Klasiklerden Seçmeler

Bölümler

138 bölüm 101:58:13
Mevsimler
-Vivaldi'nin Mevsimler başlıklı konçertolar dizisi, Mozart'ın Küçük Bir Gece Müziği Serenat'ı ve Camille Saint Saenz'in Giriş ve Rondo Kapriçyosu'na yer veriyoruz.
1. Bölüm
43:10
Ave Maria
-Schubert'in en tanınmış eserlerinden Ave Maria, Johann Sebastian Bach'ın Toccata ve Füg'ü, Franz Liszt'in La Campanella başlıklı eseri ve Klasik Müziğin seçkin yapıtları yer alıyor.
2. Bölüm
44:27
Molino
-Chopin, Beethoven ve Francesco Molino'nun eser yorumlarını dinliyoruz.
3. Bölüm
45:00
Sibelius
-Sibelius, Korsakov ve Chopin'in seçkin eserlerinin yer aldığı programımızda, eser içeriklerine ve bestecilerden kısa notlara da kulak veriyoruz.
4. Bölüm
44:28
Arya
-Georg Friedrich Handel, Gioacchino Rossini ve Giacomo Puccini'nin en tanınmış eserleri ve eserlerinden aryalara yer veriyoruz.
5. Bölüm
44:37
Orff
-Jose Elizando, Borodin, Bela Bartok ve Carl Orff'un eserlerinden seçkiler ve kısa notlara yer veriyoruz.
6. Bölüm
44:56
Kuğu Gölü
-Romantik bestecilerinden Çaykovski'nin Kuğu Gölü Bale Suit'inden bölümlerle başlayan programımız; Isaac Albeniz, Aram Khatchaturıan, Antonin Dvorak ve Felix Mendelssohn'dan eserlerle sona eriyor.
7. Bölüm
44:58
Castrato
-Farineli'nin yaşamına değindiğimiz bu programda, Riccardo Broschi ve Haendel eserleri yer alırken; ilerleyen dakikalarda Debussy ve Ravel yapıtlarını da dinleyenlerle buluşturuyoruz.
8. Bölüm
44:56
Saygun
-Giuseppe Verdi, Henry Purcell ve Ahmed Adnan Saygun eserlerine ve eserlerinden kısa notlara yer veriyoruz.
9. Bölüm
44:57
Virtüöz
-Kemancı David Garret ve mandolin virtüözü Avi Avital'in yorumlarına yer verdiğimiz programda Schubert, Paganini ve Bach eserlerine de kulak veriyoruz.
10. Bölüm
44:57
Oblivion
-Piazzola, Shostakovıch, Antony Hopkins'in seçkin eserlerine kulak veriyoruz.
11. Bölüm
44:27
Netrebko
-Anna Netrebko'nun sesinden Çaykovski'nin 6 numaralı romansını dinleyecek, ardından Rossini ve Joseph Haydn'ın seçkin eserleri ile programımızı sürdüreceğiz.
12. Bölüm
44:52
Orkestra Şefi
-Herbert Von Karajan ve Rengim Gökmen, seçkin eserleri kendi yorumlarını katarak aktarıyor.
13. Bölüm
44:56
Strauss
-Richard Strauss ve Johann Strauss'un eserlerine yer verdiğimiz programımızın bu bölümünü, Strauss ailesine ve yaşamlarından kısa kesitlere ayırıyoruz.
14. Bölüm
44:56
Guitar
-Gitarı yaşamının merkezine alan Andrea Segovia ve Sharon Isbın'e ayırdığımız bu bölümde, seçkin gitar yorumlarını ve eserlerini paylaşıyoruz.
15. Bölüm
44:27
Çocuk Bayramı
-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara ayırdığımız bu bölümde; Brahms, Faure ve Beethoven eserlerine kulak veriyoruz.
16. Bölüm
43:58
Müzik
-"Müzik herkes için!" diyerek yola çıktığımız bu programımızda Vivaldi, Dvorak, Haydn ve Kreisler eserlerine yer veriyoruz.
