6 Bölüm

01:49:20
Tüm Bölümler
Tüm Bölümler
Çalınmayanlar
Devam Edenler
Yeniden Eskiye
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Alfabetik

1. Bölüm - Efruz Bey

Ahmet Bey, varlıklı bir Osmanlı ailesinin oğludur. Arkadaşları ile sık sık toplanıp çeşitli dünya meselelerinden konuşurlar. Toplantılardan birinde Osmanlı İmparatorluğu'nda, asalete neden önem verilmediğinden söz açılır.
19:28
1. BÖLÜM

2. Bölüm - Efruz Bey

Avrupa'da bütün asillerin birer ünvanı olduğunu söyler ve kendilerine ne gibi birer ünvan taşımaları gerektiğini düşünürler, hepsi hayal güçlerinin olağanca genişliğiyle cedlerini anlatırlar ve kendilerine Prens, Marki gibi ünvanlar verirler.
18:44
2. BÖLÜM

3. Bölüm - Efruz Bey

Arkadaşlarından biri, hava atmak için diğer dostlarını kendi evi olarak tanıttığı bir kumarhaneye getirir ve orada zaptiyelerin baskını ile tutuklanarak altı ay hapse mahkum edilir. Şimdi, Ahmet Bey'in çalıştığı dairedeyiz.
17:22
3. BÖLÜM

4. Bölüm - Efruz Bey

Ahmet Bey, çalıştığı dairede hürriyetin ilan edildiğini öğrenir. Kanun-i Esasi kabul edilmiştir. Derhal hürriyet kahramanı kesilir ve kendisinin ilan ettirdiğini söyler.
18:45
4. BÖLÜM

5. Bölüm - Efruz Bey

Ahmet Bey, Sulukule'den Yıldız'a bir tünel kazarak saraya girdiğini ve Padişah'a, hürriyeti tabanca zoruyla ilan ettirdiğini söyler. Halk ona adını sorduğunda Ahmet Bey, adını ertesi gün açıklayacağını bildirir. O gece sözlükleri karıştırır ve kelime anlamı "ışıklandırıcı" olan Efruz'u kendine seçer.
18:33
5. BÖLÜM

6. Bölüm - Efruz Bey

Kısa zamanda tüm ünü İstanbul'a yayılan Efruz Bey, halkın hürriyet kahramanıdır.
16:26
6. BÖLÜM