Gülsin Onay'la R-3 Atölyesi

Bölümler

79 bölüm 77:42:12
Valsler Eşliğinde 2019'a Veda
2019 yılında gerçekleşen konserler ve yeni yıl dileklerinin eşlik ettiği Viyana valsleri...
59:16
Fındıkkıran ile Yeni Yıla Merhaba
Bir yeni yıl klasiği olan Çaykovski'nin Fındıkkıran Balesi'nden bölümler...
58:56
Piyano'nun Delikanlıları-3
80 kusur yaşlarındayken bile, yorumlarıyla dünyaya güzellikler sunan piyanonun delikanlıları; Cortot, Horowitz, Kempff, Rubinstein, Horszowski, Larrocha, Richter, Brendel, Arrau, de Larrocha, Haebler ve Backhaus'un kayıtları ve hayat öykülerinden ilginç anekdotlar...
58:56
Gülsin Onay Piyano Günleri
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gülsin Onay Piyano Günleri'ne katılan sanatçıların kayıtlarından örnekler...
58:56
Piyano'nun Delikanlıları-1
80 kusur yaşlarındayken bile, yorumlarıyla dünyaya güzellikler sunan piyanonun delikanlıları; Cortot, Horowitz, Kempff, Rubinstein, Horszowski, Larrocha, Richter, Brendel, Arrau, de Larrocha, Haebler ve Backhaus'un kayıtları ve hayat öykülerinden ilginç anekdotlar...
58:56
Hamilton Harty
İrlandalı besteci, piyanist ve şef Hamilton Harty’nin "İrlanda senfonisi", "With the Wild Geese", "In Ireland" adlı eserleri yer alıyor.
58:56
Humoreskler ve C.Frank
Humoresk formunun en güzel örneklerine yer verilen programda, formun özellikleri açıklanıyor. Programın ikinci bölümünde ise 197. doğum yıl dönümü vesilesiyle Cesar Franck’ın eserleri yer alıyor.
58:56
Karel Ancerl
Ünlü orkestra şefi Karel Ancerl'in hayat öyküsü ve kayıtlarından örnekler...
59:16
Piyano'nun Delikanlıları-2
80 kusur yaşlarındayken bile, yorumlarıyla dünyaya güzellikler sunan piyanonun delikanlıları; Cortot, Horowitz, Kempff, Rubinstein, Horszowski, Larrocha, Richter, Brendel, Arrau, de Larrocha, Haebler ve Backhaus'un kayıtları ve hayat öykülerinden ilginç anekdotlar...
58:56
Cumhuriyet Bayramı Özel
Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına adanan programda, Türk bestecilerin eserlerinden örnekler yer alıyor...
58:55
Franz Liszt 208 yaşında
22 Ekim 1811’de dünyaya gelen ünlü besteci Franz Liszt'in yaşam öyküsü ve eserlerinden örnekler...
58:56
Deniz ve Suyun Verdiği İlham
Ravel’in "Gaspard de la Nuit" adlı eserinden "Ondine"; Debussy’nin "La Mer" adlı senfonik skeçleri ile noktürnlerinden “Sirenler” başlıklı bölümleri dinliyoruz.
58:56
Yaz İzlenimleri
Gershwin’in Porgy and Bess operasından "Summertime"; Glazunov’un "Mevsimler" balesinden dinlediğimiz "Yaz" başlıklı bölüm; Webern’in "Yaz Rüzgarında" adlı eseri; Berlioz’un "Le spectre de la rose" adlı şarkısı; Kodaly’ın "Yaz Akşamı" adlı orkestra konçertosu ve Grieg’in "Yaz Akşamı" başlıklı eserlerini dinliyoruz.
58:56
Gustav Mahler
Gustav Mahler'in hayat öyküsü ve eserlerinden örnekler...
58:56
Friedrich Nietzsche 175 yaşında
15 Ekim 1844 tarihinde dünyaya gelen Alman filozof ve şair Friedrich Nietzsche’nin yaşam öyküsü ile ilham verdiği bestecilerin yapıtları ve kendi bestelerinden örnekler...