17. Bölüm
44:29
Zıtlıklar
-Clara Schumann ve Piyotr İlyiç Çaykovski'nin yaşamlarındaki zıtlıklara ayırdığımız bu bölümde, bestecilerin seçkin eserlerine de kulak veriyoruz.
18. Bölüm
44:57
Kader
-Antonio Vivaldi'nin ve flüt virtüözü Şefika Kutluer'in yaşamlarını ve "kader" motifini incelediğimiz bu bölümde, seçkin eserlerden örnekler de paylaşıyoruz.
19. Bölüm
43:58
Gençlik Bayramı
-19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ele aldığımız programda Fazıl Say, Burçin Büke, Cihat Aşkın, Şirin Pancaroğlu ve Ignace Yang'ın yorumlarına yer veriyoruz.
20. Bölüm
45:09
Sergeı
-Sergey Rahmaninov'un yaşamına ve eserlerine yer verdiğimiz bölümde, Benjamin Britten ve Manuel de Falla'nın seçkin eserlerine kulak veriyoruz.
21. Bölüm
44:23
Flütçü
-Flüt virtüözü Jen Piere Rampal'in yaşamına dair kısa notlarla başlayan bölümde; Samuel Barber, Albinoni ve Cimarosa eserlerine kulak veriyoruz.
22. Bölüm
44:01
Çağlar
-Bu bölümde, klasik müzik tarihine ismini yazdırmış bestecilerden Dufay, Bach, Mozart, Chopin ve Ahmed Adnan Saygun'un bestelerine yer veriyoruz.
23. Bölüm
44:57
Kısa Notlar
-Bu bölümde; Beethoven, Saint Saenz, Haendel ve Schumann'ın eserleri ie birlikte kısa notlara da kulak veriyoruz.
24. Bölüm
44:58
Anekdot
-Clara Schumann, Çaykovski, Johann Sebastian Bach ve Manuel de Falla'nın eserlerine ve bestecilere dair anekdotlara yer veriyoruz.
25. Bölüm
44:57
Luıgı
-Sergei Prokofiev, Friedrich Chopin, Tomasso Albinoni ve Luigi Boccherini eserlerine ve çeşitli açıklamalara yer veriyoruz.
26. Bölüm
43:58
Sevgi Ve Kararlılık
-Sevgi ve kararlılığı konu edindiğimiz bu bölüme, konuk besteciler Astor Piazzola, Robert Schumann, Franz Schubert ve Manuel Maria Ponce'nin eserlerine yer veriyoruz.
27. Bölüm
44:57
Farklı Topraklar
-Bach, Debussy, Rahmaninov ve Puccini gibi bestecilerden notlara ve eser seçkilere yer veriyoruz.
28. Bölüm
44:28
Eski ve Yeni
-Yüzlerce yıl öncesinde yazılan eserlerin günümüze göre düzenlendiği yapıtlardan örneklere yer veriyoruz.
29. Bölüm
45:44
3 B'ler
-Bach, Beethoven, Brahms'ın eserlerine kulak veriyoruz.
30. Bölüm
43:57
Romantik
-Romantik döneme değindiğimiz bu bölümde, çeşitli bestecilere ait eserlere yer veriyoruz.
31. Bölüm
44:49
Kadın
-Erkeklerin çoğunlukta olduğu klasik müzik dünyasında, bu kez kadın yorumculara ayırıyoruz.
32. Bölüm
44:57
Mendelssohn
-Rahmaninov, Dvorak ve Mendelssohn'un eserlerine yer veriyoruz.
33. Bölüm
44:24
Uzak Doğu
-Uzak Doğu'nun müzik insanlarıyla ve klasik müzik eserlerine getirdiği yorumlarla sizlerleyiz.
34. Bölüm
45:00
Örnekler
-Niccolo Paganini, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Vivaldi ve Ludwig van Beethoven'ın seçkin eserlerinden örnekler sunuyoruz.
