Cihat Aşkın'la R-3 Atölyesi

Bölümler

67 bölüm 17:48:03
Cihat Aşkın'ın Yorumuyla
Yılın son programında Cihat Aşkın'ın yorumladığı eserlere yer verilmiştir.
58:27
Luis-Hector Berlioz Özel Programı
Ölümünün 150. Yılı dolayısıyla Fransız romantik dönem bestecisi Luis-Hector Berlioz özel programı
59:27
2020 Beethoven Yılı Özel Programı
2020 yılının bütün dünyada Beethoven yılı olarak kutlanacak olması sebebiyle Ludwin van Beethoven özel programı
58:26
İngiliz Şef Sir John Pritchard
5 Aralık 1989 da ölen ünlü İngiliz şef Sir John Pritchard özel programı
59:10
David Oistrakh
20. yüzyılın en önemli keman sanatçılarından biri olan David Oistrakh'ın icralarına yer verilmiştir.
59:24
İdil Biret
Uluslararası piyano virtüözümüz İdil Biret'in doğum günü onuruna hazırlanan program.
57:58
Sergei Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu
110 yıl önce 28 Kasım 1909 tarihinde New York Carnegie Hall'da Sergei Rachmaninov’un 3. Piyano konçertosunun bestecisi tarafından ilk kez seslendirilişi /110 yıl önce bu gün ilk defa çalınan Rachmaninov’un 3. Piyano konçertosu. / Herbert von Karajan yönetimindeki Berlin Filarmoni Orkestrası’ndan Grieg’in Pergint süitinden Anitra’nın Dansı
58:56
Avusturyalı, Alman ve Rus Besteciler
Avusturyalı, Alman ve Rus bestecilere ve çeşitli eserlerine yer verilmiştir.
58:02
Atatürk ve Müzik
Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümüne özel bölüm, "Atatürk ve Müzik" teması üzerine kurgulanmıştır.
57:58
Dmitri Shostakovich
Rus bestecisi Dmitri Shostakovich'in eserlerine yer verilmiştir.
57:57
Fransız ve Meksikalı Besteciler
Fransız ve Meksikalı bestecilerin eserlerine yer verilmiştir.
58:54
Rus Çello Sonatları
Norveç’li çellist Oystein Birkeland ve İngiliz piyanist Ian Brown’un icra etmiş oldukları üç Rus bestecinin çello sonatlarına yer verilmiştir. ( Sergei Prokofiev,Alfred Schnittke, Dmitri Shostakovich )
58:56
Respigh, Saint-Saens, Çaykovski ve Şostakoviç
Ottorino Respighi, Camille Saint-Saens, Pyotr İlyiç Çaykovski, Dmitri Şostakoviç'in eserlerinden örneklere yer veriliyor.
58:57
İskoç Müziği ve Bestecileri
İskoç müziği ve bestecilerine yer verilmiştir.
58:27
Bariton Herman Prey
11 Temmuz 1929'da doğan Alman bariton Herman Prey'in yorumladığı eserlere yer verilmiştir.
57:56
Polonyalı Besteci Witold Malişevski
18 Temmuz 1939'da hayatını kaybeden Polonyalı besteci Witold Malişevski'nin eserlerinden örneklere yer veriliyor.
59:55
Felix Mendelssohn Bartholdy
Felix Mendelssohn Bartholdy’nin piyano konçertolarına yer veriliyor.
58:57
Hans Gal ve Virtüöz Raphael Wallfisch
Avusturyalı besteci Hans Gal'ın eserleri ve viyolonsel virtüözü Raphael Wallfisch icralarına yer veriliyor.
58:57
Leo Janacek'in 165. Doğum Yılı
3 Temmuz 1854’te doğan Çek besteci Leo Janacek'in 165. doğum yıl dönümüne özel bir bölüm kurgulanmıştır.
59:24
Caz ile Klasik Müziğin Bağlantısı
Caz müziğinden etkilenen klasik müzik bestecileri ve eserlerinden örnekler
58:56
Meditasyon
Derin düşünme anlamına gelen meditasyon tekniğine eşlik etmesi için batılı besteciler bazı eserler bestelemişler ve bu eserlere de meditasyon adını vermişlerdir. Meditasyon tarzında yazılan eserler genellikle geç 19. Yüzyıl romantizminin etkisiyle ortaya çıkmış ve özellikle deneysel çalışmaları seven Fransız bestecilerinin etkisiyle yaygınlaşmıştır.
58:54
Gençlik Teması
Müzikte "gençlik" teması ele alınıyor.
58:59
Pastoral Temalar
İçinde olduğumuz hayatı, anları ve mekanları sembollerle ifade eden eserler ve bestecileri, pastoral temalar.