59:07
Gümüşlük Festivali Özel 3
Beethoven’ın 4. piyano konçertosu; gitarist Begül Erhan’ın "Anadolu Halk Şarkıları" adlı albümünden bir seçki ve Mathias Eick Beşlisi'ni dinliyoruz.
58:55
Clara Schumann 200 yaşında
Romantik dönemin önde gelen besteci-piyanistlerinden biri olan Clara Schumann'ın Op.7 la minör piyano konçertosu, Liebst du um Schönheit, Op.20 Robert Schumann’ın bir teması üzerine çeşitlemeler, keman ve piyano için üç romansını dinliyoruz.
58:56
Vladimir Horowitz 116 yaşında
Modern piyanizmin en öenmli isimlerinden Vladimir Horowitz'in hayat öyküsü ve kayıtları...
58:56
Ağaçların İlham Verdiği Eserler
Schubert’in "Lindenbaum" şarkısı, Schumann’ın "Op.82 Waldszenen", Johann Strauss’un "Viyana Ormanları’ndan Masallar", Heitor Villa Lobos’un "Amazon Ormanı" adlı senfonik şiirinden bir bölüm, George Butterworth’un "The Banks of Green Willow" ve Dvorak’ın Op.68 "Bohemya Ormanı'ndan" adlı eserlerini dinliyoruz.
58:56
Gümüşlük Festivali Özel 4
Bottesini’nin "Sonnambula Fantazisi" ile Chopin’in Op.58 si minör piyano sonatını dinliyoruz.
58:56
Gümüşlük Festivali Özel 5 ve Martinu
16.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne katılan sanatçıların kayıtlarından ve konser programlarında yer alan eserlerden örnekler ile 60. ölüm yıl dönümü olan Çek besteci Bohuslav Martinu’nun eserlerini dinliyoruz.
58:56
Gümüşlük Festivali Özel 1
16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne katılan sanatçıların kayıtlarından ve konser programlarında yer alan eserlerden örnekler...
58:54
Genç Müzisyenlere Tavsiyeler
Gülsin Onay'ın genç müzisyenlere tavsiyeleriyle başlayan programda, Hugo Alfven’in Op.37 "Dağ Kralı" adlı orkestra süiti ve Sibelius’un re minör keman konçertosu yer alıyor.
58:56
Robert Schumann ve Gümüşlük Festivali
Robert Schumann’ın 163. ölüm yıl dönümünde eserlerinden örneklerin yanı sıra, 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne katılan sanatçıların kayıtlarından ve konser programlarında yer alan eserlerden bir seçki dinliyoruz.
58:53
Gümüşlük Festivali Özel 2
16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne katılan sanatçıların kayıtlarından ve konser programlarında yer alan eserlerden örnekler...
58:56
Ottorino Respighi 140 yaşında
Ottorino Respighi'nin 140. doğum gününde, ünlü orkestra yapıtları "Roma Çeşmeleri", "Roma Çamları", "Roma Şenlikleri"nden bölümler dinliyoruz.
58:56
İstanbul Müzik Festivali Özel
Beethoven'ın Op.37 do minör 3 numaralı piyano konçertosu ile Rachmaninoff’un 3. piyano konçertosundan bir bölümler dinliyoruz.
58:56
Florent Schmitt ve Jacques Offenbach
Az tanınan Fransız bestecilerden biri olan Florent Schmitt'in eserlerini ve 200. doğum yıl dönümü vesilesiyle Fransız besteci Jacques Offenbach’ın eserlerinden örnekler ve yaşam öyküsünü dinliyoruz.
59:01
Erkki Melartin
1875-1937 yılları arasında yaşamış olan Fin besteci Erkki Melartin'e ait eserleri dinliyoruz.
58:55
Gluck, Berlioz, Beethoven
Erken klasik dönemin kilometre taşlarından biri olan Gluck’un "Orfeo" ve "Euridice" operasından "Kutsanmış Ruhların Dansı" ve Beethoven’ın 3 numaralı "Leonore" uvertürünü dinliyoruz.
58:57
Haziran Doğumlu Dört Besteci
Edward Elgar'ın "In Smyrna", "Op.51 Chanson de matin"; Schumann'ın "Op.16 Kreisleriana"; Grieg'in "Op.54 lirik süit"inden bölümler, Khachaturian’ın "Spartacus balesinden adagio" eserlerini dinliyoruz.