35. Bölüm
45:25
Senfoni
-Senfoni formunda eserlere yer verdiğimiz programımızın bu bölümünde, birbirinden değerli bestecilerin eserlerini de sizlerle buluşturuyoruz.
36. Bölüm
44:45
İnişler Çıkışlar
-Bestecilerin yaşamlarındaki inişli çıkışlı zamanlarından söz ettiğimiz bu bölümde, onların seçkin eserlerine de kulak veriyoruz.
37. Bölüm
44:10
Delibes
-Handel, de Sarasate, Delibes, de Falla ve Satie'nin eserlerine yer verdiğimiz bölümde, bu eserlerin içeriklerine de değiniyoruz.
38. Bölüm
44:57
Vatanım
-Smetana'nın Vatanım, Cımarosa'nın So Majör Konçertant, Telemann'ın Sol Majör Konçerto, Adolphe Adam'ın Gisell Bale'sinden bir bölüm ve Chopin'in 1 numaralı Mazurkası'na yer veriyoruz.
39. Bölüm
45:00
Besteci
-Bestecilerin kısaca yaşamlarına ve eserlerinden notlara değindiğimiz bu bölümümüzün konukları Berliöz, Bellini, Grieg ve Strauss.
40. Bölüm
44:57
Verimlilik
-Mozart, Schubert, Piazzola, Villa Lobos ve Riccardo Drigo'nun eserlerine yer veriliyor.
41. Bölüm
46:08
Brandenburg
-Bu bölümde, Antonin Dvorak'ın 9 numaralı Senfonisi, Chopin'in 1 ve 2 numaralı noktürnleri, Beethoven'in yaylılar için 1 numaralı dörtlüsü ve Bach'ın 2 numaralı Brandenburg Konçertosu'na yer veriyoruz.
42. Bölüm
43:57
Keman
-Modern keman çalış tekniğinin öncülerinden kabul edilen Corelli'nin ardından Stamitz, Saint Saenz, Jacques Ofenbach ve Glinka'nın eserlerine ve bu eserlerin içeriklerine de yer veriyoruz.
43. Bölüm
44:57
Rus Beşleri
-İlk olarak Rus Beşleri üyelerinden Modest Mussogski'nin bir eserine ve Kreisler, Dvorak, Borodin ve Mozart'ın eserlerine yer veriliyor.
44. Bölüm
43:57
10 Kasım
-10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü özel bölümünde; Güher-Süher Pekinel, Cihat Aşkın, Suna Kan, Ayla Erduran, Roger Aubert, Selin Şekeranber, Yudum Çetiner ve Fazıl Say'ın yorumlarına yer veriyoruz.
45. Bölüm
45:32
Çaykovski
-Çaykovski'nin yaşamından kısa kesitlere yer verdiğimiz programımızda, bestecinin seçkin eserlerine de kulak veriyoruz.
46. Bölüm
45:07
Yapıt
-Max Bruch, Jean Sibelius, Heitor Villa Lobos, Antonin Dvorak ve Giachino Rossini eserleri ve eserlerden kısa notlara yer veriyoruz.
47. Bölüm
44:57
Carmina Burana
-Beethoven Op.14, Chopin Op.26, Bach 476 Eser Sayılı Konçerto ve Carl Orff'un Carmina Burana başlıklı eserine kulak veriyoruz.
48. Bölüm
44:53
Çağlar Öncesinden
-Corelli, Bitsch, Vitali, Tartini ve Rivier gibi bestecilerin yaşamlarından kısa notlar ve eserlerinden örneklere yer veriyoruz.
49. Bölüm
44:57
Gustav Holst
-Gustav Holst, Haydn, Beethoven, Schubert ve Villa Lobos bu bölümümüzün konuk bestecileri.
50. Bölüm
44:57
Enstrümanlardan
-Çeşitli enstrümanlardan örnek eser sunularının yer aldığı bu programımızın konuk bestecileri: Chopin, Piazzola, Rahmaninov, Brahms ve Mozart.
