Bir Harman Yeridir Çanakkale

Bölümler

7 bölüm 02:29:42
1. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
Anzak Crawford, Avustralya’da Gelibolu Savaşları Müzesi kurmakla görevlendirilmiştir. Bir süre önce kaybettiği Türk asıllı annesinin de son isteğine uyarak, olayları bir de Gelibolu’da araştırmak üzere Şüheda Cemiyeti’ne gelir.
1. Bölüm
21:07
2. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
Anzak Crawford, yaşayan son şehit kızı Başkan Ana’yı bulur. Ömrünü Çanakkale Savaşları’na adamış bu saygın kişiden Çanakkale’nin bilinmeyen yönlerini dinlemeye başlar.
2. Bölüm
21:06
3. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
İngiltere Savaş Konseyi, Çanakkale Boğazı’nı aşıp İstanbul’a girme kararı alır. Uzun menzilli güçlü toplarla donatılmış Birleşik Kuvvetler Donanması 18 Mart 1915 sabahı taarruza başlar.
3. Bölüm
20:08
4. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
Donamanın başarısızlığı itilaf devletlerini daha da hırslandırmıştır. Bu sefer donanma ve kara güçlerinden oluşan büyük bir kuvvetle ortak bir çıkarma harekatı planlanır. 25 Nisan 1915 sabahında planlanan çıkarma harekatı birkaç noktadan birden başlar.
4. Bölüm
22:43
5. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
Türk tarafı yeni düzenleme ile Çanakkale’nin savunmasını Liman von Sanders komutasındaki 5. Ordu’ya vermiştir. Alman kumandan, Saros’tan beklediği çıkarmanın Seddülbahir ve Arıburnu’ndan yapıldığını geç de olsa anlar.
5. Bölüm
21:17
6. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
Yeni İngiliz kabinesi geniş imkanlarla 6 Ağustos ta Suvla Koyu’na yeni bir çıkarma harekatı başlatır. Anafartalar Grup Kumandanlığına getirilen Mustafa Kemal ve askerlerinin üstün kahramanlıkları ile bu da durdurulur.
6. Bölüm
21:24
7. Bölüm - Bir Harman Yeridir Çanakkale
Cepheden köy kahvesindeki kadınlara bir bir şehadet haberleri gelmekte, duvarlar resimlerle dolmaktadır. Köyden bir tek Şahin Çavuş kalmıştır.
7. Bölüm
21:54