52 Bölüm

21:18:20
Tüm Bölümler
Tüm Bölümler
Çalınmayanlar
Devam Edenler
Yeniden Eskiye
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Alfabetik

Pandeminin Çocuklara/Eğitime Etkisi

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin ENGİN ile pandemide eğitim sürecini konuşuyoruz. "Masal Kutusu" köşesinde ise İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masal var.
23:22
1. BÖLÜM

Ritim ve Matematik

Müzik öğretmeni Hamle ÖZÇARIKÇI ile matematiğin ritimle öğretimi ve dil gelişimi üzerine sohbet ediyoruz.
23:32
2. BÖLÜM

Anaokullarında Eğitim

Anaokulları Der. Bşk. Murat KUŞ ile pandemide okul öncesi eğitim süreci hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların okula hazırlanması ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
23:35
3. BÖLÜM

Kitap Okuma Alışkanlığı

Eğitimci ve yazar Recep ÖZKUL ile kitaplar ve kitap okuma alışkanlığı üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların kitap okuma alışkanlıkları ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
23:54
4. BÖLÜM

Uzaktan Eğitim / Dikkat-zeka Becerilerini Geliştirme

Uzm. Psk. Dan. M. Hilmi EREN ile uzaktan eğitim sistemi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklarda dikkat ve zekâ becerilerini geliştirme yöntemleri ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla çocuklarımızı da unutmuyoruz.
23:54
5. BÖLÜM

Meslek Seçimi

Gelecek Eğitimde Der. Bşk. Erdinç AYDOĞAN' ile çocukların eğitimi ve meslek seçimi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların meslek seçimi ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
24:11
6. BÖLÜM

Çocuğu Anlamak

Klinik Psikolog Mehmet TEBER ile “çocuğu anlamak” hakkında sohbet ediyoruz. ”Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN çocuğu daha iyi anlama üzerine ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masalla çocuklarımızı da mutlu ederek vedalaşıyoruz.
24:27
7. BÖLÜM

Verimli Ders Çalışma

İstanbul Haliç Üni. Öğr. Üyesi Dr. Gül ÇÖRÜŞ ile verimli ders çalışma yöntemlerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklarda ders çalışma yöntemleri ile ilgili ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla çocuklarımızı da mutlu ediyoruz.
24:46
8. BÖLÜM

Çocuklarda Travma

DBE Çocuk ve Genç Böl. Bşk. Uzm Klninik Psk. Gülşah ERGİN ile çocuklarda travma üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN travma yaşayan çocukların karşılaştığı zorluklarla ilgili gelen soruları cevaplıyor.
24:04
9. BÖLÜM

Çocuklarda Özgüven

Uzm. Psk Dan. ve Aile Dan. Sevim ATEŞ ile çocuklarda özgüven konusu konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, özgüven konusunda gelen soruları cevaplıyor. “Masal Kutusu” köşesinde ise İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla çocuklarımızı da mutlu ediyoruz.
24:26
10. BÖLÜM

Çocuk ve Oyun

Uzm. Klinik Psikolog Betül AĞAÇHAN ile çocuk ve oyun hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, oyun konusunda gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyla veda ediyoruz.
24:02
11. BÖLÜM

Uzaktan Eğitim

Eğitimci ve yazar Özgür BOLAT ile uzaktan eğitim hakkında sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, uzaktan eğitim ile ilgili gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda veda ederken TRT Çocuk Korosu'ndan bir şarkı dinliyoruz.
23:49
12. BÖLÜM

Çocuklarda Travma

Uzman Psikolog Büşra ACAR ile çocuklarda travmayı konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN travma ile ilgili gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyla veda ediyoruz.
24:10
13. BÖLÜM

Pandeminin Anaokullarına Etkisi

Çocuğa Değer Katanlar Der. Bşk. Hamit AKÇAY ile salgının okul öncesi eğitime etkisini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, uzaktan eğitimle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
23:10
14. BÖLÜM

Masalların Önemi

Üsküdar Üni. Genç Beyinler Direktörü Nebiye YAŞAR ile masalların çocuklar için önemini konuşuyoruz.”Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, masal anlatmanın çocukta bıraktığı psikolojik etkilerden bahsediyor.
24:08
15. BÖLÜM

Anne-Babaya Tavsiyeler

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat TARHAN mutlu bir aile olmak için ebeveynlere tavsiyeler veriyor. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, ebeveynlere düşen sorumluluklardan bahsediyor. “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masal ve TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyla çocuklarımızı da unutmuyoruz.
24:02
16. BÖLÜM