51. Bölüm
45:04
Vals
-Vals formunun seçkin örneklerine yer verirken, formun önemli bestecilerini de dinleyecilerimizle buluşturuyoruz.
52. Bölüm
44:47
Dehalar
-Vivaldi, Bach, Handel ve Beethoven'dan seçkiler sunduğumuz program içeriğimizi, eser açıklamalarıyla destekliyoruz.
53. Bölüm
44:28
Senfonik Şiir
-Senfonik şiirin tanımıyla başlayan programımız, bu formun öncülerinden Franz Liszt'in bir eseriyle sürerken, Smetana ve Saint Saenz'in eserlerine de kulak veriyoruz.
54. Bölüm
44:32
Başyapıt
-Hector Berliöz'ün başyapıt niteliğindeki Fantastik Senfoni'siyle giriş yaptığımız programımızı, Richard Strauss'un Don Juan başlıklı senfonik şiiri ve Paul Dukas'ın Sihirbazın Çırağı başlıklı eseriyle sürdürüyoruz.
55. Bölüm
43:59
Uyanış
-Chopin, Brahms ve Bizet'in seçkilerini sunuyoruz.
56. Bölüm
43:27
Dönem
-Bu bölümde, romantik dönem bestecilerine ve eserlerine yer veriyoruz.
57. Bölüm
44:20
Piyano
-Bu bölümde, piyanonun icadı ile klasik müzik enstrüman ailesine katılışını irdeliyor ve piyano için yazılan eserlere kulak veriyoruz.
58. Bölüm
45:17
Seçki
-Leonard Bernstein, Antonin Dvorak, Astor Piazzola ve Johannes Brahms'dan seçkilerin yanı sıra bu eserlerden kısa içerik bilgilerine yer veriyoruz.
59. Bölüm
42:56
Beethoven
-Beethoven'ın piyano çalış tekniğinden söz ederek başladığımız programımızda, bestecinin klasik müzikteki etkisine değinerek eserlerine yer veriyoruz.
60. Bölüm
45:46
Kahve
-Johann Sebastian Bach'ın Kahve Kantatı eserinin ardından, Giuseppe Tartini'nin Şeytan Trili ve Tomasso Albinoni'nin bir konçertosuna kulak veriyoruz.
61. Bölüm
42:58
Rossini
Sevil Berberi, Pelles Et Melisande, Op.85 Konçerto ve Op.70 Senfoni bu bölümde sunulan seçkiler.
62. Bölüm
44:33
Asturias
Felix Mendelssohn'un keman ve orkestra için bestelediği konçertosunun ardından Isaac Albeniz'in Mallorca ve Asturias'ını dinliyoruz. Bölümümüz, Maurica Ravel ve Çaykovski yapıtlarıyla sona eriyor.
63. Bölüm
43:12
Uyumlu Esin
Vivaldi, Bruckner, Schubert ve Chopin eserlerinin yer bulduğu bu bölümde besteci, eser ve eleştirmen notlarını da dinleyenlerle buluşturuyoruz.
64. Bölüm
43:54
Su Müziği
Georg Friedrich Handel, Niccolo Paganini, Mikhail Glinka ve Giacomo Puccini'nin ölümsüz eserlerini dinliyoruz.
65. Bölüm
43:56
Melek
Wagner'in Melek, Düşler ve Acılar başlıklı üç bölümüne yer verilen eseri; Çaykovski'nin Sevilen Bir Yerin Anısı; Debussy'nin Beyaz ve Siyah'ı ve Ravel'in Ölü Bir Prenses İçin Pavan'ıyla oluşturulan kompozisyona kulak veriyoruz.
66. Bölüm
43:21
Saat
Haydn'ın Saat başlıklı eseri, Schubert'in impromptusu, Rahmaninov'un piyano ve Barber'in keman konçertosunu dinliyoruz.
67. Bölüm
43:10
Yanılsama
Haydn eseriyle başlayan programımız, Mozart'ın Saraydan Kız Kaçırma Operası'nın uvertürüyle sürüyor ve Liszt'in bir piyano düzenlemesiyle sona eriyor.