58:56
Şostakoviç ve Scriabin
Shostakovich'in 24 Prelüd ve Füg’ünden bölümler, Scriabin'in Op.28 Fantezi ve Scriabin’in Op.72 Vers la Flamme eserlerini dinliyoruz.
58:36
Dünya Caz Günü Özel
Klasik müzikle cazın buluştuğu eserler, usta yorumcuların kayıtlarından, Dünya Caz Günü'ne özel bir programda buluşuyor. Mozart’ın K488 piyano konçertosunun ikinci bölümü, Chick Corea’nın “Kıtalar” adlı Caz Beşlisi ve oda orkestrası için konçertosundan bölümler, Gershwin Rhapsody in Blue, Nice’N’Easy, Jazz Sebastina Bach...
58:55
Doğum Yıldönümlerinde Brahms ve Çaykovski
Brahms’ın Op.101 do minör piyanolu üçlüsü ile Çaykovski’nin sol majör 2 numaralı piyano konçertosundan bölümler...
58:56
J.S.Bach ve Goldberg Çeşitlemeleri Uyarlaması
Dmitry Sitkovetsky, Bach’ın 300. doğum yıldönümü için, Goldberg Çeşitlemeleri’ni yaylı çalgılar üçlüsü için düzenlemiş. Kemancı Julian Rachlin, viyolacı Nobuko Imai ve viyolonselci Mischa Maisky'yi bir araya getiren 2006 tarihli kayıtlardan seçkiler dinliyoruz.
59:12
23 Nisan Özel
Britten "Playful Pizzicato" Simple Symphony, Debussy Çocukların Köşesi, Schumann Op.15 Çocukluk Manzaraları...
58:56
Mozart, Rachmaninoff, Bartok
Mozart KV 501 Andante ve 5 çeşitleme, Rachmaninoff iki piyano için Op.17, 2 numaralı suit, Bartok’un iki piyano ve vurmaçalgılar için konçertosu.
58:56
Saygun'un öğretmeni Vincent D'Andy
Vincent d’Indy piyano ve orkestra için yazdığı "Bir Fransız Dağ Havası Üzerine Senfoni"; Op.29 klarnet, piyano ve cello için üçlüsünden bir bölüm; Op.63 mi majör piyano sonatından bir bölüm; Op.40 Fervaal uvertürünü dinliyoruz.
59:26
J.S.Bach ve Brandenburg Konçertoları
Bach'ın, her birini değişik çalgı birleşimleri için tasarladığı Brandenburg konçertolarını dinliyoruz.
58:58
Şehrazad Senfonik Süiti
Rimsky Korsakov'un Şehrazad Senfonik Süitini dinliyoruz.
59:46
Ludwig van Beethoven
L. Van Beethoven'a ait fa minör 1 numaralı piyano sonatı, fa minör 11 numaralı yaylı çalgılar dörtlüsü ve 9. Senfoniden bir bölüm dinliyoruz.
59:46
Verda Erman Anısına
Verda Erman anısına yayınlanan albümden seçmeler ile Chopin’in 2. piyano konçertosu, Brahms’ın Op.35 Paganini Varyasyonlarını dinliyoruz.
58:56
Boyce, Delius, Britten
Farklı yüzyıllarda aynı topraklarda doğup büyümüş olan William Boyce, Frederick Delius ve Benjamin Britten’ın üç tipik eserini dinliyoruz. William Boyce’un re majör, 11 numaralı uvertürü, Frederick Delius’un North Country Sketches, Britten’ın keman ve viyola için si minör ikili konçertosu...
58:57
Shostakovich Film Müzikleri
Çağımız müzik dilinin en yetkin isimlerinden olan Dmitri Şostakoviç’in film müziklerinden örnekler dinliyoruz.
58:56
Frederic Chopin Doğum Yıldönümü
Chopin'in Op.58 si minör piyano sonatı ile 1. Piyano Konçertosu'ndan bölümler dinliyoruz.
