Bitmeyen Yol

Bölümler

12 bölüm 02:15:10
1. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin Hemşire okulunu bitirmiştir. İyi bir öğrenci olmasına rağmen dereceye giremediğinden kura çekecektir. Zengin bir ailenin oğlu olan Tevfik ile de birbirini sevmektedirler.
1. Bölüm
10:22
2. Bölüm - Bitmeyen Yol
Tevfik’in ailesi Engin’i konuşmak üzere evlerine davet ederler. Çünkü Tevfik, durumu ailesine açmış ve evlenme isteğini ailesine bildirmiştir. Özellikle annesi bu evliliğe karşıdır.
2. Bölüm
11:42
3. Bölüm - Bitmeyen Yol
Mahmut Bey, Engin’e bu evlilikten vazgeçmesi için para önerir. Engin bu davranışa çok kırılır, doğruca istasyona gider ve doğuya gidecek ekspreslerden birine biner.
3. Bölüm
14:35
4. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin, atandığı hastanede hemen işe koyulur. Kısa zamanda çalışmasıyla kendini kabul ettirir. Hastanenin başhekimi Abdullah Bey oldukça anlayışlı, babacan bir doktordur.
4. Bölüm
13:26
5. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin, kendisi için yabancı olan bu ortamın çevresiyle çatışmaktadır. Bir gün, Cihan Sultan ismindeki bir hastayı, ağa olan babası hastaneden alıp kendi inançlarına göre bir şıha götürmek ister.
5. Bölüm
13:02
6. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin, hayatını kurtardığı Cihan Sultan ile sıkı bir dostluk kurar. Bu arada Cihan Sultan’ın ağabeyi Rüstem de Engin’e karşı gizli bir ilgi duymaktadır.
6. Bölüm
10:12
7. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin hemşire, kendini daha bir mesleğine verir. Çevresini tüm koşullarıyla tanır. Sık sık ev hastalarına gitmektedir. Bir gün, yine bir hastaya çağrıldığını söyleyerek dağa kaldırmak isterler.
7. Bölüm
08:45
8. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin hemşire, Avrupa’da yüksek hemşirelik öğrenimi bursunu kazanmıştır. Bu mektubun Ankara’dan geldiği gün tüm hastane kolera bölgesine hareket eder.
8. Bölüm
10:02
9. Bölüm - Bitmeyen Yol
Salgın önlenir ama Op. Dr. Kadri Bey bu hastalığa yakalanarak ölür. Engin’i bu ölüm çok sarsmıştır.
9. Bölüm
10:26
10. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin Hemşire, yurda döndüğünde bir üniversitede öğretim görevlisi olarak işe başlar. Ancak öğrendikleriyle uygulamalar arasındaki çelişkiler yüzünden buradan ayrılır.
10. Bölüm
06:17
11. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin hemşire bir gün dolaşırken, sınıf arkadaşı Güler ile karşılaşır. Güler’den Tevfik hakkında bazı şeyler öğrenir.
11. Bölüm
13:00
12. Bölüm - Bitmeyen Yol
Engin Hemşire, bir gün yine bir hasta sahibinden telefon alır. Hasta üç gün sonra hastaneden çıkarılacaktır.
12. Bölüm
13:21