Dört Köşe

Bölümler

51 bölüm 50:09:45
Rüyadan Sonra
"Peter, Faure, Tedesco,Bach’ın güzel eserlerini Praetorius ve Reger’nın ses için yazdıkları izliyor, Viyolonselden Dvorak ve Kasado’nun notalarını dinliyor, Strauss ve Lehar’nın Vals’leri ile sizleri dans etmeye davet ediyoruz. "
59:00
Orkestranın Yorumundan “ Csárdás ”
"S. Meyer, S. Sanders, L.Webber’in güzel yorumları ile başlıyor, A.Kraus ve C.Studer’ın muhteşem sesleri ile devam ediyor, Donizetti’yi anıyor, V. Monti’nin Orijinal eseri ile sonlanıyor “Dört Köşe”"
59:00
Martınu’dan "Tema ve Çeşitlemeler"
"“Dört Köşe” de bu bölümde Khatchaturian, Cavallini, Kresiler, Albeniz, F. Mendelssohn-Hensel, Martınu ve Massenet’nin muhteşem eserlerine yer veriyor. Eserleri Ve Yorumcuları bizi dinleyenlere saklıyoruz."
59:00
Baba Leopold Mozart
"Orkestra, flüt, piyano, gitar, kemanın yorumları ile başlıyor, muhteşem seslerden Faure,Duparc, Thomas' nın yazdıklarını dinliyor, L. Mozart’ın yaşamından kesitlerin ardından Massenet ve Albeniz’in Notaları ile neşeleniyoruz."
59:00
Haydn’ın “Mevsimler”i
"Yorumculardan bazıları;Han – Na Chang, D.Brandon, C.Davidsson, E.Goodman,C.Arrau,E. Mathis,R.Villazón, Zürih Oda Orkestrası, Monte Carlo Filarmoni Orkestrası,…bu kez bestecileri ve eserleri bizi Dinleyenlere saklıyoruz."
59:00
Viyolonselin Yorumundan Tartini
"Rostropovich, Segovia, Körmendi, Paisov’un muhteşem yorumlarını Mozart ve Verdi’nin ses için yazdıkları izliyor. Berlioz’ü güzel eseri ile anıyor. Anderson’ın Orkestraya yazdıklarıyla neşeleniyoruz."
59:00
Piyanonun Yorumuyla Addinsell
"Grainger, Falla, Dussek, Rodrigo,Mangoré‘nin güzel parçaları ile başlıyor, notalarla-sesleri buluşturan Eybler, Saint Saens, Tosti’nin şarkıları ile devam ediyor, Addinsell’i anıyor, son köşemizde Polka ve Vals’e yer veriyoruz."
59:01
Franz Schubert Quartet
"N. Kennedy, M.Teicholz, G.Rabol’un muhteşem yorumları ile başlıyor, Beach, Peccia, Spontini, Weber’in ses için yazdıklarına kulak veriyor, Dittersdorf’u anıyor, Dvorak’ın Danslarıyla neşeleniyoruz."
59:01
Britten'ı Anıyoruz
"1. köşemizde Palmgren, Dvorak, Llobet, Mendelssohn 2. köşemizde Debussy, Strauss, Ravel, Verdi 3. köşemizde Britten 4. köşemizde Offenbach ve Sullivan’ın eserleriyle yine dolu dolu “Dört Köşe”."
59:04
“Sözsüz Şarkılar”
"Bestecilerden Eccles, Saint Saens, Mendelssohn, Mozart, Vives, Gounod, Verdi ve Smetana’nın eserlerine yer veriyor, muhteşem yorumcuları ve eserleri bizleri Dinleyenlere saklıyoruz."
59:00
Yaşamıyla C.Schumann
"Saint Saens, Chopin, Schubert, Stravinsky, Rodrigo’dan parçalar, Puccini, Leoncavallo, Gounod’dan aryalar, C.Schumann’ın yaşamından kesitler ve Copland’ın Sevilen eseri buluşuyor “Dört Köşe”de."
59:00
"Alla Tosti"
"Enstrümanlardan Mertz, Liszt, Donizetti ve Herbert’in yorumları , Tosti ve Reger ’ nın şarkıları, Gershwin’in keyifli eseri ve Lanner’in Valsi buluşuyor bu programda."
