteciler; Murcia, Beethoven, Erkin, Sor, Tchaikovsky, Williams ve Berlioz.
59:00
Avant De Quitter Ces Lieux
Gitardan Rameau, Trio’dan Schubert, Obua’dan Asafiyev, Viyolonsel’den Rey,... notaları ile renkleniyor bu bölüm.
59:00
Le Cid
J. L. Weber, Lincoln Mayorga, Adil Arslan & Carlo Domeniconi, Çek-Slovak Radyosu Senfoni Ork. Sizce hangi eserleri yorumlamıştır bu keyifli bölümde.
59:04
Il giardino di rose
Casadesus, Yeni Filarmoni Ork. M. Bayo, J. Williams, K. Scherbakov, Celal Akatlar & Yücel Berrak... muhteşem yorumlarıyla sesleniyoruz sizlere.
59:03
TRT 1. Çağdaş Türk Müziği Haftası
Fagot’ların ve klarnetin Brahms, kemanın Dvorak, tenorun Curtis, orkestranın Debussy,... yorumları buluşuyor bu keyifli bölümde.
59:01
Tema ve Çeşitlemeler
Haendel, Pergolesi, Turina, Sun’un, Nicolai ve Martinu’nun bestelerine yer veriyor, yorumcular-eserleri bizi dinleyenlere saklıyoruz.
59:03
Andres Segovia
Faure’nin Sicilienne’i, Haydn’ın Trio’su, Strauss’un Şarkısı, Malats’ın Serenadı, Mascagni’nin “Intermezzo”su buluşuyor bu bölümde.
59:01
Amore in Musiza
B. Rannou, Schubert Quartet, M. Barrueco, Müfide Özgüç, J.Björling,... bu bölümde yer verdiğimiz değerlerinden sadece birkaçı
59:03
Con Ossequio, Con Rispetto
Ahnsjö’, H.Baumann, E.Fisk, V.Kosal, L.Josefowicz, Bergen Filarmoni, G.di Stefano, müziğe duydukları “AŞK”la yorumluyorlar eserleri.
59:00
Verborgenheit
Gendron’un Bach- Bär’in Wolf- D. Brandon’ın Granados yorumu, Granados’un transkripsiyonu, Ravel’in Pavanı,... buluşuyor bu bölümde.
59:00
Ys Kralı
Gounod, A. Mattila, G.Garcia, A.Kraus, H.Şimşek, I.Haeble, E. Blau,... keyifli notalar eşliğinde adı bu bölümde adı geçen isimler
59:00
Mi minör Şarkı
Müziğe duyduğumuz “AŞK” ile Mihael Haydn, Faure, Pasquini, Chopin/Rossini, E.Z.Ün, Mahler,.. eserlerine yer verdik bu bölümde.
58:58
Uzun Kavak
Smetana, J. Bream, D. Peckova, Saint Seans, Toscanini,.. muhteşem eserler-yorumlar eşliğinde güzel dakikalar geçirmeniz dileğiyle.
59:00
Adios Cuba
N.Dessay, J.Dzialak, R.Andia, J.Norman, Radyo Senfoni Orkestramız,..sizce hangi eserleri yorumlamıştır.
59:00
Aulos ve Dans
Arp, flüt, klarnet, piyano, vokal, viyolonsel ve orkestra için yazılmış muhteşem eserler buluşuyor bu keyifli bölümde.
58:58
Andalousie
Zelenka, Viotti, Mertz, Saygun, Nin , Dargomyzhsky,... keyifli notaları buluşuyor bu bölümde.
58:54
Aşk Şarkıları
Müziğe duyduğumuz “AŞK” ile Družecký, Purcell, Brahms, Erkin,Torroba, Rodrigo,... eserleri yer alıyor.
59:03
La Belle Époque
Musica Petropolitana, P. H.Akın & İ.Şentürker, D.Henschel, Empire Brass, P.Romero’nun yorumları eşliğinde güzel bir saat diliyoruz
59:00
Pavan Capricho
A.Scharinger, I. Perlman, , Xenia Meijer, Katia&Marielle Labéque, Ruhi Ayangil,... muhteşem yorumlar bu bölümde buluşuyor.
58:59
Reime’e Yolculuk
Boccherini, Toldrá, Dvorak, N. Güran, Rossini,... muhteşem eserlerini ve yorumcuları bizi dinleyenlere saklıyoruz.
58:59
Semele
Orc. of the Enlightenment, Lily Laskin’in Eliot Fisk,Elly Ameling, Branimir Slokar, Budapeşte Filarmoni Ork yorumları buluşuyor bu bölümde.
58:59
Contrapunctus
Barok Dönemden Pachelbel, Bach ve Telemann’ın eserlerini Y.Tura, Schmidt, Finzi ve Rossini’nin eserleri izliyor bu bölümde
59:00
Müzik Görüşleri
Pergolesi, Barrios, Schumann, Cavallini, Durante ve Williams’ın notları eşliğinde güzel bir saat diliyoruz sizlere.
58:59
E pur cosi un giorno…. Piangero la sorte mia
K. Battle, G.Jäger, Ensemble Bella Musica de Vienne, J. P. Collard,... klasik müziğe yön veren bestecilerin eserlerini yorumluyor.
