Çocuğa Dair

Bölümler

51 bölüm 20:53:41
Çocuğa Dair - İstanbul - 28/08/2021
-
52. Bölüm
24:25
Çocuğa Dair - İstanbul - 21/08/2021
-
51. Bölüm
24:18
Çocuğa Dair - İstanbul - 14/08/2021
-
50. Bölüm
26:41
Çocuğa Dair - İstanbul - 07/08/2021
-
49. Bölüm
25:41
Çocuğa Dair - İstanbul - 31/07/2021
-
48. Bölüm
25:16
Çocuğa Dair - İstanbul - 17/07/2021
-
47. Bölüm
25:50
Çocuğa Dair - İstanbul - 24/07/2021
-
46. Bölüm
23:39
Çocuğa Dair - İstanbul - 10/07/2021
-
45. Bölüm
24:28
Çocuğa Dair - İstanbul - 03/07/2021
-
44. Bölüm
24:25
Çocuğa Dair - İstanbul - 26/06/2021
-
43. Bölüm
25:10
Çocuğa Dair - İstanbul - 19/06/2021
-
42. Bölüm
24:28
Şiirin Önemi
Öğretmen, yazar ve şair Sultan SERDAR DÖKGÖZ ile şiirin çocuk gelişimine etkilerinden bahsediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, dil gelişiminde şiirin etkilerini psikolojik yönden ele alıyor.
40. Bölüm
25:15
Masallar
Öğretmen ve yazar Fatma Zehra ŞİMŞEK ile milli değerlerimizin masallarla çocuklara aktarımı ve masal kitapları hakkında sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde ise Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, eğitim sürecinde kullanılabilecek alternatif yöntemlerle ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
39. Bölüm
25:55
Ebeveyn Tutumları
Uzm. Psk. Dan. ve Aile Dan. Sevim ATEŞ ile ebeveyn tutumlarının çocuklar üzerine etkilerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, ebeveyn tutumları ile ilgili gelen soruları cevaplandırıyor.
38. Bölüm
24:51
Çocuklarda Uyku
Uyku Danışmanı Pınar SİBİRSKY ile çocukta uyku konusunu konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, uyku problemleriyle ilgili gelen soruları cevaplandırıyor.
37. Bölüm
23:04
Çocuklarda Sorumluluk
Uzm Psk. Dan. Oya DURAK ile çocukta sorumluluk bilinci üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklara sorumluluk kazandırma ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
36. Bölüm
24:33
Oyunla Terapi
Psk. Dan. Dr. Aziz ZORLU' ile oyun terapisinden bahsederek geçen haftaki sohbetimize devam ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, oyunun iyileştirici etkisi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor. “Masal Kutusu” köşesinde ise İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masalı ve TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyı dinleyerek veda ediyoruz.
35. Bölüm
25:07
Oyunun Önemi
Psk. Dan. Dr. Aziz ZORLU ile oyunun çocuk için önemi ve iyileştirici etkilerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, oyunla ilgili gelen soruları cevaplandırıyor.
34. Bölüm
25:29
Korunmaya Muhtaç Çocuklar
Mutlu Yuva Der. Bşk. Muzaffer GÜLYURT ile korunmaya muhtaç çocuklar hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, korunmaya muhtaç çocukların psikolojilerinden bahsediyor.
33. Bölüm
24:57
Duyusal Oyunlar
Çocuk Gelişim Uzmanı ve Oyun Terapisti Özge SELÇUK BOZKURT ile duyusal oyunlar hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların bildiğimiz-bilmediğimiz yönlerini keşfetmeyle ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
32. Bölüm
25:56
Bağırmayan Anneler
Yazar ve aile danışmanı Hatice Kübra TONGAR ile bağırmanın çocuklar üzerine etkileri hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, anne-çocuk iletişimi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masalla çocuklarımızı da mutlu ediyoruz.
31. Bölüm
25:08
TEGV Çocukları
TEGV Genel Müdürü Sait TOSYALI ile TEGV faaliyetlerinden bahsediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklara verilen eğitimle ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
30. Bölüm
24:08
BİLSEM Eğitimi
Öğretmen ve yazar Öznur ÇOLAKOĞLU CAM ile BİLSEM eğitimi ve çocuk kitapları hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların gizli yetenekleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.
29. Bölüm
25:16
TOÇEV Çocukları
TOÇEV Başkanı Ebru UYGUN ile TOÇEV faaliyetlerinden bahsediliyor. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, her çocuğun okuma hakkı olduğunu vurgulayıp ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
28. Bölüm
24:30
Nadir Hastalıklar
Nadir Hastalıklar Ağı Kur. Üye. Deniz ATAKAY ile nadir hastalıklar ve tedavileri hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, hastalıkların psikolojik etkilerinden bahsediyor.
27. Bölüm
25:43
İZEV Çocukları
İZEV Bşk. Hakan KURAL ile İZEV faaliyetleri ve engelli bireyler hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, zihinsel engelli bireylerle ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
26. Bölüm
25:18
Aile İçi İletişim
Psikolog yazar Prof. Dr. Acar BALTAŞ ile aile içi iletişimin öneminden bahsediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuk ve aile ilişkisiyle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
25. Bölüm
25:16
Çocuklarda Beslenme
Diyetisyen Merve GÜNEY ile çocuklarda beslenme alışkanlıkları üzerine sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, beslenme konusunda gelen soruları cevaplıyor.