58:56
Rachmaninoff / Grieg Albümü
Rachmaninoff’un 2. Piyano Konçertosu ile Grieg’in la minör piyano konçertosunun kaydının yer aldığı albümden seçkiler dinliyoruz.
58:54
Cesar Frank
Cesar Franck'in piyano ve orkestra için senfonik çeşitlemelerine kulak veriyoruz.
58:57
Mozart'ın izinde Mannheim
W.A.Mozart'ın do majör piyano sonatı ile Liedler'in 39. Senfoni'sini dinliyoruz.
59:09
Kuzeyli Besteciler
J. Sibelius Op.47 re minör keman konçertosu ile H. Alfven'in Op.47, 3 numaralı İsveç Rapsodisi'ni dinliyoruz.
58:56
Avrupa Turnesi
Mozart’ın re minör piyano konçertosu, Franz Liszt’in "Mecidiye Marşı", Haydn’ın fa minör çeşitlemeleri, Chopin’in Andante Spianato ve Grand Polonezi eşliğinde, Avrupa turnesinin gerçekleşeceği şehirlere müzikal bir yolculuk...
59:18
Etüdler
Chopin, Rachmaninoff, Liszt, Scriabin ve Debussy’nin etütlerini çeşitli yorumculardan dinliyoruz.
58:57
Yeni Yıl Özel
J. Strauss, Chopin, Tchaikovsky, Khachaturian ve Swingle Singers'a ait valsleri dinliyoruz.
58:54
Chopin, Mozart ve Beethoven'ın Gençlik Eserleri
Mozart'ın 8 yaşındayken bestelediği do majör keman piyano sonatı, Beethoven’ın 15 yaşındayken bestelediği 3 numaralı do majör piyanolu dörtlü, Chopin’in 18 yaşındayken bestelediği Op.4 1 numaralı do minör piyano sonatı.
58:53
Gülsin Onay Piyano Günleri Özel
Tekirdağ Süleymanpaşa’da gerçekleşmekte olan 4.Gülsin Onay Piyano Günleri’ne katılan piyanistler Burçin Büke, Pierre Reach, Gökhan Aybulus, Sofia Gülbadamova'nın kayıtları. B.Büke Foça Tangosu, F.Liszt L’idee fixe, S.Rachmaninoff Paganini’nin Bir Teması Üzerine Rapsodi, E. Von Dohnanyi Piyano Konçertosundan bir bölüm.
58:57
Berlioz Fantastik Senfonisi piyano uyarlaması
Pierre Reach’e ait "Berlioz’un Fantastik Senfonisi" eserinin piyano uyarlamasını dinliyoruz.
58:56
10 Kasım Özel
W.A.Mozart KV 466 re minör no.20 piyano konçertosu, E.Elgar Enigma Çeşitlemelerinden Nimrod, F. Chopin Op.22 Andante Spianato ve Grand Polonaise, Saygun Ağıt.
58:55
Öğretmenler Günü Özel
24 Kasım öğretmenler gününde, hayatıma ve sanatıma yön vermiş öğretmenlerimi bir kez daha saygı ve sevgiyle anıyorum. F. Chopin Op.74, 17 şarkısından seçmeler, Chopin 4 Impromptus,
58:57
Cumhuriyet Bayramı Özel
Cumhuriyetimizin 95.yılını, genç bestecilerin yarışmalarda ödül kazanmış yapıtları eşliğinde kutlayan bir program. Utar Artun Paradoks, Bogatay Köprülü piyano konçertosu.
58:56
Hikmet Şimşek
12 Ekim 2001’de 77 yaşındayken aramızdan ayrılan, Türk bestecilerine, özellikle Türk Beşleri'ne adadığı hizmetleriyle tanınan değerli orkestra şefi Hikmet Şimşek'i, 17.ölüm yıldönümünde, onu hatırlayanlarla birlikte yad etmek, tanımayanlara da tanıtmak amacıyla hazırlanmış bir program. Ulvi Cemal Erkin 2.senfonisinden bir bölüm, Cemal Reşit Rey’in Türk Rapsodisi’nden bölümler.
