Edebiyat Söyleşileri

Listeme Ekle
Ahmet Murat Özel’in hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri, Türk edebiyatını, ülkemizdeki ve dünyadaki güncel edebiyat tartışmalarını TRT 2 ekranına taşıyor. Özel, her hafta farklı bir konuyu yazarlar, şairler, eleştirmenler ve edebiyat tarihçileriyle konuşacak.

Bölümler

20 bölüm 18:07:16
Seval Şahin
Ahmet Murat ile Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, konuğumuz Prof. Dr. Seval Şahin ile yazarın uzmanlık alanları olan polisiye edebiyatını ve Ahmet Hamdi Tanpınar'ı konuşuyoruz.
20. Bölüm
50:15
Necip Tosun
Ahmet Murat ile Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuğumuz yazar Necip Tosun ile hem kendi öykü serüvenini hem de öykü kuramını konuşuyoruz.
19. Bölüm
52:15
Silvan Alpoğuz & İrem Ertuğrul
Ahmet Murat ile Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuklarımız, öykü yazarları İrem Ertuğrul ve Silvan Alpoğuz ile son kitaplarından hareketle Türk öykücülüğünü konuşuyoruz.
18. Bölüm
53:01
Ali Emre
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuğumuz, şair-yazar Ali Emre.
17. Bölüm
52:33
Prof. Dr. İnci Enginün
Ahmet Murat’ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri’nin bu bölümünde konuğumuz, Yeni Türk Edebiyatı alanında yaptığı çalışmalarıyla tanıdığımız Prof. Dr. İnci Enginün.
16. Bölüm
52:30
Hicabi Kırlangıç & Dilaver Gürer
Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, Şeb-i Arus münasebetiyle Konya'dayız. Ankara Ünivesitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç ve Necmetttin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Gürer ile Mevlana Celaleddin Rumi'nin eserlerini ve edebi yönünü konuşuyoruz.
15. Bölüm
01:45:01
Murat Yalçın
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, 90 kuşağının önemli öykücülerinden Murat Yalçın ile yayıncılık serüvenini konuşuyoruz.
14. Bölüm
51:52
Cemal Şakar
Ahmet Murat ile Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuğumuz, öykü yazarı Cemal Şakar.
13. Bölüm
52:13
Necati Tonga
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, yazar Necati Tonga ile "Bir Edebi Muhit Olarak Ankara" çalışmasından hareketle keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz.
12. Bölüm
51:35
Ali Ayçil
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuğumuz, şair ve yazar Ali Ayçil.
11. Bölüm
53:29
Gönül Yonar
Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, yazar Gönül Yonar ile mitolojiyi, yaratılış ve kıyamet mitlerini ve Türk edebiyatında "fantastik" türün kökenini konuşuyoruz.
10. Bölüm
50:40
Işık Öğütçü
Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, vefatının 50. yıl dönümü sebebiyle yazar Orhan Kemal'i, oğlu Işık Öğütçü ile konuşuyoruz.
9. Bölüm
51:43
Ayfer Tunç
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, yazar Ayfer Tunç ile roman ve edebi serüvenini konuşuyoruz.
8. Bölüm
52:49
Dr. Yalçın Armağan
Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, akademisyen Dr. Yalçın Armağan ile "İmkansız Özerklik: Türk Şiirinde Modernizm" başlıklı kitabından hareketle Türk şiirini konuşuyoruz.
7. Bölüm
52:05
Güray Süngü
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuğumuz, roman ve öykü yazarı Güray Süngü ile "Sayıklar Bir Dilde" isimli son kitabından hareketle keyifli bir söyleşi gerçekleştiriyoruz.
6. Bölüm
50:44
Elif Hümeyra Aydın & Emin Gürdamur
Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuklarımız, öykü yazarları Elif Hümeyra Aydın ve Emin Gürdamur.
5. Bölüm
50:23
Hayriye Ünal
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, şair Hayriye Ünal ile şiir serüvenini, eleştiri-kuram kitaplarını ve editörlük mesleğini konuşuyoruz.
4. Bölüm
52:40
Münir Üstün
Ahmet Murat'ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, yayıncı Münir Üstün ile Türkiye'de kitap yayıncılığını konuşuyoruz.
3. Bölüm
49:03
Faruk Duman
Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde, yazar Faruk Duman ile "Tom Sawyer'ın Kitap Okuduğu Kulübe" kitabından hareketle keyifli bir söyleşi gerçekleştiriyoruz.
2. Bölüm
50:31
Bahtiyar Aslan
Ahmet Murat ile Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde konuğumuz, akademisyen yazar Dr. Bahtiyar Aslan.
1. Bölüm
51:44