Balıkçılar

Hemen Dinle
Durdur

Bölümler

27 bölüm 10:48:47
1.Bölüm_İki Yolcu
Bilindiği gibi Tula'nın kuzey kısmı Oka nehrinin geniş şeridiyle Moskova'nın ilçelerinden ayrılır ve Orta Rusya'nın görülmeye en değer yerlerinden biridir. Burası Oka nehrinin kıyısından dik yamaçlarla yükselir.
1. Bölüm
20:46
2.Bölüm_Yortu Sabahı
İhtiyar Akim ile çocuğun gittikleri bu yol Balıkçı'nın eviyle Sosnovka arasındaki tek ulaşım yoluydu. Balıkçı tuttuğu balıkların çoğunu Kolomna'da ve Oka nehrinin çayır tarafındaki köylere sattığı için kendisinin Soskovka köyüyle yok denecek kadar az bir irtibatı vardı.
2. Bölüm
15:38
3. Bölüm_Balıkçının Ailesi
Balıkçı büyük bir aileye sahipti. Karısı ve sekiz yaşındaki küçük oğlundan başka iki oğlu daha vardı. Büyük oğlu 26 yaşındaydı ve evliydi. Onun da iki çocuğu vardı.
3. Bölüm
12:36
4.Bölüm_Lahana Çorbası ve Keşkek
"Buyur kardeşim gel haydi" dedi Gleb neşeyle, kaşığını tabağının kenarına vurarak. "Belki de bizim hanımlar hamarat hızlı kadınlardır. Kim bilir belki de çoktan seni ağırlamışlardır bile."
4. Bölüm
18:51
5.Bölüm_Gleb Savinov
İhtiyar balıkçı alt tabakadaki tüm emekçi insanlar gibi sabahları çok erken kalkardı. İlkbahar ve yazları tarla kuşlarıyla, sonbahar ve kışları ise güneşle uyanırdı.
5. Bölüm
25:18
6.Bölüm_Grişutka
Anna'nın sözlerinden cesaret bulup balıkçının evinde misafir olarak kaldığı o sabaha kadar Akim Amca uzun ve beyhude hayatı boyunca hiç böylesine sıkı çalışmamıştı.
6. Bölüm
22:02
7.Bölüm_Örnek İşçi
Akim Amca'nın Gleb'in evine yerleşmesinin üzerinden daha bir ay geçmemişti ki evin çatısının üstünde bir kuş yuvası ortaya çıkmıştı.
7. Bölüm
29:40
8.Bölüm_Çocukluk
Kasvetli, yağmurlu ve soğuk bir sonbahar gününde rüzgarın uğultusu hüzün verir, dinle onu, dur, dinle!
8. Bölüm
28:55
9.Bölüm_Göl
Balıkçı Gleb'in ailesi en gencinden en yaşlısına kadar her zaman meşguldü. Evin avlusu saman yığınlarıyla doluydu.
9. Bölüm
22:24
10.Bölüm_Boş Umutlar
Gölün kıyısında yaşanan ve balıkçı Gleb Savinov'un küçük oğlunun kalbini derinden yaralayan bu olayın üzerinden birkaç ay geçmişti.
10. Bölüm
18:11
11.Bölüm_Yolcular
Neyse ki cesur yabancılar düşmedi. Diz boyu suyun içinde yürüdüler ve her bir adımda önündeki buzu dikkatle yoklayan liderlerini tek sıra halinde takip ettiler.
11. Bölüm
26:29
12.Bölüm_Eve Dönüş
Ertesi sabah Vanya ve evlatlık oğluyla nehir kenarına inerken yolda onlara "İşte şimdi onlar. Acaba mı? Nasıl geçtiler acaba? Nehir artık tamamen taşmaya başladı." dedi Gleb.
12. Bölüm
19:37
13.Bölüm_Taşkın
Sabah olduğunda nehir karşı kıyıyı çoktan sular altında bırakmıştı. Sular ufukta kaybolmuş gibi çayırların üzerinden aktı, aktı.
13. Bölüm
17:20
14.Bölüm_Kondrati Amcanın Kulübesi
Kutsal Perşembe günü öğleden birkaç saat önce Gleb kapıdan çıkmak üzereyken Vanya'yı durdurdu. "Nereye gidiyorsun?" diye sordu.