68. Bölüm
43:28
Yaşamlardan
Lied ustası Schubert'in yaşamına kısaca değindiğimiz bölüm, Strauss'un bir valsiyle hareketleniyor. Mahler'in 6. senfonisi ve Bartok'un Rumen Halk Dansları ile sona eriyor.
69. Bölüm
43:07
Virtüöz
Bach'ın 1043 eser sayılı konçertosunun ardından Schumann'ın Piyano Konçertosu ile devam ediyor. Brahms ve Bizet'nin eserleri ise bölümde yer alan diğer önemli parçalar.
70. Bölüm
44:43
Türk Marşı
Türk Marşı ile giriş yapılan bölüm, Mendelssohn'un 1 numaralı piyano konçertosu ile sürüyor. Ardından Saint Saenz ve Sarasate'nin eşsiz yapıtlarıyla sona eriyor.
71. Bölüm
43:00
Chopin
Dönemin romantik prensi Chopin'in piyano konçertosu duyulduktan sonra, Liszt'in 3 Konser Etüdü'nden bir bölüme yer veriyoruz. İlerleyen sürede ise Dvorak ve Rahmaninov eserlerine kulak veriyoruz.
72. Bölüm
44:21
Şaheser
Bach'ın şaheser olarak nitelendirilen 1007 eser sayılı suit ile giriş yapılan programımız, Beethoven'ın 7 numaralı senfonisi, Paganini'nin Kapris'inden bölümler ve Ponce'un Sonata Romantica'sıyla sürüyor.
73. Bölüm
44:28
Notlar
Handel, Bruckner, oğul Johann Satruss ve Piazzola'nın eserlerine, yaşamlarından kısa notlara yer veriyoruz.
74. Bölüm
43:59
Rosemunde
Üflemelilerin hakimiyetindeki eserin ardından Tartini'nin konçertosu ve bir Mozart eseri ile süren program, Schubert'in Rosemunde Uvertürü ile sona ulaşıyor.
75. Bölüm
45:27
Coppelia
Alexandre Scryabin, Joseph Haydn, Luigi Boccherini ve Leo Delibes'in eserlerinden örnekler ve kısa notlar...
76. Bölüm
44:57
Şehrazat
Sürekli Devinim başlıklı bir Paganini eseriyle başlayan bölümde, Faust Balesi'nden bölümlerle Gounod, bir Serenat ile Çaykovski ve Şehrazat Senfonik Şiiri ile Korsakov yer alıyor.
77. Bölüm
42:44
Nabucco
Mendelssohn'un İtalyan başlıklı senfonisi ile başlangıcı yapılan programımızda, Verdi'nin Nabucco Opera'sının uvertürü ve Mahler'in 4 numaralı senfonisi yer buluyor.
78. Bölüm
42:30
Paris
Mozart, Von Weber, Saint Saenz ve Shostakovich programımızın konuk bestecileri...
79. Bölüm
44:00
Pietro
Pietro Locatelli'nin bir konçertosu, Chopin'in Balad'ı, Cesar Franck'ın re minör senfonisi ve Borodin'in 2 numaralı senfonisinden bölümler dinlediğimiz programımızda, bu eserlerden kısa notlar da yer alıyor.
80. Bölüm
43:18
Çağlar
Barok dönem müziği ile başlayan program içeriğimiz, romantik dönem bestecilerinden seçkilerle sürüyor.
81. Bölüm
43:57
Seçki
Albinoni, Liszt, Brahms, Dvorak, Debussy ve Prokofiev'in eserlerinden seçkilere kulak veriyoruz.
82. Bölüm
44:52
Orpheus
Orpheus, Bedrich Smetana, Johann Straus II ve Ralph Vaughan Williams'dan seçilen eserlere yer veriliyor.
83. Bölüm
43:19
Köhel
Mozart, Faure ve Elgar'ın eserlerine yer veriliyor.