59:00
8 Dönüşüm
Yorumcular B. Canino, D. Doruk, Stutgart Radyosu Senfoni Ork., D.Hvorostovsky, J. Harle,... eserler sizce hangileri ?
58:59
Artur Pizarro
Dussek, Murcia, Rodrigo, Grainger, Debussy, C.R.Rey ve Delibes’ in muhteşem eserlerini dinlemeniz dileğiyle.
59:00
Polifemo
Bononcini, Haydn, M Ponce, İ.Baran, B. Martınu ve A. Benjamin’in keyifli eserlerini buluşturuyoruz bu bölümde.
58:58
2 Thème Variées and 12 Menuets,Op.11
Castrucci, Sor, Bozza, Chabrier ve U.C.Erkin’in enstrümanlar için, Handel ve Wolf’un vokal için yazdığı eserlere yer veriyoruz.
58:59
Canon
Yorumcular; H.Schiff, E. Clement Janequin, M.Gossell, Yeni Filarmoni Ork., Nilay Canca,...bestecileri-eserleri biz dinleyenlere saklıyoruz.
59:03
Elegié
Grainger,Haydn,Saint Saens, M.Sun, G.Young ve Oğul J.Strauss’un eserleri eşliğinde güzel bir saat diliyoruz sizlere.
59:03
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Ülkemizin değerlerinden bestecilerimiz ve yabancı bestecilerin “Çocuklar-Gençler” için bestelediği eserler yer alıyor.
59:00
İnci Avcıları
Klavsenci R.Puyana, gitarist S.Isbin, klarnetçi S.Meyer, piyanist M.Lympany, Tenor A. Vanzo,... yorumcuların muhteşem yorumlarına yer veriyoruz.
58:59
Alfred de Musset
Legrant, Vivaldi, Tchaikovsky, Delibes, Kodály,... müzik tarihinin efsane bestecilerinin sizce hangi eserlerine yer verdik.
58:58
Liebes Mandel, wo is’s Bandel
Keyif ile dinleyeceğiniz bu bölümde; Blavet, Beethoven, Chopin, Seiber, Crusell ve U. C. Erkin’in eserleri yer alıyor.
58:59
Agnus Dei
Müziğe duyduğumuz AŞK”la Molter, Byrd, Douglas, Duparc, Bartok, Verdi ve Rodrigo’nun eserleri yer alıyor.
59:01
Kuğu Şarkısı
Byrd, Telemann, Field, Mertz, Akses’in enstrümanlara Thomas’nın şarkıcılara yazdığı muhteşem notaları buluşuyor bu bölümde.
59:00
Come Paride vezzoso
Giordani, Bononcini, Rodrigo, Donizetti, Tüzün ve Tchaikovsky’nin notaları eşliğinde güzel bir saat geçirmeniz dileğiyle
58:59
Gösteri
Camerata Bern, Pelin Halkacı Akın ve A.Gheorghiu & R.Alagna, Filarmonia Orkestrasını sizce hangi eserleri yorumluyor.
59:00
Les sauvages
Los Romeros, Monteverdi Korosu, Y.Gökalp, R.Mc Duffie, M.Salminen,..keyifli eserleri yorumlayanlardan sadece birkaçı
58:59
Üsküdar’a Gidelim...
E Joyé, Stuttgart Oda Orkestrası, M. Dichter, A. Diaz ve İspanya Radyo Televizyon Orkestrasının yorumları yer alıyor.
59:02
Polonez
Bu bölümde yer alan besteciler; Corelli, Marcello, Beethoven, M.Sun, Korngold, Järnefelt ve Ante Grgin’in keyifli notalarına yer veriyoruz.
58:59
Canzonetta
Müziğe duyduğumuz “AŞK”la Purcell ve Loewe’nin Şarkıları, obua’nın Gliére yorumu, Kodallı’nın Ebru’su Saraband, Bagatel
58:55
Uzak...
Bach’tan Berwald’a, Hensel’dan Schubert’e, Tarrega’dan Tura’ya, Durand’a, keyifli notalar eşliğinde güzel bir saat geçirmeniz dileğiyle.
59:00
Il Giardino Armonico
Tromboncu C. Lindberg, virtüöz A.Segovia, Flütist K.Şekerkaran Piyanist V.Ün Soprano P.Alarie, Tenor L.Simoneau,...
59:02
Bir sanatın süzülmüş dokümanları
Klasik Müziğin temel taşları Respighi, Handel, Tchaikovsky, Brahms, Saint-Saens ve Saygun’un eserleri yer alıyor.
58:59
La Fiera di Venezia
Müziğe duyduğumuz “AŞK”la; Tartini, Tailleferre, Granados, Meyerbeer, Hasan Ferit Alnar ve Debussy’nin eserlerine yer veriyoruz.
58:57
Liebeslied
G.Leonhardt, H. Hardanberger, Fritz Kresiler, R. Alagna, Anna Netrebko, İstanbul Devlet Senfoni Ork. Yorumları yer alıyor.
58:58