Üç Silahşörler

Bölümler

101 bölüm 19:35:29
1. Bölüm - Üç Silahşörler
1625 yılı Nisan ayının ilk pazar günü...
1. Bölüm
13:15
2. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan'ın şiddetli kılıç darbesi karşısında hızla geri sıçramasa bu hayatının son şakası olacaktı. Dartanyan asla aman diyecek biri değildi..
2. Bölüm
09:45
3. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan'ın cebindeki mektup kaybolmuştu. Mektubu kim almıştı ?
3. Bölüm
12:52
4. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanya'nın geldiği gün avluda, özellikle taşradan gelmiş bir taşralı için hatırı sayılır bir kalabalık vardı ve yine de taşralı bir Gaskonyalıydı.
4. Bölüm
13:29
5. Bölüm - Üç Silahşörler
Mösyö de Treville o an çok sıkıntılı görünüyordu, yine de kendini yerlere kadar eğilerek selamlayan genç adama kibarca karşılık vererek övgülerini gülümseyerek yanıtladı.
5. Bölüm
12:52
6. Bölüm - Üç Silahşörler
"Bu yüzden paranız ne kadar çok olursa olsun onu tutumlu kullanmalısınız. Ayrıca bir beyefendiye yaraşır tavırlar geliştirmeye ihtiyacınız var." Sarayın kurallarına oldukça yabancı olan Dartanyan, bu davette bir soğukluk hissetti.
6. Bölüm
12:38
7. Bölüm - Üç Silahşörler
Ama caddenin ne yürüdüğü tarafında ne de bakışlarıyla taradığı diğer tarafında kimseyi görebildi. Yabancı, ne kadar yavaş yürüse de epeyce bir mesafeyi katetmiş olmalıydı.
7. Bölüm
12:51
8. Bölüm - Üç Silahşörler
Athos bir an düşündü, "Mösyö de Treville'den başka kimseyi tanımıyor musunuz?" diye sordu. "Evet Mösyö, sadece onu tanıyorum." "Ah şuraya bak sizi öldürürsem adım çocuk katiline çıkar." dedi Athos.
8. Bölüm
12:23
9. Bölüm - Üç Silahşörler
O zaman Dartanyan, savaş alanını hızlı ve endişeli bakışlarla taradı. Aramis, rakiplerinden birini öldürmüş olsa da diğeri kendisini fena sıkıştırıyordu. Yine de durumu iyiydi, hala kendini savunabiliyordu.
9. Bölüm
12:26
10. Bölüm - Üç Silahşörler
Mösyö de Treville, hepsi de kardinal karşıtı olan konuklarını çok iyi ağırladı. Tahmin edileceği gibi yemek boyunca sohbetin konusu kardinalin muhafızlarının aldığı iki yenilgi oldu. Bütün tebrikler son iki günün kahramanı olan Dartanyan üzerinde yoğunlaşıyordu.
10. Bölüm
12:14
11. Bölüm - Üç Silahşörler
Dük selam verip çıkarken merdivenin başında La Chesnaye'in yukarı davet ettiği üç silahşör ve Dartanyan belirdi. "Gelin yürekli silahşörlerim !" dedi Kral.
11. Bölüm
12:22
12. Bölüm - Üç Silahşörler
Porthos, Via Colombia caddesinde çok geniş ve gösterişli bir dairede oturuyordu. Ne zaman bir dostuyla birlikte pencerelerinden birinden uşak giysilerinin içindeki Mousqueton'un oturduğu evin önünden geçse kafasını kaldırıp eliyle işaret ederek "İşte benim evim." derdi ama onu evde bulmak asla mümkün olmazdı.
12. Bölüm
12:26
13. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, Athos, Porthos ve Aramis'in bu sayısız şölenlerine karşı onlara yalnızca bir buçuk yemek sunabildiği için kendini çok aşağılanmış hissediyordu. Çünkü papazın evindeki yemek ancak yarım öğün sayılabilirdi.
13. Bölüm
12:26
14. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, Athos ve Porthos'un tahmin ettikleri gibi yarım saat sonra geri döndü. Adam bu kez de sihirli bir değnekle dokunulmuş gibi ortadan kaybolmuştu. Dartanyan, elinde kılıcıyla çevre sokakların tamamını dolaşmış ama aradığı adama benzer birine rastlamamıştı.