84. Bölüm
45:16
Dahi
Haydn, Rossini, Sarasate'nin eserlerine kulak veriyoruz.
85. Bölüm
43:55
Övgü
Bach, Mendelssohn, ve Prokofiev bu bölümde yer alan konuklarımız.
86. Bölüm
43:57
Aşk Acısı
Arcangelo Corelli, Beethoven, Sibelius, Kreisler, Rodrigo gibi bestecilerin eserlerine kulak veriyoruz.
87. Bölüm
43:57
Kızıl Papaz
Antonio Vivaldi, Carl Maria Von Weber, Ralph Vaughan Williams, Zoltan Kodaly ve Benjamin Britten'dan parçalar dinliyoruz.
88. Bölüm
44:32
Senfoni
Haydn, Mozart ve Çaykovski'nin senfonilerine yer veriyoruz.
89. Bölüm
43:59
Bach Beethoven Brahms
Bach, Beethoven ve Brahms'dan söz ettiğimiz programımızın bu bölümünde, bestecilerin eserlerinden örneklere yer veriliyor.
90. Bölüm
43:31
Programlı Müzik
Rossini, Berliöz, Strauss ve Hindemit eserlerine ve bu eserlerden notlara yer veriyoruz.
91. Bölüm
43:53
İzler
Friedrich Chopin, Liszt, Brahms ve Holst'ün yapıtları ve yaşamlarından izler...
92. Bölüm
43:41
Yolculuk
Geminiani, Cimarosa ve Çaykovski'nin eserlerine yer veriliyor.
93. Bölüm
43:34
Seçkin
Klasik müzik dünyasının en verimli bestecilerinden Vivaldi ile başlayan program içeriğimiz Sibelius, Rahmaninov ve Rodrigo ile seçkinleşiyor.
94. Bölüm
43:50
Farklı
Farklı kişilik yapısı, olağanüstü yaratıları ve üstün virtüözlüğü ile paganini programımızın ilk konuğu. Faure'nin Dolly Suit'inden bölümler ve Glazunov'un Saksafon Konçerto'su programımızda yer verdiğimiz diğer seçkin eserler.
95. Bölüm
44:21
Brahms
Brahms Op.83 Konçertosu, Puccini O Mio Babbino Caro Aryası, Carl Orff O Fortuna ve Fortune Plango Vulnera ve Samuel Barber'in Op.11 Adagiosu program içeriğini oluşturan eser ve bestecileri.
96. Bölüm
43:15
İlgi
Aklını, zekasını, dehasını ve ilgisini birleştirerek klasik müzik dünyasında var olan ve eser yazan bestecilerden Edouard Lalo, Çaykovski ve Piazzola programımızın bölüm konukları
97. Bölüm
43:44
Ülkemiz
Ülkemizin önde gelen klasik müzik yorumcularından Fazıl Say, Güher Süher Pekinel kardeşler, İdil Biret ve Şefika Kutluer programımızın seçkin konukları.
98. Bölüm
44:57
Form
Senfonik etüt, senfoni, vals ve yaylı çalgılar dörtlüsü için yazılan farklı eserleri; Schumann, Bruckner, Strauss ve Debussy notalarıyla sunuyoruz.
99. Bölüm
42:55
Tarla Kuşunun Yükselişi
Dvorak, Vaughan Williams, Saint Saenz'in eserlerinden seçkilere yer veriliyor.
100. Bölüm
44:08
Merkez
Müziği yaşamının merkezine almış,hangi çağda olursa olsun ilk amacı kendini geliştirmek olan bestecilerden Albinoni, Vivaldi, Bruch ve Tarrega'nın seçkilerinden örnekler program içeriğimizi oluşturuyor.
101. Bölüm
44:57
Saygın
Duyulan ilk notayla beraber kendine güvenli ve saygın bir yol çizen klasik müziğin yanına kattığı Corelli, Handel, Elgar ve Mahler bu programımızda yer vereceğimiz saygın isimler.
