Türkü Şehirler

Bölümler

7 bölüm 03:27:17
Gaziantep
Her ne kadar akla ilk olarak yemek sanatı konusundaki başarıları ve ülkemiz mutfağındaki önemli konumu gelse de diğerleri gibi türkülere can vermiş bir şehir olan Gaziantep'teyiz.
7. Bölüm
29:47
Çankırı - Kırıkkale
Yolculuğumuzdaki ilk durağımız, şiirlere konu olmuş karla kaplı yüce dağları, ormanları ve yaylaları, zengin termal kaynaklarıyla Anadolu’nun ortasında tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış yarenlerin diyarı Çankırı. İkinci durağımız ise yakın sayılacak bir zamanda il olsa da esasında çok eski bir yerleşim yeri olan Kırıkkale oluyor.
6. Bölüm
30:03
Kütahya
Hem Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı yer hem de Kurtuluş Savaşı’nın en önemli merkezlerinden biri olması nedeniyle Türk milletinin tarihinde yer edinen Kütahya’dayız.
5. Bölüm
29:56
Muğla
Yurdumuzun belki de en masalsı şehirlerinden biri olan, güneşin sarısına, denizin mavisine, doğanın yeşiline boyanmış Muğla’dayız.
4. Bölüm
29:22
Kayseri
Anadolu'nun tam ortasında yer edinmiş, asırlardır bu coğrafyanın adeta kalbi niteliğinde yaşayan ve yaşatan bir şehre uzanıyoruz. Türkiye’nin kültür, sanat, bilim ve turizm merkezlerinden biri olan Kayseri’deyiz.
3. Bölüm
29:17
Erzurum
Anadolu'daki en eski yerleşim birimlerinden biri olan; Urartular, İskitler, Hititler, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Doğu Anadolu'nun en büyük ili Erzurum'a uğruyoruz.
2. Bölüm
28:43
Adana
Yolculuğumuz, sıcak havası kadar sıcak insanlarıyla da özdeşleşmiş, Çukurova sayesinde pamuklara sarıp sarmalanmış, yemek sanatı denildiğinde akla ilk gelen şehirlerimizden biri olan, mavinin ve turuncunun şehri Adana ile devam ediyor.
1. Bölüm
30:06