14. Bölüm
12:29
15. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, şaşa kalmış tuhafiyeciyi muhafızlara doğru iterken, ona şöyle seslendi: "Siz rezil bir adamsınız! Bana, bir silahşöre gelip para istiyorsunuz. Beyler bu adamı hapse tıkın ve onu orada mümkün olduğunca uzun süre tutun. Bu bana kiramı ödemek için zaman kazandıracak."
15. Bölüm
11:45
16. Bölüm - Üç Silahşörler
"Kocam Bastille'de!" diye haykırdı Madam Bonacieux. "Aman Tanrım o ne yaptı ki! Zavallı adam, o dünyanın en masum insanıdır." "Ne mi yaptı?" dedi, Dartanyan.
16. Bölüm
12:25
17. Bölüm - Üç Silahşörler
Refah dolu bir yaşamda güzellik bir yığın özen gerektirirdi. İnce ve beyaz çoraplar, ipekten elbise, dantel bir başörtüsü, şık ayakkabılar, saçlara iliştirilen zarif bir kurdele çirkin bir kadını güzel göstermese de güzel bir kadını daha da çekici kılardı.
17. Bölüm
11:45
18. Bölüm - Üç Silahşörler
"Dostlarınızdan biri mi?" diye araya girdi Mösyö Bonacieux. "Kuşkusuz Aramis en iyi dostlarımdan biridir."
18. Bölüm
12:29
19. Bölüm - Üç Silahşörler
Bacakları günün koşuşturmacasıyla biraz yorulmuş olsa da var gücüyle koşan Dartanyan, Via Colombia caddesine yöneldi. O sırada konakta bulunmayan Mösyö de Treville, Louvre'da nöbette olan birliğinin başına gitmişti.
19. Bölüm
11:28
20. Bölüm - Üç Silahşörler
Bonacieux, "Dük, sizin de bildiğiniz gibi o mektubu ben yazdırmadım." "Ah, evet madam, evet!" diye haykırdı Dük. "Karın canlanacağını, mermerin ısınıp eriyeceğini düşünecek kadar çılgın olduğumu biliyorum ama elden ne gelir. İnsan sevince aşka kolayca inanıyor."
20. Bölüm
11:16
21. Bölüm - Üç Silahşörler
Fark edilmiş olacağı gibi bütün bu olaylar gelişirken geçici konumuna rağmen hakkında çok fazla endişe duyulmayan biri vardı. Bu kişi, kadınlara övgülerin düzüldüğü şövalyelik döneminde iç içe geçmiş olan siyaset ve aşk entrikalarının saygı değer kurbanı...
21. Bölüm
11:54
22. Bölüm - Üç Silahşörler
O sırada kapı hızla açıldı. Bastille'nin kapı görevlilerinden birinin eşlik ettiği bir haberci, sorgu yargıcına bir mektup uzattı. "Ah zavallı kadın!" diye haykırdı sorgu yargıcı.
22. Bölüm
11:38
23. Bölüm - Üç Silahşörler
Sorgu yargıcı sorularına devam ediyordu: "Karınızı almak için Louvre'a gittiğinizde doğrudan eve mi dönüyordunuz?" Tuhafiyeci, "Hayır, çoğunlukla onu kumaş tüccarlarına götürüyordum." Sorgu yargıcı, "Kaç kumaş tüccarı var?"
23. Bölüm
12:07
24. Bölüm - Üç Silahşörler
Athos hala ortalıkta görünmediği için Dartanyan ve Porthos, Mösyö de Treville'i ortadan kayboluş nedenlerinden haberdar ettiler. Aramis'e gelince, söylendiği kadarıyla ailevi meselelerini halletmek için beş günlüğüne Rouen'e gitmişti.
24. Bölüm
11:28
25. Bölüm - Üç Silahşörler
"Polisiye vakalar!" diye haykırdı Mösyö de Treville'nin sözlerini tekrarlayan Kral, "Polisiye vakalar, siz ne biliyorsunuz ki Mösyö. Silahşörlerinizle ilgilenin, kafamı şişirmeyin. Sizi dinleyen de bir silahşörün tutuklanmasıyla Fransa'nın tehlikeye girdiğini zanneder. Şuraya bakın, bir silahşör için ne büyük yaygaralar koparılıyor..."