14. Bölüm
15:37
15.Bölüm_Görüşme
Kondrati Amca eski bir Rus deyişine göre; hareket eden bir insandı. Evin erkeği rüzgarı koklamalı kadınıysa dumanı, yani Kondrati evin sadece duvarları ve damıyla ilgilenir, tüm ev içi işlerse kızına kalırdı.
15. Bölüm
21:35
16.Bölüm_Balıkçının Oğlu
Yeter ama artık, ağlamakla ne olacak? Ağlanacak bir şey yok ki! Temelli gitmiyor hem. Tanrı büyüktür. Onu tekrar göreceğiz. Hem de gerçek bir adam olarak. Bu yüzden ağlamanın bir anlamı yok. Dünyanın kanunu böyle. Bir tek sen değilsin ki. Binlerce insan var senin gibi. Hepsi alışıyor.
16. Bölüm
24:25
17.Bölüm_Uğurlama
Yağmurlu gri bir gündü. Gök kubbenin tonozo çökmüş de sessiz yer yüzünün üzerinde derin düşüncelere dalmış gibi görünüyordu.
17. Bölüm
19:23
18.Bölüm_Komarevo
Komarevo köyü büyüklüğü, içindeki bazı binaların güzelliği ve burada ikamet eden varlıklı 5-6 aile sebebiyle birçok taşra kasabasından çok daha önemli bir yerdi.
18. Bölüm
41:27
19.Bölüm_Zahar
Gleb, evlatlık oğlundan, ertesi sabah güneş doğmadan çayırlık tarafa geçip tuttuğu işçiyi getirmesini istedi.
19. Bölüm
45:17
20.Bölüm_Düğün
Gleb Kondrati Amca ile konuştuktan sonra eve döndüğünde evlatlığa tek bir söz dahi etmedi. Oysa o serseriye iyi bir ders vermeyi ne kadar istiyordu.
20. Bölüm
34:33
21.Bölüm_Kötü Tohum
Üzerinde aynı kıyafetler olduğu halde, Zahar'ın üzerinde şimdi Komarevo panayırında veya Gleb'in yanında çalışırken olduğu gibi züppe bir hal yoktu.
21. Bölüm
49:12
22.Bölüm_Zor İş
"Hadi şimdi gel ağabey, neden bu kadar inatçısın? Neden gelip benimle kalmıyorsun? Böyle daha iyi olacak benim için de. Başka bir şeyi araya sokmadan erkek erkeğe soruyorum işte sana. Neden hayır diyorsun?"
22. Bölüm
23:18
23.Bölüm_Kayıp
İhtiyar Gleb'in Kondrati Amca'nın varlığından da duyduğu şevkle, gücünün çok üzerinde veya kendi deyişiyle iyi bir iş için kendini hiç esirgemeden çalıştığı o ölümüne iş günleri sağlığını kötü etkilemişti.
23. Bölüm
27:38
24.Bölüm_Özgürlük
Gleb'in cenaze töreninden sonra Grişka'nın ilk düşüncesi kapağı bir an önce Komarevo'ya atmak olmuştu. İhtiyar balıkçının hastalığı ve son avından ölümüne kadar geçen süreyi sayarsak 3 hafta sürmüştü.
24. Bölüm
18:12
25.Bölüm_Sefahat
Grişka aşevinin içinden geçerek ufak karanlık bir odaya girdi. Kabaca birleştirilmiş levhalarla kaplı duvarları çatıya kıtı kıtına ulaşıyordu. Yerde neşeyle fokurdayan bir semaver duruyordu.
25. Bölüm
22:37
26.Bölüm_Haber
Grişka'nın mirasının yarısını bir çırpıda harcamakla daha önce ara sıra arkadaşlarının kendisine ikram etmiş olduğu birkaç şarabın karşılığını fazlasıyla ödemiş olduğunu söylemeye gerek yok.
26. Bölüm
19:25
27.Bölüm_Son
Kısa süre sonra balıkçıların Bolotova'da bir ceset buldukları haberi geldi.
27. Bölüm
08:09