58:57
Eylül Şarkıları, Sonbahar Eserleri
K.Weill September Song, J.Kern All the Things You Are, G.Enescu Prelüd ve Füg, S.Barber keman konçertosundan bir bölüm, E.Grieg Op.54 la minör piyano konçertosundan bir bölüm, E. Grieg Op.54 Lirik Süit
59:12
Schumann, Chopin ve Debussy
C.Debussy İmajlar, R.Schumann Op.17 do majör Fantezi, F.Chopin Op.49 Fantazi
58:48
15. Uluslararası Gümüşlük Festivali Özel-3
15. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali özel program-3. Festivale daha önce katılan sanatçıların kayıtları, gerçekleşen konserlerin ve masterclassların haber ve bilgileri. Bülent Evcil ve Raffaele Trevisani'nin; Milano Devlet Kütüphanesi'nde yaptıkları ortak çalışma sonucunda, Milano La Scala Operası'nda buldukları, tarihin ünlü flütçüleri Galli ve Rabboni'nin, bugüne kadar gün yüzüne çıkartılmamış, iki flüt eserlerinin yer aldığı albüm. R.Galli Op.46 Donizetti’nin Linda di Chamounix operası üzerine Cappriccio, A.Vivaldi 4 keman için konçertosunun J.S. Bach tarafından yapılan uyarlamasından bir bölüm, S.Rachmaninoff 3.piyano konçertosundan bir bölüm, S.Rachmaninoff Op.19 viyolonsel sonatından bir bölüm, F.Mendelssohn Op.54 Variatons Serieuse.
58:56
15. Uluslararası Gümüşlük Festivali Özel-2
15. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali özel program-2. Festivale daha önce katılan sanatçıların kayıtları. V.Martynov The Beatitudes, S.Rachmaninof İtalyan Polkası, L.van Beethoven "Waldstein" no.21 piyano sonatından bir bölüm, F.Mendelssohn Op.44, no.2 yaylı çalgılar dörtlüsünden bir bölüm, P.I.Çaykovski'nin Op.50, la minör piyanolu üçlüsünden bir bölüm.
59:03
15. Uluslararası Gümüşlük Festivali Özel-1
15. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali özel program-1. Festivale daha önce katılan sanatçıların kayıtları. I.Stravinsky Petruşka süiti Rus Dansı, F.Chopin Op.6, no.17 Noktürn, B.Britten no.1 re majör yaylı çalgılar dörtlüsünden bir bölüm, C.Domeniconi Koyunbaba, F.Schmitt konçertant senfonisinden bir bölüm, S.Prokofiev Savaş ve Barış operasından Vals.
58:56
İspanyol Esintisi
R.Korsakov Capriccio Espagnol Op. 34, E.Granados 12 Danzas españolas Op. 5, C.Debussy "Iberia".
58:57
Paris
Yüzyıllardır kültür ve sanatın önde gelen merkezlerinden biri olan Paris'in ilham verdiği, yaklaşık 100’er yıl arayla bestelenmiş üç eser.W.A. Mozart "Paris" re majör senfoni, F.Delius Paris: Bir Noktürn “Muhteşem Bir Şehrin Şarkısı”, Gershwin Paris’te Bir Amerikalı.
58:56
Busoni Tekniği, "Yolda" konseri
Piyano pedagojisinde önemli ekollerden biri olan Busoni tekniği ve İstanbul Müzik Festivali "Yolda" konseri kaydından bölümler. J.S.Bach Chaconne Busoni düzenlemesi , J.S. Bach "Ich ruf" Busoni düzenlemesi, J.S. Bach koral “Wachet auf” Busoni düzenlemesi, F.Busoni Carmen Fantazisi, J.S.Bach koral prelüd "Nun komm" Busoni düzenlemesi, F. Busoni Indian Diary birinci kitap.
58:56
Robert Schumann
208 yıl önce, 8 Haziran 1810’da dünyaya gelen Robert Schumann’ın eserleri. R.Schumann Op.9 Carnaval bölümler, R.Schumann Op.48 Dichterliebe şarkı dizisi seçmeler, R. Schumann piyano konçertosundan bir bölüm.
