Darbukacı

Bölümler

8 bölüm 02:41:49
1. Bölüm - Darbukacı
O zamanlar on bir yaşındaydım ve görme özürlüydüm.
1. Bölüm
20:38
2. Bölüm - Darbukacı
Ailemle arkadaşlarımla yaşadığım köyde arkadaşlarımın en küçüğü yetmiş yaşındaydı. Bütün çocuklar, gençler, orta yaşlılar kentlere göç ettiğinden, ailemin dışında herkes ihtiyardı.
2. Bölüm
20:28
3. Bölüm - Darbukacı
Annem dünyanın en kuvvetli kadınıydı ve ihtiyarlar köyünün muhtarıydı. Dünyanın en bilgili adamı olan babam da köyün öğretmeniydi. Ama bütün çocuklar gidince tek bir öğrencisi kalmamıştı zavallının. Böylece bize de İstanbul yolu görünmüştü.
3. Bölüm
19:25
4. Bölüm - Darbukacı
İstanbul'daki evimize bir türlü alışmamıştım. Köydeki köpeğim Kayrak gibi bir kılavuzum da olmadığı için sürekli bir şeylere çarpıp duruyordum.
4. Bölüm
19:53
5. Bölüm - Darbukacı
Köydeyken köpeğim Kayrak'ın kılavuzluğunda her yere gidebilirdim; ama burada dışarı adım atmama bile izin vermiyorlardı. Tekerlekli çın çınımla evin içinde dolaşıp duruyordum. Bir tek arkadaşım bile yoktu.
5. Bölüm
19:19
6. Bölüm - Darbukacı
Bir gece inanılmaz bir şey oldu. Köyde bir düğünde tanıdığım ve çok sevdiğim darbukacı ansızın çıkageldi.
6. Bölüm
20:48
7. Bölüm - Darbukacı
Artık ilk günlerde olduğu gibi sıkılmıyordum; çünkü köydeyken bir düğünde tanıdığım ve çok sevdiğim darbukacı yanımdaydı.
7. Bölüm
20:23
8. Bölüm - Darbukacı
O gece hayatında bir kez bile ağlamamış olan ben, hüngür hüngür ağladım. Ve ertesi sabah erkenden uyandırdılar. Annem çabucak giydirdi. Evde aylardır konuşulan şey gerçekleşecekti. Göz ameliyatı olacaktım.
8. Bölüm
20:51