Oyunla İngilizce Öğretimi

Eğitmen ve yazar Beyhan SOYDAN ÇÖREKÇİ ile oyunla İngilizce öğretimi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, öğrenmede oyunun önemi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
23:15
17. BÖLÜM

Matematik Eğitimi

Eğitimci Ömer ARA ile çocuklarda matematik eğitimi üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, öğrenme yöntemleri ile igili tavsiyelerde bulunuyor.
24:22
18. BÖLÜM

Değerler Bilinci

Psikolog/Yazar Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU ile değerler bilinci üzerine sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, iletişim ve değerlerin aktarımı konusunda gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden derlediğimiz bir masalla veda ediyoruz.
24:45
19. BÖLÜM

'ŞAKRAK'

Yazar Ayşe Gül KARA ZORLU ile ilk yerli ve milli kitap kahramanı 'ŞAKRAK' hakkında sohbet ediyoruz.”Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, kitap okuma alışkanlığı konusunda gelen soruları cevaplıyor.
24:18
20. BÖLÜM

Çocuğa Sınır Koyma

Araştırmacı yazar Prof. Dr. Üstün DÖKMEN ile çocuk-aile ilişkisi ve çocuğa sınır koyma üzerine sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuğa sınır koyma konusunda gelen soruları cevaplıyor. Bölüm sonunda TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyı dinleyerek veda ediyoruz.
24:53
21. BÖLÜM

Pandeminin Olumlu Etkileri

İletişim Bilimleri Uzm. Prof. Dr. Eda ERDOĞAN aile içinde etkili iletişim ve pandeminin olumlu etkilerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, pandeminin aile içi iletişime etkisiyle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
24:59
22. BÖLÜM

Engelli Bireylerin Eğitimi

Uzm. Klinik Psk. Ayşin Eda KARAKOÇ ile engelli bireylerin eğitimi hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, özel eğitimle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
24:26
23. BÖLÜM

Çocuklarda Beslenme

Diyetisyen Merve GÜNEY ile çocuklarda beslenme alışkanlıkları üzerine sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, beslenme konusunda gelen soruları cevaplıyor.
24:01
24. BÖLÜM

Aile İçi İletişim

Psikolog yazar Prof. Dr. Acar BALTAŞ ile aile içi iletişimin öneminden bahsediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuk ve aile ilişkisiyle ilgili gelen soruları cevaplıyor.
25:16
25. BÖLÜM

İZEV Çocukları

İZEV Bşk. Hakan KURAL ile İZEV faaliyetleri ve engelli bireyler hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, zihinsel engelli bireylerle ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
25:18
26. BÖLÜM

Nadir Hastalıklar

Nadir Hastalıklar Ağı Kur. Üye. Deniz ATAKAY ile nadir hastalıklar ve tedavileri hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, hastalıkların psikolojik etkilerinden bahsediyor.
25:43
27. BÖLÜM

TOÇEV Çocukları

TOÇEV Başkanı Ebru UYGUN ile TOÇEV faaliyetlerinden bahsediliyor. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, her çocuğun okuma hakkı olduğunu vurgulayıp ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.
24:30
28. BÖLÜM

BİLSEM Eğitimi

Öğretmen ve yazar Öznur ÇOLAKOĞLU CAM ile BİLSEM eğitimi ve çocuk kitapları hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların gizli yetenekleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.
25:16
29. BÖLÜM

TEGV Çocukları

TEGV Genel Müdürü Sait TOSYALI ile TEGV faaliyetlerinden bahsediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklara verilen eğitimle ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
24:08
30. BÖLÜM

Bağırmayan Anneler

Yazar ve aile danışmanı Hatice Kübra TONGAR ile bağırmanın çocuklar üzerine etkileri hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, anne-çocuk iletişimi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor. Bölüm sonunda “Masal Kutusu” köşesinde İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masalla çocuklarımızı da mutlu ediyoruz.
25:08
31. BÖLÜM

Duyusal Oyunlar

Çocuk Gelişim Uzmanı ve Oyun Terapisti Özge SELÇUK BOZKURT ile duyusal oyunlar hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocukların bildiğimiz-bilmediğimiz yönlerini keşfetmeyle ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
25:56
32. BÖLÜM

Korunmaya Muhtaç Çocuklar

Mutlu Yuva Der. Bşk. Muzaffer GÜLYURT ile korunmaya muhtaç çocuklar hakkında konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, korunmaya muhtaç çocukların psikolojilerinden bahsediyor.
24:57
33. BÖLÜM