59:04
Semiramide ve Emma Di Resburgo
"Carcassi, Vivaldi, Guastavino’nun keyifli notaları, Meyerbeer’nın şarkıları, Grieg ve Brahms’ın piyanoya Yazdıkları ve güzel parçalarda Eastman-Rochester Pops Orkestrasının yorumu bu programda. "
59:00
Notalarında : Leonarda Leo
"Sutcliffe, Tarrega ve Schumann’ın parçaları, Humperdinck, Strauss, Faure ve Ramirez’in ses için yazdıkları, viyolonselin Leo yorumu, Copland’ın Muhteşem eseri buluşuyor “Dört Köşe”de."
59:00
İspanyol Ritmleri
"Vivaldi, Gliére, Leclair ve Faure’nin parçalarına, Grainger, Charpentier ve Rossini’nin ses için yazdıklarına yer veriyor. Holst’u anıyor, Granados ve Gimènez’in İspanyol ritimleriyle renklendiriyoruz “Dört Köşe”yi"
59:00
Arlen’in Kaleminden
"Beethoven, Sibelius, Tailleferre’in parçalarına King’s Singers, Hendricks, Allen ve Baltsa’nın sesine , Gluck’un yaşadıklarına, Arlen’in neşeli eserine yer veriyoruz “Dört Köşe”de."
59:04
Notalarla Sesleri Buluşturan, Verdi ve Gounod
"Bononcini, Loeillet, Debussy ve Sibelius’un keyifli eserleri, notalarla seslerin Verdi ve Gounod’nun yaratıcılığında buluşması, Milhaud ve Rimsky Korsakov’un seveceğinizi umduğumuz keyifli eserleri “Dört Köşe”de"
59:03
Ağustos Ayında Doğmuş : Bernstein.
"“Dört Köşe”de Puccini, Grieg, Wieniawski, Bizet, Delibes, Torroba, Bernstein ve Auber’e yer veriyor, muhteşem Eserlerini ve yorumcuları bizi dinleyenlere saklıyoruz."
59:00
Gitarın Yorumundan Giuliani
"Korno, piyano, arp ve keman’ın yorumları ile başlıyor, Rossini’nin aryalarına kulak veriyor, Giuliani’nin gitar’a yazdıkları ile devam ediyor, Tchaikovsky ve Kajgaliyev’in orkestra eserlerine yer veriyoruz, “Dört Köşe”de."
59:00
Anderson'ı Anıyoruz.
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Alfvén ve Sor,“Sahnedeki Sesler”de Debussy ve Bellini, “Müzikal Takvim”de Anderson, “Neşeli Dakikalar”da Korsakov ve Budashkin’in eserlerine yer veriyoruz."
59:01
Orkestranın Yorumu : Casella...
"Kajanus, Romero, Schumann ve Rameau’nün güzel parçaları, L. Gencer ve A.Vanzo’nun muhteşem sesi, Casella’nın orkestra’ya yazdıkları, Anderson’ın neşeli notalarıyla renkleniyor “Dört Köşe”."
59:00
Oğul Johann Strauss...
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Hummel,Albeniz,Elgar, “Sahnedeki Sesler”de Strauss, Puccini, Mascagni, “Müzikal Takvim”de Biber, “Neşeli Dakikalar”da Strauss II ‘nin eserlerine yer veriyoruz birlikteliğimiz Süresince."
59:00
Gitarıyla Segovia...
"Harty’nin düzenlemesi, Segovia, Rabol ve Saint Saens’ın parçaları, Donizetti Massenet ve Delibes’in aryaları, Respighi’nin yaşadıkları, Lecuona’nın neşeli notaları bu rpogramda"
59:00
Romantik Akımdan Berwald
"Rossini’nin parçası Rachmaninov’un düzenlemesi, Bolzoni’nin “Menuet”si, Şarkıcılarla hayat bulan Orff, Puccini ve Cano,… Berwald’ın yaşadıkları ve Reed’in Keyifli notalarıyla renkleniyor “Dört Köşe”."
59:00
"Dans"lar, "Vals"ler
"Bach, Petrini, Dinicu ve Tchaikovsky’nin eserleri, Larmore ve Hvorostovsky’nin seslendirdikleri, Glazunov’un muhteşem eseri , Danslar ve Vals’ler ile dolu dolu “Dört Köşe”."
