Hakka Sığındık

Bölümler

6 bölüm 01:27:09
1.Bölüm - Hakka Sığındık
1916'da İstanbul, I.Dünya Savaşı'nın doğurduğu güçlükleri yenmeye çalışırken, birde İspanyol nezlesinin salgınına uğramıştır. Hastalık evden eve saldırıyor, her aileden birkaç cana kıymadıkça oradan ayrılmıyordu.
1. Bölüm
18:43
2.Bölüm - Hakka Sığındık
İstanbul kenti, İspanyol nezlesi denen bir salgına uğramıştı. Mikrop özellikle yoksul mahallelerde komşu kadınların hasta ziyareti sebebiyle hızla yayılıyordu. Hoşkadem semtinde oturan iki savaş zengini Hacı Ferhat Efendi ile Hafız İshak Efendi, kendilerini ve ailelerini korumak için ne yapacaklarını şaşırmışlardı. Bu sırada Hacı Ferhat Efendi'nin aldığı tehdit mektubu huzurlarını büsbütün kaçırmıştı..
2. Bölüm
12:44
3.Bölüm - Hakka Sığındık
Mektubu alan Hacı Ferhat Efendi, Abdal Veli'nin kerametine bütün kalbiyle inandığı için parayı hemen gönderdi. Oysa parayı götürenler viraneliklerde Hazreti Abdal'ı ararlarken başka hırsızlarının baskınına uğrarlar ve soyulurlar. Başlarına daha neler gelecekti ?
3. Bölüm
15:47
4.Bölüm - Hakka Sığındık
Abdal Veli ye parayı götürenler, hırsızların baskınına uğrayarak gömleklerine varıncaya kadar soyuldular. Hoş kadem semti bu esrarengiz olayla sarsılıyordu.
4. Bölüm
15:01
5.Bölüm - Hakka Sığındık
Olaya polis tarafından el konulsa da bütün araştırmalara rağmen en küçük bir ipuçu elde edilemedi. Hoşkadem semtinde bu esrarengiz olay çözülebilecek mi?
5. Bölüm
12:52
6.Bölüm - Hakka Sığındık
Mektupları gönderen kimdi ? Mektuplar asıl amacına ulaşabilmiş miydi ?
6. Bölüm
12:02