25. Bölüm
11:13
26. Bölüm - Üç Silahşörler
Son bir aşk yansımasıyla parıldasalar da bu düşünceler hüzün veriyordu. Kocasının güvenini kaybetmiş olan, daha yakın davranmadığı için asla kendisini affetmeyen Kardinal'in kiniyle köşeye sıkışan Richelieu'nin nefretiyle hayatı cehenneme dönen ana kraliçenin örneği.
26. Bölüm
11:19
27. Bölüm - Üç Silahşörler
Kardinal, "Ne diyorsunuz siz! Kraliçenin benim yüzümden en ufak bir baskı görmesini istemem. Sizin de tanıklık edeceğiniz gibi size karşı çıksa bile her zaman bütün içtenliğimle onun yanında oldum ama o beni hep bir düşman olarak gördü."
27. Bölüm
12:09
28. Bölüm - Üç Silahşörler
Genç kadın, "İki üç gün önce serbest bırakılan kocamı henüz göremedim. Kimseye kin tutmayan, kimseye sempati beslemeyen dürüst ve yürekli adamdır. İstediğimi yapacaktır. İçinde ne yazdığını bilmeden, hatta majestelerin mektubunu taşıdığından haberi olmadan belirtilen adrese ulaştıracaktır."
28. Bölüm
11:32
29. Bölüm - Üç Silahşörler
"Mösyö" dedi genç kadın, "korkak, cimri ve ahmak olduğunuzu biliyordum ama aşağılık bir adam olduğunuzu şimdi öğrendim. "Madam" dedi Bonacieux, "Madam siz ne diyorsunuz?
29. Bölüm
11:18
30. Bölüm - Üç Silahşörler
Madam Bonacieux, "Ben gitmeden girmeyecek" dedi, "ve gittiğimde kapıyı açarsınız." Dartanyan, "Ama benim de gitmem gerek, burada olursam paranın ortadan kayboluşunu nasıl açıklayabilirim?"
30. Bölüm
11:32
31. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, Mösyö de Treville'in kendisine uzattığı eli minnetle karışık bir saygı duygusuyla sıktı. Paris'e geldiğinden beri her zaman için saygıdeğer, dürüst ve soylu bulduğu bu mükemmel adamdan hep iyilik görmüştü.
31. Bölüm
10:57
32. Bölüm - Üç Silahşörler
Dammartin yolundan gelmiş olan bir beyefendi de aynı masada yemeğini yiyordu. Yolcularla havadan sudan şeyler üzerine sohbet ettikten sonra kadehini sağlıklarına kaldırdı. Silahşörler de aynı nezaketle kendisine karşılık verdiler ama Mousqueton'un, atların harekete hazır olduğunu sövmesiyle ayağa kalkıldığı sırada ...
32. Bölüm
11:50
33. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, yakışıklı genç adamının cebini yoklayarak izin belgesini aldı ve Wardes kontu adına düzenlenmişti. Sonra yirmi beş yaşlarında olan yakışıklı genç adama bir kez daha baktı.
33. Bölüm
11:32
34. Bölüm - Üç Silahşörler
Oda hizmetçisi körü körüne bir itaatin verdiği alışkanlıkla hiç konuşmadan hızla dışarı çıktı. İlk çağrılan kuyumcu olsa da önce gelen sekreter oldu. Bunun nedeni sekreterin konakta oturmasıydı.
34. Bölüm
12:03
35. Bölüm - Üç Silahşörler
Ertesi gün bütün Paris, belediye meclisi üyelerinin kral ve kraliçe için vereceği baloyu konuşuyordu. Gerçekten de Belediye Sarayı'nda sekiz günden beri bu tören gecesinin hazırlıkları yapılıyordu.
35. Bölüm
11:56
36. Bölüm - Üç Silahşörler
Neşeli ve mutlu görünen kraliçe, bu haliyle kendisini neredeyse her zaman kaygılı görmeye alışık olan çevresindekileri şaşırtıyordu. Bu neşesini şölenin çok muhteşem geçmesine baleden aldığı keyfe bağlıyordu.