59:00
Johann Strauss Orkestrası
"Fiala, Liszt, Falla ve Ginastera’nın ruhumuzu besleyen eserleri, Martini ve Crescenzo notalarla sesleri buluşturduğu şarkıları, Wieniawski'nin yaşamı, Viyana Johann Strauss Orkestrasının muhteşem yorumuna Yer veriyoruz."
58:59
Méhul - “Genç Henri”
"Bu bölümde yer verdiğimiz bazı besteciler; Saumell, Ibert, Kreisler, Tchaikovsky, Méhul, Joplin Yorumcular ; Max Gossell, Jouko Harjanne, Mirella Freni, Maria Graf, Cincinnati Pops Orchestra,…diğer İsimler güzel müzikler “Dört Köşe”de"
58:59
Bernstein’in Renkli Notaları
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Myers ve Lauber, “Sahnedeki Sesler”de Rossini ve Luna , “Müzikal Takvim”de Khachaturian, “Neşeli Dakikalar”da Bernstein’in Eserlerine yer verdik bu programımızda"
59:00
Waldteufel ‘in Keyifli Notaları
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Puccini, Paradis, Turina ve Rangström. “Sahnedeki Sesler”de Mozart’ın notaları Hvorostovsky’nin muhteşem yorumu, “Müzikal Takvim”de Albeniz, “Neşeli Dakikalar”da Waldteufel ‘in keyifli eserleri."
59:00
Sousa ve Strauss’un Neşeli Eserleri
"Dört Köşe’ye Elgar, Nin ve Bellini’nin eserleri ile başlıyor, Hahn, Haydn ve Verdi’nin vokal için yazdıkları ile devam ediyor, Grieg’i anıyor ve son bölümde Sousa ve Strauss’un neşeli eserlerine yer Veriyoruz."
59:00
Muhteşem Müzikleriyle Ratatouille
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Schumann, Faure, Sor keyifli notaları, “Sahnedeki Sesler”de Boito’nun Sevilen Aryaları, “Müzikal Takvim”de J. Lanner’in yaşamı, “Neşeli Dakikalar”da Ratatouille animasyon filminden Seçtiklerimiz ‘Dört Köşe’de"
59:00
Glinka’nın Orkestraya Yazdıkları
"Obua, Arp, Piyano ve Orkestra’nın ayrı ayrı seslendirdiği eserler,şarkıcıların Brahms, Turina ve Offenbach yorumları, Faure’nin yaşamından bir kesit, Glinka’nın piyano parçasından yola çıkarak Orkestra İçin yazdığı güzel eseri,…"
59:00
Piyano'nun Yorumundan Satie
"Respighi, Tchaikovsky, Rachmaninoff’un güzel eserleri, Catalani ve Canteloube’un şarkıları, Satie’nin piyano tuşlarına yazdıkları ve Copland’ın Meksika gezisinden Sonra notaya aldıkları “Dört Köşe”de."
58:59
Gitarın Mangoré Yorumu
"Bach, Chopin ve Babajanian’ın güzel eserleri, Strauss ve Rossini’nin vokal için yazdıkları , Gitarın sesinden Mangoré ’nin notaları, Gershwin’in güzel Uvertürü “Dört Köşe”de,…"
59:00
Scriabin'in Notalarla Anlattıkları
" “Müzikseverin Günlüğü”nde Meyerbeer, Bizet, Sor ve Liszt. “Sahnedeki Sesler”de Lalo ve Dvorak . “Müzikal Takvim”de Scriabin. “Neşeli Dakikalar”da Chabrier’ye yer veriyoruz “Dört Köşe”de."
59:00
Tchaikovsky’nin Balesi...
"R. Vaughan Williams, Elgar ve Peter’nın yazdığı keyifli notalar ile başlıyor, Duparc ve Grigoriu’nun ses için yazdıkları ile devam ediyor, S. Prokofyev’i anıyor ve Tchaikovsky’nin sevilen balesinden bölümlere yer Veriyoruz."
59:00
Tarihte Bugün Glinka
"M.André, E.Pahud, C Arrau, N.Kotava’nın muhteşem yorumlarını, notalarla-sesleri buluşturan Falla, Dargomyzhsky, Donizetti, Wagner izliyor. Glinka ile yıllar öncesine gidiyor, R. McBride’ın eserini bize Dinleyenlere saklıyoruz."