58:55
En önemli Keman Ekolü Temsilcileri
19. Yüzyılı 20. Yüzyıla bağlayan süreçte keman ekolünün en önemli temsilcileri
58:56
Hayvanlar ve Müzik
Müzik tarihindeki hayvanlarla ilgili anlatımlar, hayvan seslerini taklit etmek için kullanılmış çalgılar, doğa olaylarını hayvan sesleri ile birleştiren eserlerden örnekler.
58:30
Sergei Rachmaninov, Felix Mendelssohn Bartholdy, Johann Strauss
Sergei Rachmaninov- Op.29 Ölüler Adası ( İcra: Kraliyet Stokholm Filarmoni Orkestrası ), Felix Mendelssohn Bartholdy -Fingal Mağarası Uvertürü ( İcra: Londra Senfoni Orkestrası ), Bedrich Smetana - Moldau Senfonik Şiiri ( İcra : Berlin Filarmoni Orkestrası), Johann Strauss -Mavi Tuna Valsi ( Viyana Filarmoni Orkestrası)
59:41
Romantik Eserler
Tchaikovsky – Humoresque ( İcra:Vassily Sapelnikof ), Tchaikovsky Concerto No. 1 in B flat minor Op. 23( Chicago Orkestrası) , Tchaikovsky -Romeo & Juliet - Fantasy Overture ( Atlanta Senfoni Orkestrası) , Prokofiev / Cinderella Suite - Grand Waltz 5.25 ( Cleveland Orkestrası ), Rossini / Complete Overtures - La Cenerentola ( Prag Orkestrası ), Rossini - Duetto Buffo Di Due Gatti ( Felicity Lott ve Ann Murray )
58:26
İspanyol Müziği
Bu bölümde, İspanyol besteciler ile İspanyol müziğinden etkilenen bestecilerin eserlerine yer veriliyor.
58:58
Yeni Dünya’dan
Bu bölümde, Alman romantizminin öncülerinden Robert Schumann ve Antonin Dvorak’ın "Yeni Dünya’dan" isimli 9 numaralı senfonisi ile Humoresque adlı eserine yer veriliyor.
58:57
Cecil Chaminade, Dora Pejačević ve Clara Schuman
Bu bölümde, Cecil Chaminade, Dora Pejačević ve Clara Schuman gibi kadın bestecilerin eserlerine yer veriliyor.
58:59
Maurice Ravel
Bu bölümde, Fransız besteci Maurice Ravel’in eserlerine yer veriliyor.
59:25
Romantik Piyano Virtüözleri
Bu bölümde, romantik piyano virtüözleri Busoni, Leopold Godowsky, Jan Paderewski, Alfred Cortot, Samson Francois'in icralarına yer veriliyor.
58:57
Piyano Minyatürleri
Bu bölümde; Chopin, Rachmaninov, Bach gibi sanatçıların piyano minyatürlerinden örneklerine kulak veriyoruz.
58:58
Doğa ve Tabiat
Bu bölümde; Vivaldi, Strauss, Çaykovski, Sibelius gibi meşhur bestekarların "doğa ve tabiat" temalı eserlerine yer veriliyor.
58:54
Richard Wagner, Gustav Mahler ve Franz Liszt
Bu bölümde; Richard Wagner, Gustav Mahler ve Franz Liszt'e ait eserlere yer veriliyor.
58:56
Arkas Trio
Bu bölümde, Türkiye'nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio'nun yorumladığı eserlere yer veriliyor.
59:24
Mozart, Pyotr Ilyiç Çaykovski, Mihail Glinka, Frank Bridge
Bu bölümde; Mozart, Pyotr Ilyiç Çaykovski, Mihail Glinka, Frank Bridge gibi sanatçıların eserlerine yer veriliyor.
59:02
Piyanist Besteciler
Bu bölümde, piyanist bestecilerin kendi yorumladıkları eserlerine yer veriliyor.
58:57
Hasan Ferit Alnar ile Antonio Vivaldi'nin Eserleri
Bu bölümde, Hasan Ferit Alnar ile Antonio Vivaldi'nin eserlerini Cihat Aşkın, Mehru Ensari, Tahir Aydoğdu ve Jordi Saval gibi sanatçıların icralarıyla dinliyoruz.
58:54
Uzun İnce Bir Yoldayım
Bu bölümde, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" türküsü üzerine çeşitlemeler ve çeşitli bestecilerden eserler dinleyeceğiz.
58:55
Arcangelo Corelli, Isaac Albeniz, Frascesco Tarrega, Joaquín Rodrigo
2019 yılının ilk programında; Arcangelo Corelli, Isaac Albeniz, Frascesco Tarrega, Joaquín Rodrigo'dan eserlere veriliyor.