36. Bölüm
12:16
37. Bölüm - Üç Silahşörler
Hemen Mösye de Treville'nin konağına yöneldiler. Hatırlanacağı gibi dünkü ziyareti çok kısa ve değerlendirme yapmak için yetersiz olmuştu. Mösye de Treville'i çok neşeli halde buldu. Kral ve kraliçe balo sırasında kendisine çok yakın davranmıştı.
37. Bölüm
12:04
38. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, uşağındaki bu olağanüstü değişikliği fark etmişti. "Söylesenize Mösyö Planchet, neyiniz var ?" diye sordu.
38. Bölüm
11:54
39. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, saat dokuz civarında caddede bazı gürültüler duyup neler olup bittiğini öğrenmek istediğinde kapısına yaklaşan birkaç kişinin içeriye girmeye çalıştığını fark etti. Yoksul olduğu için hırsızlardan korkmadığından kapıyı açtı...
39. Bölüm
12:29
40. Bölüm - Üç Silahşörler
Üç silahşör, daha o akşam kendilerine bahşedilen bu onurdan haberdar edildiler. Üçlü, kralı uzun zamandır tanıdıkları için bundan fazla etkilenmiş gibi görünmediler ve Gaskonyalı hayal gücüyle kaderininin değişmeye başladığını düşünen Dartanyan, geceyi tatlı düşlerle geçirdi.
40. Bölüm
13:25
41. Bölüm - Üç Silahşörler
Merdivenin başında ürkmüş bir halde bekleyen Planchet'yi gördü. "Ah efendim" diye haykırdı Planchet, Dartanya'yı görür görmez. "İşte bu da oldu, dönmenizi nasıl sabırsızlıkla bekledim." Dartanyan, "Ne oldu? " diye sordu.
41. Bölüm
11:37
42. Bölüm - Üç Silahşörler
"Hayır hayır, Porthos borcunu ödeyecektir." "Hımm ! " dedi hancı kuşkulu bir ifadeyle. "O böyle bir borç için kendisini zor durumda bırakmayacak saygıdeğer bir hanımefendinin gözdesidir."
42. Bölüm
11:35
43. Bölüm - Üç Silahşörler
"Gerçekten de Mosuqueton, babanız söylediğiniz kadar yaman ve zeki bir adammış ve bu yürekli adamın boş zamanlarında kaçak avlandığını söylemiştiniz."
43. Bölüm
12:32
44. Bölüm - Üç Silahşörler
"Bunu ihmal etmedim saygıdeğer beyefendiler." diye yanıtladı genç adam selamlarına karşılık vererek. "Tam zamanında geldiniz sevgili Dartanyan" dedi Aramis , "bize katılarak tartışmaya yön vereceksiniz."
44. Bölüm
11:58
45. Bölüm - Üç Silahşörler
Onları alt kata kadar uğurlayan Aramis, hala kendine gelememiş olan Dartanyan'ın yanına döndü. Baş başa kaldıklarında, iki dost önce can sıkıcı bir sessizlik anı yaşadılar. Yine de içlerinden birinin bu sessiziliği bozması gerekiyordu.
45. Bölüm
11:47
46. Bölüm - Üç Silahşörler
"Odacı kızın edebi, üslubu oldukça iyiymiş gibi görünüyor." dedi Dartanyan hiç istifini bozmadan. "Teşekkürler Dartanyan!" diye haykırdı neredeyse kendisini kaybetmek üzere olan Aramis.
46. Bölüm
11:33
47. Bölüm - Üç Silahşörler
Onu böyle hüzünlendirenin şarap olduğu söylenemezdi. Yine de acılarıyla başa çıkabilmek için aldığı bu ilaç onu daha derin kederlere sürüklüyordu. Bu karamsar ruh halini kumar alışkanlığına bağlamakta doğru olmazdı çünkü...
47. Bölüm
11:47
48. Bölüm - Üç Silahşörler
Bir anlık sessizlikten sonra geri çekilmekten utanan İngilizlerden daha hırçın olanı, beş altı basamaklık merdivenden aşağı inip kapıya bir duvarı bile yıkabilecek bir tekme salladı. "Planchet!" dedi Dartanyan ...