24. Bölüm
24:01
Engelli Bireylerin Eğitimi
Uzm. Klinik Psk. Ayşin Eda KARAKOÇ ile engelli bireylerin eğitimi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, özel eğitimle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
23. Bölüm
24:26
Pandeminin Olumlu Etkileri
İletişim Bilimleri Uzm. Prof. Dr. Eda ERDOĞAN aile içinde etkili iletişim ve pandeminin olumlu etkilerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, pandeminin aile içi iletişime etkisiyle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
22. Bölüm
24:59
Çocuğa Sınır Koyma
Araştırmacı yazar Prof. Dr. Üstün DÖKMEN ile çocuk-aile ilişkisi ve çocuğa sınır koyma üzerine sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuğa sınır koyma konusunda gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyı dinleyerek veda ediyoruz.
21. Bölüm
24:53
'ŞAKRAK'
Yazar Ayşe Gül KARA ZORLU ile ilk yerli ve milli kitap kahramanı 'ŞAKRAK' hakkında sohbet ediyoruz.”Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, kitap okuma alışkanlığı konusunda gelen soruları cevaplıyor.
20. Bölüm
24:18
Değerler Bilinci
Psikolog/Yazar Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU ile değerler bilinci üzerine sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, iletişim ve değerlerin aktarımı konusunda gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla veda ediyoruz.
19. Bölüm
24:45
Matematik Eğitimi
Eğitimci Ömer ARA ile çocuklarda matematik eğitimi üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, öğrenme yöntemleri ile igili tavsiyelerde bulunuyor.
18. Bölüm
24:22
Oyunla İngilizce Öğretimi
Eğitmen ve yazar Beyhan SOYDAN ÇÖREKÇİ ile oyunla İngilizce öğretimi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, öğrenmede oyunun önemi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
17. Bölüm
23:15
Anne-Babaya Tavsiyeler
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat TARHAN mutlu bir aile olmak için ebeveynlere tavsiyeler veriyor. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, ebeveynlere düşen sorumluluklardan bahsediyor. “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masal ve TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyla çocuklarımızı da unutmuyoruz.
16. Bölüm
24:02
Masalların Önemi
Üsküdar Üni. Genç Beyinler Direktörü Nebiye YAŞAR ile masalların çocuklar için önemini konuşuyoruz.”Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, masal anlatmanın çocukta bıraktığı psikolojik etkilerden bahsediyor.
15. Bölüm
24:08
Pandeminin Anaokullarına Etkisi
Çocuğa Değer Katanlar Der. Bşk. Hamit AKÇAY ile salgının okul öncesi eğitime etkisini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, uzaktan eğitimle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
14. Bölüm
23:10
Çocuklarda Travma
Uzman Psikolog Büşra ACAR ile çocuklarda travmayı konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN travma ile ilgili gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyla veda ediyoruz.
13. Bölüm
24:10
Uzaktan Eğitim
Eğitimci ve yazar Özgür BOLAT ile uzaktan eğitim hakkında sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, uzaktan eğitim ile ilgili gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda veda ederken TRT Çocuk Korosu'ndan bir şarkı dinliyoruz.
12. Bölüm
23:49
Çocuk ve Oyun
Uzm. Klinik Psikolog Betül AĞAÇHAN ile çocuk ve oyun hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, oyun konusunda gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyla veda ediyoruz.
11. Bölüm
24:02
Çocuklarda Özgüven
Uzm. Psk Dan. ve Aile Dan. Sevim ATEŞ ile çocuklarda özgüven konusu konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, özgüven konusunda gelen soruları cevaplıyor. “Masal Kutusu” köşesinde ise İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla çocuklarımızı da mutlu ediyoruz.
10. Bölüm
24:26
Çocuklarda Travma
DBE Çocuk ve Genç Böl. Bşk. Uzm Klninik Psk. Gülşah ERGİN ile çocuklarda travma üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN travma yaşayan çocukların karşılaştığı zorluklarla ilgili gelen soruları cevaplıyor.
9. Bölüm
24:04
Verimli Ders Çalışma
İstanbul Haliç Üni. Öğr. Üyesi Dr. Gül ÇÖRÜŞ ile verimli ders çalışma yöntemlerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklarda ders çalışma yöntemleri ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla çocuklarımızı da mutlu ediyoruz.
8. Bölüm
24:46
Çocuğu Anlamak
Klinik Psikolog Mehmet TEBER ile “çocuğu anlamak” hakkında sohbet ediyoruz. ”Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN çocuğu daha iyi anlama üzerine ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masalla çocuklarımızı da mutlu ederek vedalaşıyoruz.
7. Bölüm
24:27
Meslek Seçimi
Gelecek Eğitimde Der. Bşk. Erdinç AYDOĞAN' ile çocukların eğitimi ve meslek seçimi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların meslek seçimi ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
6. Bölüm
24:11
Uzaktan Eğitim / Dikkat-zeka Becerilerini Geliştirme
Uzm. Psk. Dan. M. Hilmi EREN ile uzaktan eğitim sistemi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklarda dikkat ve zekâ becerilerini geliştirme yöntemleri ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla çocuklarımızı da unutmuyoruz.
5. Bölüm
23:54
Kitap Okuma Alışkanlığı
Eğitimci ve yazar Recep ÖZKUL ile kitaplar ve kitap okuma alışkanlığı üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların kitap okuma alışkanlıkları ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
4. Bölüm
23:54
Anaokullarında Eğitim
Anaokulları Der. Bşk. Murat KUŞ ile pandemide okul öncesi eğitim süreci hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların okula hazırlanması ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
3. Bölüm
23:35
Ritim ve Matematik
Müzik öğretmeni Hamle ÖZÇARIKÇI ile matematiğin ritimle öğretimi ve dil gelişimi üzerine sohbet ediyoruz.
2. Bölüm
23:32
Pandeminin Çocuklara/Eğitime Etkisi
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin ENGİN ile pandemide eğitim sürecini konuşuyoruz. "Masal Kutusu" köşesinde ise İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masal var.
1. Bölüm
23:22