59:36
Jean Sibelius
Finlandiya'nın milli kahramanı haline gelen büyük besteci Jean Sibelius'un hayattayken kayıt edilmiş iki eserinin tarihi icraları
59:34
Trio Giocoso
Sibel Kumru-Pensel, Ayşegül Kırmanoğlu, Johan Schmidt
58:31
Emre Aracı
Kayıp Seslerin İzinde Senfonisi
58:46
Keman Virtüözü Ayla Erduran
Ayla Erduran'ın yorumuyla 2 konçerto
58:15
Tatjana Masurenko
Dünyanın sayılı viyolacılarından biri olan rus Tatjana Masurenko'nun seslendirmiş olduğu eserler
59:48
Keman Virtüözü Henryk Szeryng
Dünyanın sayılı keman virtüözlerinden Henryk Szeryng
59:05
Gitar İkilisi Tolgahan Çoğulu ve Erhan Birol
Gitar İkilisi Tolgahan Çoğulu ve Erhan Birol'u tanıyor ve çaldıkları eserleri dinliyoruz.
58:55
Parlayan Yıldızlar
Genç Yıldızlar, Viyolonsel Sanatçısı Burcu Uysal ve Piyanist Eren Aydoğan
58:53
Trompet Sanatçısı Erden Bilgen
Türk trompet sanatının önde gelen ismi Erden Bilgen
59:32
Frank Wasser, Münif Akalın
PROGRAM KONUKLARI : FRANK WASSER ( Piyano ), MÜNİF AKALIN ( Viyolonsel )
58:58
Gözde Yaşar, Eren Aydoğan
PROGRAM KONUKLARI : GÖZDE YAŞAR ( Viyolonsel ) EREN AYDOĞAN ( Piyano eşlik )
59:08
Dilruba Akgün, Caner Akgün, Caner Akın, Çağdaş Özkan
PROGRAM KONUKLARI : DİLRUBA AKGÜN ( Soprano ) CANER AKGÜN ( Bariton ) CANER AKIN ( TENOR ) ÇAĞDAŞ ÖZKAN ( Piyano )
59:01
Jülide Canca, Tutu Aydınoğlu
PROGRAM KONUKLARI : JÜLİDE CANCA ( Viyolonsel ), TUTU AYDINOĞLU ( Piyano )
59:01
İzzet Nazlıaka, Eren Aydoğan
PROGRAM KONUĞU : İZZET NAZLIAKA ( Barok Viyolonsel ) EREN AYDOĞAN ( Piyano eşlik )
58:56
Hasan Niyazi Tura
PROGRAM KONUĞU : HASAN NİYAZİ TURA ( Keman )
59:01
Emir Kemancı, Pelinnur Işıkçı
PROGRAM KONUKLARI : EMİR KEMANCI ( Viyola ), PELİNNUR IŞIKÇI ( Piyano )
58:56
Serkan Halili, Sercan Halili
PROGRAM KONUKLARI : SERKAN HALİLİ ( Kanun ), SERCAN HALİLİ ( Kemençe )
58:24
Mesud Caşka, Alexander Mekaev
PROGRAM KONUKLARI : MESUD CAŞKA ( Keman ), ALEXANDER MEKAEV ( Piyano )
59:26
Brassolist Beşlisi
PROGRAM KONUKLARI : BRASSOLİST BEŞLİSİ ( VOLKAN COŞAR -Trompet ), ONURCAN ÇAĞATAY - Trompet , SERTAN SANCAR - Korno, DİLAN İLHAN SELEK -Trombon, ERTAN ŞAHİN - Suzafon )
59:18
Laçin Modiri, Burak Bilgili, Barış Bilgili
PROGRAM KONUKLARI: LAÇİN MODİRİ (Tenor) BURAK BİLGİLİ ( Bas Bariton), BARIŞ BİLGİLİ (Piyanist )
58:25
Ilgın Top
PROGRAM KONUKLARI : ILGIN TOP ( Keman ), ÇAĞDAŞ ÖZKAN ( Piyano )
59:53
Bade Daştan
PROGRAM KONUĞU: BADE DAŞTAN ( Keman ) Piano Eşlik : EREN AYDOĞAN
57:55
Eren Aydoğan
PROGRAM KONUĞU EREN AYDOĞAN (Piyano )
58:27
Çello - Piyano Duo
PROGRAM KONUĞU : ÇELLO-PİYANO DUO / DİLBAĞ TOKAY ( Çello ), EMİNE SERDAROĞLU ( Piyano )
59:07
Beste Gürkey, Engin Gürkey
PROGRAM KONUKLARI : BESTE GÜRKEY ( Perküsyonist ) ENGİN GÜRKEY ( Perküsyon Sanatçısı, Eğitmen, Besteci ) *Konser programında eşlik eden müzisyenler: Ali Kaan Uysal ( Piyano), Sıla İlyasoğullar ( Piyano), Mert Demirci (Perküsyon )
58:58
Yiğit Karataş
PROGRAM KONUĞU : YİĞİT KARATAŞ ( Keman Sanatçısı )
58:58