48. Bölüm
11:38
49. Bölüm - Üç Silahşörler
"Sizin dışınızda Athos ne de olsa hiç sevgiliniz olmadı". "Bu doğru." dedi Athos bir anlık sessizlikten sonra "Benim hiç sevgilim olmadı. Hadi içelim !"
49. Bölüm
11:30
50. Bölüm - Üç Silahşörler
"Athos yemin ederim kendinizde değilsiniz." "Sevgili dostum bunları bana şimdi değil. Dün akşam o saçma sapan hikayeleri anlatırken söylemeniz gerekirdi. Atı, donanımları ve koşum takımlarıyla birlikte kaybettim."
50. Bölüm
11:28
51. Bölüm - Üç Silahşörler
"Dostlarım siz de benim gibi yapmışsınız. Ben de içimden gelen sesi dinleyerek koşu takımlarını sakladım." "Hey! Bazin, benim yeni koşum takımlarımı da beylerinkinin yanına getirin."
51. Bölüm
11:31
52. Bölüm - Üç Silahşörler
Üç dost, çünkü önceden de belirttiğimiz gibi Athos donanımını sağlamak için hiçbir şey yapmayacağına yemin etmişti, sabah erkenden dışarı çıkıp akşamın geç saatlerinde dönüyorlardı. Caddelerde geziniyor, kaldırımlarda düşürülmüş kese olup olmadığına bakıyorlardı.
52. Bölüm
11:22
53. Bölüm - Üç Silahşörler
"Zengin dediysem," dedi biraz ileri gittiğini anlayan Madam Coquenard, "sözcüğün tam anlamıyla öyle sayılmaz. Çok zengin değilim, ama rahatça geçinebiliyorum."
53. Bölüm
11:26
54. Bölüm - Üç Silahşörler
Takip uzun sürmedi, beş dakika sonra arabanın yolun kenarında durmuş olduğunu fark ettiler. Arabanın kapısında şık giyimli bir süvari vardı.
54. Bölüm
12:01
55. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, evine gidip şık bir elbise giydikten sonra her zaman olduğu gibi Athos'a gidip ona her şeyi anlattı.
55. Bölüm
11:32
56. Bölüm - Üç Silahşörler
Üstat, Porthos'un gelişinden beri meşe çalışma masasının karşısındaki dolaba endişeyle bakıyordu.
56. Bölüm
11:40
57. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, vicdanının çığlıklarına ve Athos'un akıl dolu öğütlerine rağmen Milady'ye daha fazla gönlünü kaptırıyordu.
57. Bölüm
11:26
58. Bölüm - Üç Silahşörler
Ertesi gün konağa gittiğinde Milady'nin çok keyifsiz olduğunu gören Dartanyan, Milady'nin yüzünün asık olmasını neye bağlamıştı ?
58. Bölüm
11:16
59. Bölüm - Üç Silahşörler
Hırkasının dikişlerini sökmeye devam eden dilenci, kirli giysilerinin içinden yüz elli çifte İspanyol altını çıkartıp masaya koydu.
59. Bölüm
11:33
60. Bölüm - Üç Silahşörler
Hanımının odasına giden Ketty, ara kapıyı açık bırakmasa da aradaki bölme çok ince olduğundan konuşulunanların çoğu duyuluyordu.
60. Bölüm
12:08
61. Bölüm - Üç Silahşörler
"Anlaşılması hiç de zor değil" dedi Dartanyan, "Bu mektubu bekliyordum." …
61. Bölüm
11:58
62. Bölüm - Üç Silahşörler
Konaktan ayrılan Dartanyan, bütün ısrarlarına rağmen Ketty'nin odasına çıkmamıştı. Bunun için iki gerekçesi vardı.
62. Bölüm
12:12
63. Bölüm - Üç Silahşörler
Genç adam kaçarken Milady hala çaresizce tehditler savuruyordu. Onu gözden kaybettiğinde baygın bir halde yere yığıldı.
63. Bölüm
11:41
64. Bölüm - Üç Silahşörler
Athos aşağıya indi ve kısa süre içerisinde geri döndü.
64. Bölüm
11:51
65. Bölüm - Üç Silahşörler
Athos ve Dartanyan, pencereden evin kapısında karşılaşan iki silahşöre bakıyorlardı.