59:04
Dvorak’ın Dansları
"McCandless, Merikanto, Debussy’nin keyifli notaları ile başlıyor, Haydn’ın koro ve solistlere yazdıklarına yer veriyor, Sanz’ı anıyor, ve Dvorak’ın danslarıyla Neşeleniyoruz."
59:01
Verdi’nin “Rigoletto”su
"Flüt ve Obua’nın Mozart yorumu, Rodrigo’nun orkestraya yazdıkları, Verdi’nin “Rigoletto” operasından aryalar, Barber’ın “Keman” için notaya aldıkları, Benjamin’in çok sevilen süiti,… ayrıntıları bize dinleyenlere Saklıyoruz."
59:00
Lehar'ın Opereti
"İki gitardan Pachelbel, Büyülü Arp’ tan Handel, “La Traviata” dan Aryalar, Bartok’un keman ve piyano için yazdıkları, Khatchaturian’ın Dansları ve Lehar’ın Operetinden notalar,... bu keyifli programı Dinlemeniz dileğiyle."
59:00
Puccini'nin Aryaları
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Mozart, Beethoven / arr. Kresiler, Faure “Sahnedeki Sesler”de Puccini “Müzikal Takvim”de Handel ve “Neşeli Dakikalar” da E. Coates’un eserleri yer alıyor."
59:00
Kodály’ın Neşeli Notaları
"Müzikseverin Günlüğü”nde ;Dupré, Kreisler, Gauldin, ”Sahnedeki Sesler”de: Mozart, “Müzikal Takvim”de Walton ve “Neşeli Dakikalar”da Kodály’ın eserleriyle Renkleniyor “Dört Köşe”.
59:00
Viyolonselin Yorumundan Rheinberger
"Satie’nin duygu dolu notaları, gitarın Mendelssohn yorumu, Puccini’nin vokal için yazdıkları, viyolonselin sesinden Rheinberger, Korsakoff’un Varyasyonları ve Harika bir müzikalden “Vals”, sizce hangi müzikal ?"
59:03
M. Haydn'ın Kaleminden
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Mozart, M. Haydn, “Sahnedeki Sesler”de Donizetti,“Müzikal Takvim”de F. Carulli ve “Neşeli Dakikalar” da L. Mitchell’in Eserleri yer alıyor."
59:01
Smetana’nın Keyifli Notaları
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Borodin/arr. By Sargent “Sahnedeki Sesler”de Simons, Tosti “Müzikal Takvim”de Chabrier ve “Neşeli Dakikalar” da Smetana’nın eserleri yer alıyor."
59:00
Ruhumuzu Besleyen Chopin ve Schubert
"Orkestranın yorumundan Chopin ve Schubert’in eserleri, Cherubini’nin notalarla sesleri buluşturduğu şarkıları, Torroba’nın yaşamı, Bizet ve Auber’in sevilen eserleri Bu programda buluşuyor."
58:59
F. Kreisler’i Anıyoruz
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Saint Seans, “Sahnedeki Sesler”de Schubert “Müzikal Takvim”de F. Kreisler’in eserleri ile “Neşeli Dakikalar”da da “Güzel ve Çirkin” animasyon filminden bölümler yer alıyor."
59:01
Keyifli Notalarında Granados ve Falla
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Kuula, Rachmaninoff “Sahnedeki Sesler”de Ravel, Strauss, “Müzikal Takvim”de Corelli ve “Neşeli Dakikalar” da Granados İle M. De Falla ‘nın eserleri yer alıyor."
59:00
Poulenc'i Anıyoruz
" “Müzikseverin Günlüğü”nde Vivaldi, “Sahnedeki Sesler”de Beach, Schumann, “Müzikal Takvim”de Poulenc ve “Neşeli Dakikalar”da Piston’nın eserleri yer alıyor."
59:00
The Bee Movie
" “Müzikseverin Günlüğü”nde Albinoni, “Sahnedeki Sesler”de Verdi, “Müzikal Takvim”de Pergolesi, “Neşeli Dakikalar” da The Bee Movie’den bölümler yer alıyor."
58:57
Seslerin Yorumundan Gounod
"“Müzikseverin Günlüğü”nde Marcello, “Sahnedeki Sesler”de Gounod , Dendrino“Müzikal Takvim”de E. Lalo ve “Neşeli Dakikalar”da Bernstein’in Eserleri yer alıyor."
59:01