Oyunun Önemi

Psk. Dan. Dr. Aziz ZORLU ile oyunun çocuk için önemi ve iyileştirici etkilerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, oyunla ilgili gelen soruları cevaplandırıyor.
25:29
34. BÖLÜM

Oyunla Terapi

Psk. Dan. Dr. Aziz ZORLU' ile oyun terapisinden bahsederek geçen haftaki sohbetimize devam ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, oyunun iyileştirici etkisi ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor. “Masal Kutusu” köşesinde ise İstanbul Radyosu arşivinden aldığımız bir masalı ve TRT Çocuk Korosu'nun söylediği bir şarkıyı dinleyerek veda ediyoruz.
25:07
35. BÖLÜM

Çocuklarda Sorumluluk

Uzm Psk. Dan. Oya DURAK ile çocukta sorumluluk bilinci üzerine konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, çocuklara sorumluluk kazandırma ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
24:33
36. BÖLÜM

Çocuklarda Uyku

Uyku Danışmanı Pınar SİBİRSKY ile çocukta uyku konusunu konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, uyku problemleriyle ilgili gelen soruları cevaplandırıyor.
23:04
37. BÖLÜM

Ebeveyn Tutumları

Uzm. Psk. Dan. ve Aile Dan. Sevim ATEŞ ile ebeveyn tutumlarının çocuklar üzerine etkilerini konuşuyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, ebeveyn tutumları ile ilgili gelen soruları cevaplandırıyor.
24:51
38. BÖLÜM

Masallar

Öğretmen ve yazar Fatma Zehra ŞİMŞEK ile milli değerlerimizin masallarla çocuklara aktarımı ve masal kitapları hakkında sohbet ediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde ise Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, eğitim sürecinde kullanılabilecek alternatif yöntemlerle ilgili tavsiyelerde bulunuyor.
25:55
39. BÖLÜM

Şiirin Önemi

Öğretmen, yazar ve şair Sultan SERDAR DÖKGÖZ ile şiirin çocuk gelişimine etkilerinden bahsediyoruz. “Soru/Yorum” köşesinde Psikolog ve Aile Danışmanı Hasan ERSİN, dil gelişiminde şiirin etkilerini psikolojik yönden ele alıyor.
25:15
40. BÖLÜM

Mizaç Tipleri

Eğitimci yazar Uğur Yıldız ile mizaç tiplerini konuşuyoruz.
24:39
41. BÖLÜM

Öğretmenin Çocuk Üzerindeki Etkileri

Öğretmen Fatma Ayan ile öğretmenlerin çocuklar üzerindeki etkilerini konuşuyoruz.
24:28
42. BÖLÜM

Bağlanma

Doktor Klinik Psikolog Vahide Ulusoy Gökçek ile çocuk ve bağlanmayı konuşuyoruz.
25:10
43. BÖLÜM

Çocuklarda Sıradışı Düşünme Becerisi Geliştirme

Eğitimci yazar Recep Özkul ile çocuklarda sıradışı düşünme becerisi geliştirme konusunu konuşuyoruz.
24:25
44. BÖLÜM

Çocuklarda Diş Sağlığı

Diş Hekimi Murat Öğretici ile diş sağlığını konuşuyoruz.
24:28
45. BÖLÜM

Çocuklar ve Kitaplar

Türkçe öğretmeni yazar Alaaddin Beken ile çocuk kitaplarını konuşuyoruz.
23:39
46. BÖLÜM

Yaratıcı Düşünce Becerisi Kazandıran Masallar

Eğitimci, yazar ve masal anlatıcısı Rafet Ural ile masalların önemini konuşuyoruz.
25:50
47. BÖLÜM

Çocuk Hakları

Avukat Erdem Alp ile çocuk haklarını konuşuyoruz.
25:16
48. BÖLÜM

Çocukta Stres, Aile İçi Etkili İletişim

Aile danışmanı ve yazar Gonca Anıl ile aile içinde etkili iletişim ve çocuklardaki stresin ailedeki iletişime etkisini konuşuyoruz.
25:41
49. BÖLÜM

Çocuk ve Çocuk Edebiyatı

Prof. Dr. Necdet Neydim ile çocuk edebiyatını konuşuyoruz.
26:41
50. BÖLÜM

Özel Yetenekli Bireyler

Psk. Dan. Dr. Aziz ZORLU ile özel yetenekli çocuk ve bireyleri konuşuyoruz.
24:18
51. BÖLÜM

Yas Kavramı

İstanbul Haliç Üni. Öğr. Üyesi Dr. Gül ÇÖRÜŞ ile yas kavramını konuşuyoruz.
24:25
52. BÖLÜM