65. Bölüm
11:37
66. Bölüm - Üç Silahşörler
"Sonunda!" diye devam etti Kardinal, "Bir süreden beri sizden haber alamayınca ne yaptığınızı öğrenmek istedim. Zaten bana teşekkür borçlusunuz. Her koşulda nasıl himaye edildiğinizi fark etmişsinizdir. "
66. Bölüm
11:45
67. Bölüm - Üç Silahşörler
XIII. Louis iktidarının en önemli siyasi olayı olan La Rochelle kuşatması, kardinalin de en büyük askeri girişimiydi.
67. Bölüm
11:23
68. Bölüm - Üç Silahşörler
Birkaç saniye sonra dük, sesini yükselterek "Bu görev için güvenilir bir adam tarafından yönlendirilecek üç dört gönüllüye ihtiyacım olacak." dedi.
68. Bölüm
11:35
69. Bölüm - Üç Silahşörler
"Şuraya bakın!" diye haykırdı Dartanyan, "Ben onları sıkıntılar içinde düşünürken onlar beni eğlendiklerinde akıllarına getiriyorlar. Elbette sağlıklarına içeceğim ama bu işi tek başıma yapmayacağım."
69. Bölüm
11:53
70. Bölüm - Üç Silahşörler
Düşmanın karşısına çıkmak için acele eden ve kardinalin Buckingham Düküne olan kinini haklı olarak paylaşan Kral...
70. Bölüm
12:04
71. Bölüm - Üç Silahşörler
"Bana söylediklerinizden bir an için bile şüphe etmedim Mösyö Athos." Ve konuyu değiştirmek için "Bu kadın yalnız mıydı?" diye sordu Kardinal.
71. Bölüm
11:58
72. Bölüm - Üç Silahşörler
"Kimmiş bunlar?" diye sordu Kardinal...
72. Bölüm
11:42
73. Bölüm - Üç Silahşörler
Kapıda atlarının dizginlerinden tutarak bekleyen iki adamla karşılaştı.
73. Bölüm
12:31
74. Bölüm - Üç Silahşörler
Hiç şüphesiz, Grimaud da genç adamın endişelerini paylaşıyordu, çünkü kaleye doğru yüründüğünü görünce, kaygıları daha da arttığından efendisinin pelerininin ucundan çekti.
74. Bölüm
11:39
75. Bölüm - Üç Silahşörler
"Sanırım şaka yapıyorsunuz ama hiç de hoş değil." dedi Porthos. "Şaka yapmıyorum." diye yanıtladı Athos.
75. Bölüm
11:18
76. Bölüm - Üç Silahşörler
-
76. Bölüm
00:16
77. Bölüm - Üç Silahşörler
-
77. Bölüm
00:03
80. Bölüm - Üç Silahşörler
Winter lordu, kapıyı kapatmak, panjuru çekmek ve sandalyesini yengesinin yanına yaklaştırmakla uğraşırken düşüncelere dalmış olan Milady tüm ihtimalleri derinlemesine değerlendiriyordu.
80. Bölüm
12:45
81. Bölüm - Üç Silahşörler
Milady, bu bakışları kaderine boyun eğmiş bir kurban gibi karşıladı. Güzel yüzünü bundan daha itaatkar, bundan daha yumuşak ifadeyle kaplayamazdı.
81. Bölüm
11:43
82. Bölüm - Üç Silahşörler
Yaklaşan Dartanya'nın kekeleyerek söylediği birkaç minnet sözcüğü, kardinalin yüzünü somurtmasıyla yarıda kesildi.
82. Bölüm
11:52
83. Bölüm - Üç Silahşörler
Ama intikam almak için özgür olmak gerekiyordu ve bir tutsak olarak özgür olabilmek için de duvarları delmesi, parmaklıkları kesmesi, zemini kazması gerekiyordu.
83. Bölüm
11:55
84. Bölüm - Üç Silahşörler
"Bunu nereden bile bilirim. Tanrım, acı çekiyorum hepsi bu. Nasıl bir tedavi uygulanacağı umurumda değil."
84. Bölüm
11:33
85. Bölüm - Üç Silahşörler
Daha fazlası gerekiyordu. Onunla konuşmak için onu konuşturmak gerekiyordu.
