Küçük Prens

Listeme Ekle
Afrika üzerinde uçarken uçağının motoru bozulan ve zorunlu iniş yapmak zorunda kalan bir yazar, çölün ortasında başka bir gezegenden geldiğini söyleyen küçük bir çocukla karşılaşır. Gülüne darılıp gezegenini terk eden Küçük Prens, uğradığı pek çok gezegenden sonra dünyaya gelmiştir. Yazarla tesadüfen karşılaşan Küçük Prens dünyada kaldığı süreçte yazara hikâyesini anlatacak ve onda çok derin izler bırakacaktır. Yazan : Antoine De Saint Exupery Uygulayıcısı : Nejat Çetinok Yapımcı : Muhammet Emre Buruşuk, Nevim Yılmaz Yönetmen : Uğur Arslanoğlu Seslendirme Ekibi : Oya Küçümen, Ali Rıza Kubilay, Oya Ayşegül Prosciler, Emrah Eren, Şerif Bozkurt, Tuğba Malik Efektör : Ersin Temelli

Bölümler

7 bölüm 02:13:02
1. Bölüm - Küçük Prens
"Sayın dinleyiciler, burası Radio France Paris. Bir Parantez programında daha birlikteyiz. Ben, Jacqueline Mercier. Siz edebiyatsever dostları saygıyla sevgiyle selamlıyorum."
1. Bölüm
18:03
2. Bölüm - Küçük Prens
“Dün altı yıl önce bir uçuş sırasında Sahra Çölü’ne inmek zorunda kalan pilot ve yazar Antoine de Saint Exupery’nin başından geçenleri dinlemeye başlamıştık. Yaşadıkları gerçekten şiirsel ve olağan dışı…”
2. Bölüm
18:55
3. Bölüm - Küçük Prens
"Küçük Prens’le olağan dışı tanışmalarını anlattı. Küçük Prens yazardan kendisi için bir koyun çizmesini istemiş, bunu elde etmişti…”
3. Bölüm
20:30
4. Bölüm - Küçük Prens
"Küçük Prens, çıktığı yolculukta ilk uğradığı gezegende bir kral ile tanışmış ve onun hükmetme uygulamalarına tanık olmuş, sonrasında Gösteriş Meraklısı ile tanışmıştı..."
4. Bölüm
18:57
5. Bölüm - Küçük Prens
"...Daha sonra gittiği gezegenlerde İçkici’nin utancına, İş Adamı’nın sahiplenme arzusuna, Fenerci’nin kurallar karşısındaki çaresizliğine, Coğrafyacı’nın bilim uğruna yaşadığı kuşkuculuğa tanıklık etmişti. Şimdi sırada başka bir gezen vardı.”
5. Bölüm
21:20
6. Bölüm - Küçük Prens
"...Yılan ona başka gerçekleri hatırlatmış, karşısına çıkan güller onu şaşırtmış, tilki ona dost olabilmenin inceliklerini öğretmişti. Ama Küçük Prens’in dünyada yapacakları henüz bitmemişti.”
6. Bölüm
18:12
7. Bölüm - Küçük Prens
“Küçük Prens dünyada yazarın karşısına çıkmadan önce yılanla, güllerle, tilkiyle, demir yolcu ve satıcıyla tanışmış ve çok şey öğrendiğini düşünmeye başlamıştı. Artık yıldızına ve çiçeğine geri dönme vakti gelmişti. Ama bunu tek başına başaramazdı, yılandan yardım almak zorundaydı.”
7. Bölüm
17:02