102. Bölüm
43:52
Baş Rol
Orkestra Şeflerini, yorumcuları, orkestraları konuk ettiğimiz programımızın baş rolünde daima besteciler ve eserleri oldu. Bugün de Mendelssohn, Sametana, Musorgski ve Rahmaninov programımızdaki yerlerini alan besteciler.
103. Bölüm
45:27
8. Senfoni
Schubert'in 8 numaralı Senfoni'si, Berliöz'ün Romeo ve Jüyet'i ,Borodin'in Prens İgor'u, Castelnuovo Tedesco'nun gitar ve orkestra için 1 numaralı Konçerto'su bu program içeriğimizi oluşturuyor.
104. Bölüm
44:50
Teknik
Giuseppe Tartini'nin, Vivaldi'nin ve Piyotr İlyiç Çaykovski'nin eserlerine yer veriliyor.
105. Bölüm
43:06
İçerik
Joseph Haydn'ın 2 numaralı yaylı çalgılar dörtlüsünden bölümleri, Mozart'ın re majör kuartetini ve Manuel Poce'un bir eserine yer veriliyor.
106. Bölüm
44:25
Uvertür
Bach'ın 1042 eser sayılı konçertosuna, Berlöz'ün Roma Karnavalı Uvertürü’ne ve Sibelius'un Op.47 keman konçertosundan bir bölüme kulak veriyoruz.
107. Bölüm
43:55
Dans
Carl Maria Von Veber'in klarnet konçertosunun yapısal özelliklerine göz attıktan sonra, Franz Schubert'in Gezgin Fantezisi'nden bir bölüm dinliyor ve Dvorak'ın Slav danslarından bölümlere kulak veriyoruz.
108. Bölüm
43:27
3B'Ler
Bach'ın kendinden önceki dehalardan aldığı ilhamla geleceğe bıraktığı eserlerinden olan Brandenburg Konçertosu’ndan bölümler dinliyoruz. Sonrasında Beethoven'i konuk ettiğimiz programda Brahms yer alıyor.
109. Bölüm
45:37
İmpromptu
Mozart ile giriş yaptığımız bölümde, Schubert'in 4 numaralı Impromptu'su ve Anton Bruckner ile davam ediyoruz.
110. Bölüm
44:39
Vals
Oğul Strauss'un savaşçı kişiliğine değindiğimiz bölümün ilk eserinde, onun valslerinden birini dinliyoruz. Çaykovski'nin Op.34 Vals’i ise farklı bir tınıda karşımıza çıkıyor. Son olarak da Maurice Ravel'in valsine kulak veriyoruz.
111. Bölüm
42:24
Albinoni
Albinoni'nin Op.9 Konçertosu'nu dinliyor, ardından Edward Grieg'in Holber suiti ve son bölümde ise Faure'nin keman sonatına kulak veriyoruz.
112. Bölüm
43:29
Başari
Mendelssohn'un eserleriyle başlayan bölümde, Edouard Lalo'nun konçertosu ve Edward Elgar'ın senfonisinden eserler dinliyoruz.
113. Bölüm
44:36
Farkli
Chopin, Smetana ve Glazunov'un eserlerinden bölümler dinliyoruz.
114. Bölüm
44:25
Emma
Claude Debussy'nin kızı Amma'ya ithafen yazdığı Çocukların Köşesi suitinden bölümlerle başlayan program, Prokofiev'in Klasik başlıklı senfonisiyle devam ediyor. 20. yüzyılın ilk gitar konçertosu kabul edilen Tedesco'nun eseri ile devam ediyoruz.
115. Bölüm
44:35
Noktürn
Chopin, Vaughan Williams ve Francis Poulenc'in eserlerine kulak veriyoruz.
116. Bölüm
43:46
Klasiklerden Seçmeler - İzmir - 04/04/2020
-
117. Bölüm
43:53
Konçerto
Handel, Rossini ve Samuel Barber'in eserlerine kulak veriyoruz.