85. Bölüm
12:11
86. Bölüm - Üç Silahşörler
Milady konuşmadı ama bu kez bunun nedeni karşısındakini aldırmadığını kanıtlamak değil korkuydu.
86. Bölüm
11:43
87. Bölüm - Üç Silahşörler
Milady'nin gözleri bir şimşek gibi çakıp hemen sönen korkunç bir sevinç parıltısıyla ışıldadı.
87. Bölüm
11:26
88. Bölüm - Üç Silahşörler
Sürgünden geri döneceğinden bir an olsun kuşkulanmıyordu ama bu sürgün ne kadar sürecekti?
88. Bölüm
11:46
89. Bölüm - Üç Silahşörler
"Ama bu adam kimdi?" diye sordu Felton. Gece yarısı lambanın sönmesiyle karanlıkta kalınca sabaha kadar en ufak bir gürültüde irkilerek bir iskemlede oturdu.
89. Bölüm
11:53
90. Bölüm - Üç Silahşörler
O zaman aramızda hiç bitmeyecek olan ölümcül bir savaşın başladığını anladı.
90. Bölüm
11:57
91. Bölüm - Üç Silahşörler
"Ah, ah işte Felton !" dedi. "Gördüğünüz gibi trajedinin son perdesi başladı. Oyun size söylediğim bütün aşamalarla devam etti ama içiniz rahat olsun kan akmayacak."
91. Bölüm
11:54
92. Bölüm - Üç Silahşörler
"Çok yazık." dedi bu güzel ellere bakarak başını hafifçe sallayan Felton, "Önemli değil, önemli değil." dedi Milady. Şimdi hatırlıyorum.
92. Bölüm
11:53
93. Bölüm - Üç Silahşörler
"Çıkıp gidin bayım." dedi Buckingham, "Yoksa sizi zindana attırırım."
93. Bölüm
11:56
94. Bölüm - Üç Silahşörler
Daha sonra görüleceği gibi Paris'e gitmekteki bu sabırsızlığın nedeni ne olabilirdi?
94. Bölüm
11:43
95. Bölüm - Üç Silahşörler
"Bu konulardan hiç haberdar değilim" dedi başrahibe sonunda, "Ama saraydan, dünyevi olaylardan ne kadar uzak olsak bile burada da anlattığınız üzücü örneklere tanık oluyoruz. Konuklarımızdan biri kardinalin işkencelerinden çok çekmiş."
95. Bölüm
11:54
96. Bölüm - Üç Silahşörler
Dehşete kapılan genç kadın şaşkınlıkla geri çekildi. "İnkar etmeyin Milady!" dedi.
96. Bölüm
11:54
97. Bölüm - Üç Silahşörler
"O zaman bir daha tekrarlayalım, Buckingham öldü ya da ağır bir şekilde yaraladı. Kardinal ile görüşmeniz dört silahşör tarafından görüldü."
97. Bölüm
12:00
98. Bölüm - Üç Silahşörler
Bu gürültü güzel bir düşün ortasında patlayan bir fırtına gibi onu mutlu düşüncelerinden uzaklaştırdı.
98. Bölüm
11:45
99. Bölüm - Üç Silahşörler
"Ama" dedi Dartanyan, "o kadının peşinden gitmeyecek miyiz?"
99. Bölüm
11:51
100. Bölüm - Üç Silahşörler
İri bulutların, yıldızların ışıltısını gizleyerek gökyüzünü kapladığı bu gecede, ayın gece yarsından önce çıkmayacağı anlaşılıyordu.
100. Bölüm
11:55
101. Bölüm - Üç Silahşörler
"Lille dönüşümün ertesi günü kardeşim de hapishaneden kaçtı."
101. Bölüm
12:01
102. Bölüm - Üç Silahşörler
6 Eylül günü, kardinale Paris'ten La Rochelle'e geri döneceğine dair söz vermiş olan kral, Buckingham'ın öldürülmüş olduğu haberiyle afallamış bir halde başkentten ayrılıyordu.
102. Bölüm
11:42
103. Bölüm - Üç Silahşörler
Dartanyan, tereddüt ederek aldığı kağıda baktı ...
103. Bölüm
09:18