Egemenlik Milletindir

Hemen Dinle
Durdur

Bölümler

26 bölüm 11:18:59
Tanıtım Bölümü - Attila İlhan ve Atatürk
TBMM'nin açılışının 100. yıldönümünde, Milli Mücadele'yi ve meclisi tanıtmayı amaçlayan yarı drama belgeselimizin tanıtım bölümü. Attila İlhan'ın Kurtuluş Savaşı ve Atatürk konulu röportajından bir bölüme yer veriliyor.
1. Bölüm
28:00
1. Bölüm - İnebolu'da Bir Vapur
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanan Kemal, kendini yüz yıl önceki İnebolu'da, bir vapurda bulur. Şaşkınlık içindedir. Yeni tanıştığı Ali Kadri ile dost olacaktır.
2. Bölüm
26:30
2. Bölüm - Ankara'ya Yolculuk
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanırken kendini yüz yıl önceki İnebolu'da, bir vapurda bulan Kemal, Millî Mücadeleye katılmak üzere İstanbul'dan gelen Ali Kadri ile Ankara'ya doğru bir yolculuğa başlar.
3. Bölüm
25:00
3. Bölüm - Ankara'ya Varış
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanırken kendini yüz yıl önceki İnebolu'da bulan Kemal, uzun bir yolculuktan sonra Ali Kadri ve arkadaşları ile Ankara'ya varır. İstasyonda telgraf yazışmaları ile görevlendirilir.
4. Bölüm
25:16
4. Bölüm - Hemşire Seniha
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanırken kendini 1920 yılında bulan Kemal, yaralı arkadaşı Nazım'ı ziyarete gittiğinde gönüllü genç hemşire Seniha ile tanışır. Seniha aslında İstanbul'da müzik öğretmenidir.
5. Bölüm
26:11
5. Bölüm - Mücadele Sürerken
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanan Kemal, kendini 1920 yılında, Millî Mücadelenin içinde bulur. Yusuf, Seniha ve Dr. Nihat Bey hayatındaki yeni ve önemli isimlerdir.
6. Bölüm
26:12
6. Bölüm - Cepheye Giderken
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanan Kemal kendini 1920 yılında, Millî Mücadelenin içinde bulur. Ali Kadri, Manastırlı Kemal ve diğer gençler cepheye giderken Kemal, istasyonda, yazışmalarla görevlendirilir.
7. Bölüm
27:29
7. Bölüm - Meclis Açılışı Yıldönümü
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanırken kendini 1920 yılında bulan Kemal, Meclisin açılışının birinci yıldönümündeki yemekte Seniha'yı daha yakından tanımaya başlar, ondan hoşlandığını fark eder.
8. Bölüm
23:44
8. Bölüm - Ankara'da Günler
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanırken kendini 1920 yılında bulan Kemal, Ankara'ya iyice alışmış, eski hayatına dönme isteğinden vazgeçmiştir. Lisede okurken Meclis'te çalışmaya başlayan Yusuf'u kardeşi gibi sevmeye başlamıştır.
9. Bölüm
27:50
9. Bölüm - Mustafa Kemal'le Tanışma
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanırken kendini 1920 yılında bulan Kemal, bir fotoğraf stüdyosunda yaptığı ek iş sayesinde Mustafa Kemal'le tanışma fırsatını bulur. Çankaya Köşkü'nde onun fotoğrafını çekeceklerdir.
10. Bölüm
26:25
10. Bölüm - Seniha ve Kemal
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanan Kemal kendini 1920 yılında, Millî Mücadelenin içinde bulur. Seniha ile birbirlerinden hoşlanmakta fakat ikisi de bunu belli etmekten kaçınmaktadır.
11. Bölüm
27:00
11. Bölüm - Sakarya Savaşı'ndan Önce
Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir belgesel çekmeye hazırlanan Kemal kendini 1920 yılında, Millî Mücadelenin içinde bulur. Seniha'nın çocukluk arkadaşı Adile Ankara'ya gelmek üzere evden kaçmıştır. Sakarya Savaşı başlamak üzeredir.