118. Bölüm
42:28
Klasiklerden Seçmeler - İzmir - 18/04/2020
-
119. Bölüm
44:00
Adagio
Albinoni, Paganini ve Schumann'ın eserlerine kulak veriyoruz.
120. Bölüm
43:58
Bruckner
Anton Bruckner, Borodin ve Bizet'nin eserlerinden bölümler dinliyoruz.
121. Bölüm
45:27
İl Favorito
Vivaldi'nin Il Favorito başlıklı eserine, ardından Francesco Geminiani ve Gabriel Faure'nin eserlerine yer veriliyor.
122. Bölüm
43:54
Gezegenler
Glazunov'un ve Gustav Holst'ün eserlerinden bölümler dinliyoruz.
123. Bölüm
45:17
Farkli
Alışılmışın dışında eserler yazan Edouard Lalo'nun İspanyol Senfoni'sinden bölümlere, Camile Saint Saens'in piyano konçertosuna ve Gustav Mahler'in 1 numaralı senfonisinden bir bölüme yer veriliyor.
124. Bölüm
43:48
Şehrazat
Tüm dünyada en çok dinlenen eserlerden biri olan Kuğu Gölü balesinden bölümlere ve Kosakov'un en bilinen eserlerinin başında gelen Şehrazat Senfonik Suiti'ne yer veriliyor.
125. Bölüm
44:27
Copelia
Handel'in eserlerinin ardından, Leo Delibes'in Copelia Bale'sinden bölümler dinliyoruz.
126. Bölüm
43:59
1905
Joseph Haydn, Chopin ve Shostakovich'in eserlerinden bölümlere kulak veriyoruz.
127. Bölüm
44:34
Kayip
Bach'ın 1052 eser sayılı konçertosunu dinledikten sonra, Smetana'nın Yaşamımdan başlıklı eserine kulak veriyoruz.
128. Bölüm
44:37
Piyano
Beethoven'in hiç yavaş bölümü olmayan yapıtı olarak bilinen 8 numaralı senfonisine ve Mendelssohn'un piyanolu üçlüsü ile Dvorak'ın viyolonsel konçertosuna yer veriliyor.
129. Bölüm
44:02
Majör
Çaykovski'nin majör tonda yazdığı tek eseri olan 3 numaralı senfonisinin ardından Mahler'in 5 numaralı senfonisi ve Glazunov'un Ramonda Balesi'nden bölümlere kkulak veriyoruz.
130. Bölüm
43:58
Mozart
Mozart'ın 3 numaralı konçertosundan bölümlere ve Paganini'nin 1 numaralı keman konçertosuna yer veriliyor.
131. Bölüm
45:34
Buffa
Rossini, Schubert ve Brahms'ın eserlerden bölümlere yer verdik.
132. Bölüm
43:58
Op.3
Konçerto formunun gelişimini sağlayan ilk bestecilerden kabul edilen Vivaldi ve Prokofiev'den eserlere yer veriliyor.
133. Bölüm
43:12
Samson
Bach'ın müzik kariyerinde büyük orkestra için yazdığı suitinden bir bölüm dinledikten sonra Camile Saint Saens'in Samson ve Dalila'sından bölümler dinliyoruz. Astor Piazzola'nın tangosu ile bölümü sonlandırıyoruz.
134. Bölüm
44:25
19 YY.
Schumann, Fritz Kreisler ve Rodrigo'nun eserlerine yer veriliyor.
135. Bölüm
43:58
Rapsodi
Handel, Vaughan Williams ve Ravel'in ait eserlerin teknik ve yapısal özelliklerine yer veriliyor.
136. Bölüm
44:57
Liszt
Beethoven'in Ayışığı sonatını dinledikten sonra, Liszt'in bir eserine ve Max Bruch'un İskoç Fantezisi parçasına yer veriliyor.
137. Bölüm
45:37
Fantastik
Bertiöz ve Mendelssohn ve Sarasate'nin eserlerine kulak veriliyor.
138. Bölüm
43:51