58:56
Wilhelm Kempff
27 yıl önce, 23 Mayıs 1991’de hayata veda eden, büyük piyanist Wilhelm Kempff'in referans kayıtları. F.Schubert moment musicale, Schubert “Wanderer- gezgin” başlıklı do majör Fantezi, J.S.Bach BWV 645 koral “Wachet auf” Busoni düzenlemesi, L. Van Beethoven no.29 numaralı "Hammerklavier" piyano sonatından bir bölüm.
58:57
Anneler Günü Özel Programı
F. Chopin Op.66, do diyez minör Fantasie ve Impromptus, W.A.Mozart K310, la minör, no.8 piyano sonatı, F.Mendelssohn Op.14 Rondo ve Capriccioso, P.I.Çaykovski Op.23, 1.piyano konçertosundan bir bölüm, S.Rachmaninoff Vocalise.
59:21
Klasik müziğin üç büyük B’si
J.S.Bach BWV 639 koral “Ich ruf zu dir” Busoni düzenlemesi, Brahms Op.119, no.1 ve 2 Intermezzo, J.S.Bach BWV 645 koral “Wachet auf” Busoni düzenlemesi, Beethoven “Veda” Piyano Sonatı, J.S.Bach’ın BWV 971 İtalyan konçertosu.
58:55
Kontrbas İçin Yazılmiş Eserler
Giovanni Bottesini no.1 re majör Elegy, Serge Koussevitzky kontrbas ve orkestra için konçertodan üçüncü bölüm, Giovanni Bottesini no.2 si minör 2 kontrabas konçertosu, Giovanni Bottesini keman ve kontrbas için Grand Duo Concertant, Bottesini “Mendelssohn tarzı” Grand allegro, Reinhold Glière Intermezzo ve Tarantella, Paul Hindemith kontrbas sonatından bir bölüm.
59:10
Joseph Haydn'ın 286. Doğum Günü
18. Yüzyılın son yarısında yaşayan en önemli bestecilerden biri, Joseph Haydn.
59:59
18 Mart Özel Program
Prof. Dr. Ozan Evrim Tunca'nın konuk olduğu 18 Mart Çanakkale Zaferi yıl dönümü özel programı. Ahmed Adnan Saygun’un bestelediği “Atatürk'e ve Anadolu'ya Destan, Beethoven 9. senfoni son bölüm.
58:57
Sol El İçin Yazılmış Eserler
Chopin’in 208.doğumyıldönümü, sağ elini birinci dünya savaşında kaybeden ünlü piyanist Paul Wittgenstein’ın 57.ölüm yıldönümü, onun ısmarladığı sol el için bestelenmiş piyano yapıtları. Chopin 1.piyano konçertosu birinci bölüm, Ravel sol el için konçerto’dan bir bölüm, Prokofiev sol el için 4.piyano numaralı konçertosundan bir bölüm, Scriabin Op.9 sol el için iki parça.
59:05
Edvard Grieg Özel
Edvard Grieg’in piyano müziği ve şarkıları. E.Grieg Op.43 Lirik parçalardan “Bahara”, E.Grieg la minör Op.16 piyano konçertosu, E.Grieg Op.48 6 şarkı.
58:48
Felix Mendelssohn Özel
3 Şubat 1809’da Hamburg’da dünyaya gelen Felix Mendelssohn’un 209.doğum günü özel program. F.Mendelssohn Op.54 Variatons Serieuse, F.Mendelssohn Fingal Mağarası Uvertürü
59:25
Dmirti Shostakovich Film Müzikleri
Ülkemizde çok sevilen ve eserleri sık sık seslendirilen besteci Dmirti Shostakovich’in film müziği eserleri.
58:56
Yeni Yıl Özel
Manuel de Falla’nın İspanya Bahçelerinde Geceler adlı eserini (1915) piyanist Martha Argerich ve Daniel Barenboim yönetimindeki Paris Orkestrası; Felix Mendelssohn'un Op.62, 6 numaralı bahar şarkısını Daniel Barenboim; W.A. Mozart’ın “Jeunehomme” başlıklı 9.piyano konçertosunu Clara Haskil; Johann Strauss’un Wo die zitronen blüh’n adlı valsini Wiener Johann Strauss Kapelle seslendiriyor.
58:56