12. Bölüm
28:09
12. Bölüm - Savaş Bölgesine Yolculuk
Kemal, Seniha'nın arkadaşı Adile'yi bulmak üzere Polatlı'ya gitmeye karar verir. Bu tehlikeli bir yolculuktur çünkü orası savaş bölgesidir. Fakat Seniha da bu yolculuğa katılmak üzere ısrar eder.
13. Bölüm
26:35
13. Bölüm - Polatlı'ya Doğru
Adile'yi bulmak üzere Polatlı'ya doğru yola çıkan Seniha ve Kemal, yolda bir grup düşman askeriyle karşılaşır ve çatışmak zorunda kalırlar. Kemal omzundan yaralanır.
14. Bölüm
24:31
14. Bölüm - Kemal'in Tedavisi
Omzundan yaralanan Kemal, Malıköy İstasyonu'ndaki hastaneye kaldırılır. Nöbetçi doktor ve Seniha onu zor şartlarda ameliyat eder. Kemal kendine geldiğinde Seniha başucundadır.
15. Bölüm
23:32
15. Bölüm - Kemal'in Aşkı
Malıköy'e gelen Adile, Seniha ve Kemal bindikleri trenle Ankara'ya dönerken, Kemal sonunda Seniha'ya onu sevdiğini söyler. Seniha çok mutlu olur.
16. Bölüm
27:00
16. Bölüm - Sakarya Zaferi
Kemal yavaş yavaş iyileşirken, Anadolu'da da işler iyiye gitmektedir. Sakarya Harbi kazanılmış, halkın morali yerine gelmiştir.
17. Bölüm
27:08
17. Bölüm - Gazi Mustafa Kemal Paşa
Mecliste Mustafa Kemal Paşa'ya "gazilik" ve "mareşallik" unvanı verilirken, Kemal de gelişmeleri Hakimiyet-i Milliye gazetesinde yazan Yakup Kadri Bey'in yazılarından takip eder. Artık işe başlayacak kadar iyileşmiştir.
18. Bölüm
24:00
18. Bölüm - Mehmet Akif Ersoy
Kemal, yüz yıllık yolculuğuna başlayalı tam iki yıl olmuştur. O günlerde Yusuf'la Mehmet Akif Ersoy'un yaptığı konuşmalardan birini dinlemeye giderler.
19. Bölüm
26:02
19. Bölüm - Taarruz Beklentisi
Herkes bir taarruz beklentisi içindedir. Mecliste bu konudaki tartışmalar artmaktadır. Seniha'nın ise beklentisi Kemal'den gelecek bir evlilik teklifidir. Fakat bu teklif bir türlü gelmez.
20. Bölüm
26:14
20. Bölüm - Büyük Taarruz Hazırlıkları
Büyük Taarruz için hazırlıklar devam ederken Kemal, Mustafa Kemal Paşa'nın emriyle, fotografçı Galip Bey'le birlikte İstanbul'a gizli bir görev için gönderilecektir. Bu durum Seniha'yı daha da tedirgin etmiştir.
21. Bölüm
26:15
22. Bölüm - Kadıköy
Kemal, İstanbul'a gelince, 2020 yılında yaşadığı evin bulunduğu yeri, Kadıköy'ü ziyarete gider. Moda'da, sahilde dolaşır. Deniz kıyısında bir kır kahvesine oturur. Bir müzik çalmaya başlar. Bu müzik onu yeni ve uzun bir yolculuğa daha sürükleyecektir.
22. Bölüm
25:40
21. Bölüm - İstanbul
Kemal Galip Bey'le çıktığı İstanbul yolculuğunda, İleri gazetesinin sahibi Suphi Nuri Bey'le röportaj yapmaya gider. İstanbul işgalci askerlerle doludur ve burada Ankara'dan bambaşka bir hava esmektedir.
22. Bölüm
25:44
23. Bölüm - Geleceğe Dönüş
Kemal, Moda'daki kır kahvesinde dinlediği müzikle uyuyakalır ve kendini yeniden 2020 yılında, Kadıköy'deki evinde bulur. Bu kez şaşkınlık sırası annesi ve kardeşindedir. Seniha ise dört gözle Kemal'i beklemektedir.
24. Bölüm
24:49
24. Bölüm - Sona Doğru
Kemalin kadrindeki değişiklikler sona doğru yaklaşmaktadır.
25. Bölüm
26:12
25. Bölüm - Son
Yaptığı yüzyıllık yolculukta ulusun kaderi, Kemal'in de kaderi olmuştur. 30 Ağustos'ta sona eren Büyük Zafer Türk halkının kurtuluşu olurken, Kemal'in hikayesi nasıl sonlanacaktır?
26. Bölüm
27:20